id: s99rm8

Remont i dostosowanie lokalu przeznaczonego na Integracyjny Punkt Przedszkolny

Remont i dostosowanie lokalu przeznaczonego na Integracyjny Punkt Przedszkolny

Our users created 1 190 136 fundraisers and raised 1 254 535 196 zł

What will you fundraise for today?

Description

Szanowni Państwo,


czy zetknęliście się kiedyś  z niepełnosprawnością ? A może niepełnosprawność, zwłaszcza dziecka nie jest Wam obca ? Czy wiecie jak funkcjonują dzieci z niepełnosprawnościami w różnych środowiskach? Znacie takie placówki, które pozwalają na to, aby dziecko z dysfunkcją mogło uczestniczyć w życiu społecznym, edukacyjnym, terapeutycznym? Być częścią przedszkolnej społeczności bez wytykania palcami, bez stawiania granic ale za to ze zrozumieniem, empatią i ogromnym sercem ?


Pragniemy podzielić się  z Państwem naszą historią. Nazywamy się Katarzyna Smoleńska i Marta Sikora,  z wykształcenia jesteśmy oligofrenopedagogami i pedagogami specjalnymi. Przez dłuższy czas pracowałyśmy w jednej z łódzkich szkół specjalnych. Naszą pasją jest praca z dziećmi z różnymi dysfunkcjami, wspieranie ich rozwoju a także pomoc rodzinom, które zmagają się z niepełnosprawnościami swoich dzieci. Chcemy mieć realny wpływ na poprawę funkcjonowania dzieci, poprzez stworzenie odpowiednich warunków i przestrzeni do zdobywania kolejnych umiejętności, niezbędnych do odpowiedniego funkcjonowania zarówno w domu jak i w placówce.

Dlatego też, zrezygnowałyśmy z dotychczasowego zajęcia i na przełomie roku 2020/2021 otworzyłyśmy Centrum Integracyjne dla dzieci i młodzieży RÓWNAMY SZANSE. Podjęłyśmy duże ryzyko, gdyż był to czas szalejącej epidemii,  a wiele projektów wspomagających takie jednostki jak my, zawiesiły swoje działania. Całą inwestycję sfinansowałyśmy z własnych, prywatnych zasobów finansowych. 

Na przestrzeni czasu zgłosiło się do nas wiele rodzin, które potrzebowały wsparcia dla swoich dzieci. Zrodził się wtedy pomysł na utworzenie Integracyjnego Punktu Przedszkolnego. Prawie nam się udało. Znalazłyśmy lokal, zrobiłyśmy kolejny remont. Funkcjonujemy jako Integracyjny Punkt Opieki. Marzymy o tym  aby zostać wpisanym w Rejestr Placówek Oświatowych jako Integracyjny Punkt Przedszkolny. Pozwoli to nam na objęcie bezpłatną opieką i terapią dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Niestety brakło nam finansów na dostosowanie lokalu do zmieniających się przepisów SANEPIDU. 

Dlatego zwracamy się do Państwa o wsparcie naszej inicjatywy. Nawet niewielka kwota przybliża nas do sukcesu, jakim będzie przeprowadzenie niezbędnych prac (dostosowanie łazienki, rozdzielni posiłków), zakupienie sprzętu do terapii SI oraz pomocy terapapeutycznych. Jest to niezbędne do  zdobycia pozytywnej opinii Sanepidu, która jest ostatnią przeszkodą do  rejestracji w Wydziale Edukacji. Dzięki temu, otrzymamy wsparcie od miasta na realizację bezpłatnej terapii, edukacji i szeroko rozumianego wsparcia dla Rodzin i ich dzieci. 

Tworzymy profesjonalny i zgrany zespół specjalistów, którzy każdego dnia z uśmiechem podejmuje działania na rzecz dzieci, z uśmiechem i sercem. 

Jedynie jak możemy się odwdzięczyć, to na naszej stronie internetowej oraz fanpage’u umieści informację, że wsparli Państwo naszą inicjatywę, okazując dzieciom ogromne serce.Dziękujemy <3

TEAM RSThere is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 63

MF
Małgorzata Filipiak
100 zł
PI
Piotr
100 zł
 
Hidden data
hidden
 
Hidden data
20 zł
 
Hidden data
20 zł
VS
VARMIL Sp. z o.o.
1 500 zł
EK
Ewelina K.
20 zł
Encyklopedia ŁKS
100 zł
 
Hidden data
17 zł
 
Hidden data
20 zł
See more

Comments 1

 
2500 characters
  • MW
    Małgorzata Wolska

    Dziadkowie Kubika

    100 zł