id: hv9etp

Zbiórka na pierwsze w życiu mieszkanie dla Róży Kozakowskiej - wybitnej paraolimpijki, która przeszła gehennę za sprawą ojca-kata

Zbiórka na pierwsze w życiu mieszkanie dla Róży Kozakowskiej - wybitnej paraolimpijki, która przeszła gehennę za sprawą ojca-kata

322 283 zł (≈ 68 425 €)
of 300 000 zł (≈ 63 694 €)
107%
4 days left
4247 
supporters
Donate
Zrzutka.pl does not charge any commission

whip-round under the patronage

whip-round under the patronage

Fundacja To się uda

Fundacja To się uda

Updates3

 • ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA ZEBRANIE ZARZĄDU KANAŁU SPORTOWEGO - lajw charytatywny! Dla najhojnieszych Darczyńców mamy cudowne gażety! Sami zobaczcie!

  Read more

 • KOCHANI, DOBRE WIEŚCI!

  Dziś Róża udanie przeszła operację wycięcia zrostów, na którą mimo postępującej endometriozy ( to już 4 stopień) czekała aż 2 lata, bo było zbyt wielkie ryzyko że jej nie przeżyje. Przed operacją wydała dyspozycje co w razie gdyby... Ale na szczęście poszło świetnie, sami lekarze zaskoczeni! Dzielna dziewczyna dochodzi do siebie w szpitalu w Zabrzu!

  A tu nagrane po występie w HejtParku podziękowania Róży dla wszystkich Państwa za hojność, wsparcie i piękne słowa w komentarzach! Bardzo dziękujemy, jej marzenie coraz bliżej spełnienia!

  Read more
 • y3c3385bf1ed1873.jpeg

  KOCHANI!

  Zapraszam serdecznie wszystkich Darczyńców i po prostu kibiców Róży na spotkanie z Nią na żywo w programie Hejt Park na YouTubie na antenie Kanału Sportowego! Pod tym linkiem!

  Jako że osiągnęliśmy połowę zbiórki, Róża będzie chciała osobiście podziękować Wam wszystkim. Program jest interaktywny - będzie można zadzwonić na żywo i pogadać z Różą i jej trenerem. Oraz posłuchać jej opowieści i planów - zarówno tych walki z chorobą jak i sportowych. Będę też oczywiście czytał pytania i opinie z czatu!

  Wkrótce założę też Skarbonkę na Róże, w której najhojniejsi Darczyńcy będą mogli otrzymać stroje z igrzysk paraolimpijskich, w tym moją kurtkę reprezentacji Polski, w której pełniłem funkcję attache prasowego w Pekinie 2022 (używana, ale nie jest znoszona, no i liczy się aspekt symboliczny ;)

  ZAPRASZAM DO OGLĄDANIA, UCZESTNICTWA I DALSZEGO WSPARCIA NASZEJ RÓŻY KOCHANEJ!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Nazywam się Michał Pol, jestem dziennikarzem sportowym i attaché paraolimpijskiej reprezentacji Polski i błagam Was o pomoc w zrealizowaniu wielkiego marzenia Róży Kozakowskiej o pierwszym w życiu własnym kącie!

Zasługuje na to jak mało kto, będąc wzorem tytanicznej walki, determinacji i niezgody na wszystkie okropności losu. Przez lata mieszkała w kontenerze bez prądu. Od małego dziecka katowana przez ojca do nieprzytomności, raniona siekierą, szykanowana, wyganiana na mróz. I do tego jeszcze od lat zmagająca się z postępującą neuroboreliozą stawowo-mózgową oraz endometriozą, która przysporzyła jej okropnego bólu i skazała na wózek.


Mimo tego wszystkiego nigdy się nie poddała. Jej motto to „dopóki walczę, jestem zwycięzcą”.

Polska usłyszała o Róży gdy na ostatnich igrzyskach paraolimpijskich w Tokio spełniła swoje marzenie o złotym medalu w rzucie maczugą. I dołożyła srebrny w pchnięcie kulą. Niewiarygodne osiągnięcie zwłaszcza, że Róża jeszcze w 2019 roku skakała w dal, ale postęp choroby zmusił ją do nauczenia się nowych dyscyplin.

Wszystkich poruszyła jej historia rodzinna - piekła jakie przeżyła, co jako pierwsza pokazał w reportażu w TVP Justyna Szubert:– Ojciec straszliwie się nade mną znęcał. Potrafił łapać mnie za włosy i bić moją głową z całych sił o ścianę. Tłukł mnie do nieprzytomności. Przy tym wszystkim wydzierał się, że mnie zabije, że nie mam prawa żyć – mówiła w wywiadzie w Onecie

Mimo tak okropnych warunków Róża doskonale się uczyła. Zachowując przy tym niespotykaną pogodę ducha. „Dlatego teraz jestem taka wysportowana, bo musiałam przed nim uciekać i przeskakiwać przez wszystko, co napotkałam na drodze i to w niezłym tempie, żeby mnie nie dopadł. Czasami jednak nie zdążyłam przeskoczyć przez bramę i potem leżałam w kałuży krwi” opowiada.


