id: sab6tm

Turnus Rehabilitacyjny 2016

Turnus Rehabilitacyjny 2016

Our users created 1 187 711 fundraisers and raised 1 249 431 389 zł

What will you fundraise for today?

Description

Wakacje...

...wspaniały czas urlopów, na który z niecierpliwością czeka większość z nas. Marzymy i planujemy - "dokąd udam się w tym roku"? Ci, którzy mają więcej szczęścia, lecą do egzotycznych krajów; inni wybierają Mazury, a jeszcze inni górskie szlaki. Masa osób jedzie nad Bałtyk, a wśród tej masy jesteśmy i my - beneficjenci i terapeuci Stowarzyszenia Otwarte Drzwi.

W tym roku, dokładniej 13.08.2016 r., dla prawie 100 osób z niepełnosprawnością intelektualną Stowarzyszenie Otwarte Drzwi ponownie organizuje TURNUS REHABILITACYJNY w Dźwirzynie. Niestety, nie wszyscy mają środki, by się na niego udać, a koszt pobytu jednej osoby to 2000,00 zł.

Część naszych beneficjentów pochodzi z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, w związku z czym ich udział w tej formie rehabilitacji zależy wyłącznie od środków, które uda nam się pozyskać...

...i tu pojawiacie się Wy - Przyjaciele, Superbohaterowie, Kumple, Dobrzy Ludzie, Darczyńcy, Amatorzy Pomagania. Zbieramy 8 000,00 zł - po 2 000,00 zł dla 4 uczestników, którzy pragną wziąć udział w turnusie, nie mają jednak na to pieniędzy.

Turnus Rehabilitacyjny Dźwirzyno 2016 to coś więcej niż tylko wakacje. To czas, w którym terapeuci i uczestnicy turnusu, spędzając ze sobą całą dobę, poznają swoje talenty, zalety, słabości, cechy charakteru ukryte w zwykłym, kilkugodzinnym trybie pracy w Ośrodku. Turnus to też masa atrakcji: ogniska, konkursy, zabawy, mecze, podchody, dyskoteki... lecz jego filarem są grupy tematyczne - każdy z uczestników turnusu wybiera sam, w której z nich chce uczestniczyć. Uczestnicy mogą też skorzystać ze specjalistycznych zabiegów rehabilitacyjnych.

W tym roku podzieliliśmy się na sześć grup:

SPORTOWA

Rywalizacja to sens naszego życia, a miejsca na podium zarezerwowane są dla nas!

ZDROWIA I URODY

Piękny i zdrowy wygląd wymaga poświęceń, ale my jesteśmy na nie gotowe.

REPORTERSKO-DZIENNIKARSKA

Rzetelna informacja i ciekawy reportaż to nasza największa pasja.

TANECZNO-RELAKSACYJNA

Taniec i relaks to sztuka, dzięki której możemy poczuć prawdziwą głębię szczęścia.

REKREACYJNO-TWÓRCZA

Życie jest zbyt krótkie, żeby stać w miejscu i nic po sobie nie zostawić - żyjemy więc aktywnie, by stworzyć coś więcej niż tylko wspomnienia.

REWALIDACYJNO-TURYSTYCZNA

Turnus to dla nas czas na regenerację i zdobycie nowych mocy do przeciwstawiania się własnym trudnościom.

Cztery osoby potrzebują Waszego wsparcia. Wierzymy z całego serca, że wspólnie stworzymy im możliwości - bo to właśnie wiara w połączeniu z możliwościami jest kluczem do sukcesu.

Oto Ci, którzy potrzebują

Twojej pomocy.

Pragniemy, dla ich własnego dobra, aby pozostali anonimowi; zmieniliśmy ich imiona, jednak historie są prawdziwe.

Grzesiek

Grzesiek to bardzo fajny gość po 30-stce, z czynną epilepsją i guzem w mózgu. Na ogół jest spokojny, bardzo troskliwy, zawsze okazuje wsparcie swoim kumplom. Niestety, ma trudną sytuację życiową - w rodzinie stale pojawia się alkohol, a wszyscy utrzymują się z renty Grześka. Niestety on sam nie jest w stanie udźwignąć całej sytuacji na swoich barkach.

Teraz ma okazję wyjechać na turnus, gdzie skorzystać będzie mógł z zabiegów rehabilitacyjnych, które z pewnością dobrze wpłyną na jego sytuację zdrowotną i psychiczną. Przede wszystkim jednak będzie to dla Grześka odpoczynek od problemów dnia codziennego - a to jest w tej chwili dla niego najważniejsze.

Antek

Antek w 4 roku życia został umieszczony w Pogotowiu Opiekuńczym, a następne lata, aż do 2013 r., spędził w domu dziecka. Nie utrzymuje żadnego kontaktu z rodzicami, a pomimo że pochodzi z wielodzietnej rodziny, to z rodzeństwem utrzymuje bardzo sporadyczny kontakt. Antek nie ma swojego domu, więc od 3 lat mieszka w Domu Rotacyjnym Stowarzyszenia Otwarte Drzwi, gdzie objęty został indywidualnym planem wychodzenia z bezdomności.

Teraz ma 24 lata oraz orzeczoną niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim. Wyjazd na turnus to dla niego chwila oddechu - niezbędna, by utrzymać w miarę dobrą kondycję psychiczną.

