id: revuad

Dziewczynki potrzebują domu i Ty możesz im pomóc :)

Dziewczynki potrzebują domu i Ty możesz im pomóc :)

Our users created 1 178 286 fundraisers and raised 1 231 845 149 zł

What will you fundraise for today?

Updates8

 • KOCHANI, dzięki OGROMNEJ hojności WASZYCH SERC na finiszu zbiórki prace w Zdunowie GALOPUJĄ!

  Skończyliśmy łazienkę, Adrian położył panele podłogowe, wstawione i polakierowane są schody, obrabiania klatka schodowa, malowane ściany.

  Pozostają nam jeszcze rozliczenia z wykonawcą, hydraulikiem oraz nieoczekiwana, ale konieczna naprawa dachu, a właściwie opierzenia przy starym kominie. Z powodu dodatkowych wydatków rozjechał nam się trochę budżet, kto budował lub remontował , to wie o czym piszę😳😅 Potrzebujemy około 8 tyś ponad założoną na zbiórce kwotę. To naprawdę niewiele.

  A już niedługo... ogłosimy koniec zbiórki, zrobimy WIELKIE SPRZĄTANIE, wstawimy biurka i tapczany i dziewczyny będą mogły się wprowadzić do SWOICH POKOJÓW! Karolina tak nie może się doczekać , że wzięła sprawy (wałek) w swoje ręce.🙂🙂💪💪

  z28c1eb58194a9ee.jpegcc79618fe8630bf4.jpeg

  0Comments
   
  2500 characters

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Karolina i Oliwka przez lata nie miały własnego domu ani rodziny. Mieszkały w różnych domach dziecka. Znalazła się wspaniała rodzina zastępcza, która przyjęła dziewczynki do siebie, jednak ma trudne warunki mieszkaniowe. Niezbędny jest pilny remont polegający na wymianie pieca, doprowadzeniu ogrzewania, wymianie nieszczelnych okien, wybudowaniu łazienki. 

Bardzo zależy nam, żeby dziewczynki nie straciły tej wspaniałej rodziny z powodu złych warunków mieszkaniowych. 

k3f8d973b7d0f345.jpegKarolina i Oliwka mieszkały w różnych domach dziecka marząc tylko o mamie, tacie i własnym domu. Trudno sobie wyobrazić, jak wiele przeszły i ilu dramatycznych sytuacji doświadczyły. Dziś znalazła się rodzina zastępcza, państwo Natalia i Adrian, którzy wzięli dziewczynki i pokochali jak córki.

Żeby jednak rodzina zastępcza mogła funkcjonować jest ogromna potrzeba natychmiastowej poprawy warunków mieszkaniowych i modernizacji starego domu. Należy wymienić stary piec węglowy i nieszczelne okna, adaptować część strychu na pokoje dla dziewczynek i wybudować łazienkę.

Do tej pory Natalia i Adrian wykonali już część potrzebnych prac. Ocieplili dom i zgromadzili najpilniejsze materiały potrzebne do remontu. Jednak w czasie pandemii Adrian stracił pracę, jako kierowca ciężarówki, co wstrzymało dalszą modernizację domu. 

i1c08f06024b8107.jpeg

Zależy nam na pilnym rozpoczęciu remontu z dwóch powodów. Po pierwsze, żeby doprowadzić ogrzewanie do domu i uszczelnić okna przed zimą. Po drugie, żeby materiały, które zgromadzili do tej pory na remont (płyty karton-gips, okna itp.) nie uległy zniszczeniu. Dziewczynki rozpoczynają nowe życie w nowej szkole. Adrian i Natalia w czasie pandemii wykonali ogromną pracę edukacyjną. Pomogli mimo trudnych warunków mieszkaniowych dziewczynkom nadrobić zaległości, dzięki czemu zdały do kolejnych klas. Dziewczynki do nauki potrzebują własnego kąta i ogrzewania. 

r1090a94b2c3501c.jpegW internecie jest wiele próśb o wsparcie. Często chodzi o ratowanie czyjegoś życia. Każdy z nas jakoś wybiera akcje, w które gotów jest się zaangażować. Wiadomo, że nie da się pomóc każdemu.

Dziewczynki najpierw były za duże, żeby liczyć na adopcję. Teraz ich sytuacja jest potrzebą innego rodzaju niż zdrowie fizyczne, ale czy przez to nie zasługuje na uwagę?


Ta zbiórka ma szansę pomóc dziewczynkom uwierzyć w ludzką solidarność, miłość, pomoc międzyludzką, ciepło nie tylko rodziny, ale również po prostu fizycznie czystych kątów i ciepłego pieca. Chcemy by po latach tułaczki miały zupełnie normalne życie jak ich rówieśnicy.  

z51d4d55d3fb6934.jpeg

No a tutaj mają powstać pokoiki dla dziewczynek:

Brak opisu.

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 393

preloader

Comments 1

 
2500 characters