Sport zawsze był dla Róży ucieczką i wyzwoleniem. Dlatego nawet potworny ból i skurcze spasytyczne nie mogły jej powstrzymać w treningach. Dlatego tak bardzo dążyła do triumfu na igrzyskach. I dzięki swej wyjątkowej determinacji dopięła celu! – Wielokrotnie prosiłam Boga, by mnie zabrał z tego świata. Na szczęście miał wobec mnie inne plany. Poprzez sport utrzymał moją wolę życia. Dziś jestem najszczęśliwszą osobą na ziemi, że zdołałam je wypełnić zdobywając ten złoty medal – mówiła w Tokio.

z8360c439da6f181.jpeg

Teraz Róża ma przed sobą kolejny cel i kolejne wielkie marzenie: wreszcie pierwszy własny kąt dla siebie i mamy. Daleko od ojca-kata i rodzinnej miejscowości Kozuby - jak sama mówi - miejsca horroru. Chce zamieszkać w okolicach Mielca na Podkarpaciu, naprzeciwko domu Rafała, który opiekuje się Różą od powrotu z igrzysk. W mieszkaniu przystosowanym do wózka, z szerszą łazienką, bez barier i progów. I wreszcie ogrzewane.


Oto prośba samej Róży:


„Moim wielkim marzeniem jest mieć prawdziwy dom. Dom dla mnie i dla mojej mamy, jakiego nigdy nie miałyśmy. Kiedyś nawet nie odważyłam się o nim marzyć. Ale po zdobyciu złotego i srebrnego medalu na ostatnich igrzyskach paraolimpijskich w Tokio moja sytuacja trochę się poprawiła. Zrobiło się o mnie głośno, a ja odzyskałam wiarę w ludzi i pragnienie żeby żyć. Żyć godnie.

Skoro dzięki mojej determinacji, ciężkiej pracy, dążenia do celu za wszelką cenę i mimo tych wszystkich okropieństw z którymi musiałam się mierzyć i nadal muszę, udało mi się spełnić marzenie o złotym medalu igrzysk, to teraz spróbuję spełnić kolejne. I chyba jeszcze większe niż medal – pragnę mieć wreszcie swoje miejsce na Ziemi. I moi przyjaciele chcą mi w tym pomóc!

Choć suma potrzeba na kupno domu jest obłędna, zawsze powtarzam, że warto marzyć i walczyć o swoje marzenia. Ja jestem walczakiem, musze nim być inaczej już by mnie tu nie było. Postanowiłam przeznaczyć na dom wszystkie pieniążki z nagród za medal, niestety  starczą on zaledwie na zaliczkę. Ale to mnie nie zniechęca. Wręcz przeciwnie, motywuję do walki. Bo, to najpiękniejsze z moich marzeń…

Będę odkładać i zbierać. Mam czas do grudnia, mam ogromną nadzieję, że wspólnie z przyjaciółmi i Państwa pomocą, pięknem Waszych serc uda się by to marzenie się ziściło i rozkwitło pięknem barw ludzkich serc i mej radości!

Wasza, i tak już bardzo Wam wdzięczna za wszystko

RóżaThe world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Contributors 4247

 
Hidden data
10 zł
 
Hidden data
20 zł
 
Hidden data
20 zł
 
Hidden data
200 zł
 
Hidden data
100 zł
MZ
Marek
50 zł
 
Hidden data
10 zł
RM
Rada
100 zł
 
Hidden data
20 zł
 
Hidden data
50 zł
See more

Comments 99

 
2500 chars
 •  
  Anonymous user

  Panie Michale ogólnie robi Pan dobrą robotę, ale w Pol Position proszę nie zadawać ciągle pytań od Emila Kapusty i Tetaesa24 czy Macieja Sasquatcha!

  100 zł
 • KZ
  Forrest

  „A ja Ci mowie: WSTAŃ I WALCZ - to Twoje zycie - TWOJ NAJWIEKSZY SKARB!”

  50 zł
 • PF
  Paweł Fifielski

  Szacunek Panowie :)

  50 zł
 • KU
  Krzysztof Urban

  :D

  10 zł
 •  
  Anonymous user

  Nitro zarzucam stowke skoro Ty dajesz 10k

  100 zł
 • See more

whip-round under the patronage

whip-round under the patronage

Fundacja To się uda

Fundacja To się uda

Our users created

863 093 whip-rounds

and collected

759 047 721 zł

What are you collecting for today?