id: s3cae6

Posiłki dla niedożywionych dzieci z Malawi

Posiłki dla niedożywionych dzieci z Malawi

Our users created 1 188 440 fundraisers and raised 1 251 336 733 zł

What will you fundraise for today?

Description

Kochani! ❤️


Przez cały rok pomagam innym jak tylko mogę. W okresie okołoświątecznym, kiedy wszyscy jesteśmy bardziej otwarci na szerzenie dobra i pomocy, chciałabym Was z całego serca prosić o wsparcie wspaniałej i bardzo potrzebnej inicjatywy Nourish the Children®, w którą osobiście się zaangażowałam już po raz drugi.


Gdy pomyślimy, że w czasie naszych przygotowań do świąt, m. in. gotowania wielu potraw, kupowania dla siebie nawzajem prezentów, w tym samym czasie w Malawi dzieci często nie mają zapewnionego nawet jednego, pełnowartościowego posiłku w ciągu dnia... Żadne dziecko nie powinno być głodne – to przekonanie leży u podstaw inicjatywy NTC, działającej w ramach programu FORCE FOR GOOD.

12L75hLf2TUIvBYs.jpgDlaczego Malawi?


Malawi należy do grona najsłabiej rozwiniętych krajów świata; 50% populacji żyje w ubóstwie, 25% – w skrajnym ubóstwie, a 1,07 mln dzieci cierpi z powodu przewlekłego niedożywienia. Regiony z najwyższym współczynnikiem głodu, takie jak kraje Afrykańskie, najbardziej odczuwają skutki wszelkiego rodzaju kryzysów na skalę globalną: postępujący kryzys klimatyczny (powodzie, susze), ekonomiczny (wywołany pandemią, jak i różnymi konfliktami), przez co liczba osób cierpiących z powodu głodu drastycznie wzrasta


Teraz odpowiedzmy sobie szczerze na pytanie - czy 3 zł to dla nas dużo? Dokładnie tyle kosztuje pełnowartościowe, DZIENNE wyżywienie jednego dziecka w Malawi. Miesięczne wyżywienie dla dziecka to koszt zaledwie 91.88 zł – dokładnie tyle kosztuje jedna torebka VitaMeal, która starcza na 30 dni pełnowartościowych posiłków.ówne składniki VitaMeal to pieczona soja i pieczona kukurydza - źródła węglowodanów, białek, tłuszczów i błonnika, a także niezbędnych kwasów tłuszczowych (wymaganych do prawidłowego rozwoju mózgu, a także utrzymania prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego). Posiłki te zawierają również 25 niezbędnych witamin i minerałów, które wyrównują deficyt substancji odżywczych oraz wspomagają zdrowy wzrost i rozwój dzieci.


Liczba posiłków, które w ramach programu NTC trafiły do dzieci, to ponad 750 milionów! Obecnie średnio 5 milionów posiłków przekazywane jest regularnie każdego miesiąca. Główny, globalny partner tej akcji, to międzynarodowa organizacja non-profit Feed the Children, której działalność koncentruje się na zwalczaniu problemu głodu na świecie.


Z okazji moich 25-urodzin, chciałabym zapewnić miesięczne wyżywienie co najmniej 25 dzieciom :) Dodatkowo, w grudniu, przy zakupie 3 torebek, do zamówienia zostanie dodana 1 dodatkowa gratis!


Dziękuję z góry za każdą, nawet symboliczną pomoc. Razem możemy więcej! ❤️


Nina :)

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 1

 
Hidden data
20 zł

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!