Ania

Ania objęta została wsparciem naszej organizacji w 2000 roku. Pochodzi z rodziny wielodzietnej; zarówno rodzice, jak i wszystkie dzieci obciążone są niepełnosprawnością intelektualną, część również chorobą psychiczną. Utrzymuje się z zasiłków. Ukończyła szkołę przysposabiającą do pracy osoby z głębszym stopniem upośledzenia. Niestety - z powodu swojej niepełnosprawności i naiwności została wykorzystana do wzięcia kredytów bankowych, i do dziś boryka się z konsekwencjami.

Mimo że pracuje w zakładzie pracy chronionej, nie starczy jej pieniędzy, by zapłacić za turnus - pomóżmy jej razem!

Kasia

Kasia jest osobą z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, ponadto od kilku lat choruje psychicznie. Kilkukrotnie leczona była w szpitalu psychiatrycznym. Objęta jest codziennym wsparciem ośrodka rehabilitacyjno-reedukacyjnego. Jest też sierotą - rodzice zmarli przed kilkoma laty. Ośrodek Pomocy Społecznej podjął działania, by skierować ją do Domu Pomocy Społecznej - jednak wskutek naszych działań pozostała w mieszkaniu po matce, wspomagana przez ciotkę i asystenta Stowarzyszenia.

Wyjazd to dla niej nic innego jak wakacje, na które bez Waszego wsparcia nie może sobie pozwolić.

Kilka słów od kadry terapeutycznej...

Turnus to często jedyne dwa tygodnie w ciągu roku, kiedy nasi Uczestnicy mogą zapomnieć o trudach codzienności. Wszechobecny uśmiech na twarzach ludzi buduje i utwierdza mnie w przekonaniu, że to, co robimy ma głęboki sens.

Tomasz, instruktor grupy sportowej

W tym roku po raz kolejny będę wolontariuszem na turnusie. Dlaczego warto? Odpowiedź jest prosta – bo w ten sposób nie tylko czuję się potrzebny, ale również mam okazję obserwować wiele pozytywnych zmian, które zachodzą w ludziach. Można powiedzieć, że turnus pokazuje zupełnie inne oblicze niepełnosprawności.

Przemek, wolontariusz

Turnus Rehabilitacyjny to wielkie wyzwanie organizacyjne, ale też i merytoryczne. Chociaż trwa on tylko 14 dni, to jego efekty są zauważalne przez cały rok. Bardzo proszę - wesprzyjcie finansowo tych, których na wyjazd nie stać.

Marta Żukowska, Prezes Stowarzyszenia Otwarte Drzwi

O NAS

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi powstało w 1995r. i nieprzerwanie działa na terenie Warszawy i kraju. Wobec zmieniających się realiów życia politycznego, gospodarczego, a przede wszystkim społecznego, naszą misją stało się zapobieganie wykluczeniu społecznemu, podejmowanie działań wspierających osoby wykluczone oraz tworzenie warunków powrotu do społeczeństwa i pełni praw.

W codziennej działalności nieustannie poszukujemy nowych metod i form pracy adekwatnych do potrzeb społecznych. Wspieramy osoby z niepełnosprawnościami, doświadczające bezdomności, bezrobotne, borykające się różnymi problemami: zdrowotnymi, rodzinnymi, społecznymi, mieszkaniowymi, materialnymi, a także dzieci i młodzież. Dla tych grup prowadzimy 14 ośrodków, w każdym z nich wypracowując nowe standardy pomocy społecznej, w tym przede wszystkim pomocy wzajemnej.

Realizujemy programy w obszarze: aktywizacji zawodowej, rehabilitacji społecznej, wychodzenia z bezdomności, resocjalizacji, promocji sztuki i edukacji kulturalnej. Świadczymy poradnictwo psychologiczno-pedagogiczne, zawodowe, prawne, pomoc socjalną, szkolenia i kursy zawodowe, organizujemy turnusy rehabilitacyjne, kampanie społeczne, konkursy itd. Adresaci naszych projektów stają się często partnerami w działaniach podejmowanych na rzecz środowiska społecznego.

Wyróżnia nas wysoka efektywność podejmowanych działań, która osiąga wskaźnik 80%. W praktyce oznacza to, że człowiek dzięki indywidualnemu podejściu odbudowuje swoją godność, poczucie własnej wartości, zdobywa niezależność materialną, satysfakcjonującą pracę. Rokrocznie ze wsparcia Stowarzyszenia korzysta ponad 5000 osób wykluczonych.

Więcej: www.otwartedrzwi.pl oraz facebook.com/stowarzyszenieotwartedrzwi

PAMIĘTAJ, ABY PRZY WPŁACIE PODAĆ SWÓJ ADRES E-MAILOWY, ABYŚMY MOGLI SIĘ Z TOBĄ SKONTAKTOWAĆ W CELU USTALENIA SZCZEGÓŁÓW DOT. NAGRÓD. DZIĘKI!

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Offers/auctions 5

Buy, Support.

Buy, Support. Read more

Inactive
Others
Brak nazwy
Indywidualne podziękowanie e-mailowe.
5 zł
Ended
Others
Brak nazwy
Indywidualne podziękowanie listowne (pocztówka zaprojektowana przez\nbeneficjentów Stowarzyszenia).
25 zł

Sold: 2

Ended
Others
Brak nazwy
Indywidualne podziękowanie listowne (pocztówka zaprojektowana przez\nbeneficjentów Stowarzyszenia) oraz upominek: ceramiczny aniołek wykonany przez\no...
50 zł

Sold: 1

Ended
Others
Brak nazwy
Indywidualne podziękowanie listowne\n(pocztówka zaprojektowana przez beneficjentów Stowarzyszenia) oraz upominek:\nceramiczny aniołek wykonany przez o...
100 zł

Sold: 2

Ended
Others
Brak nazwy
Do wyboru wszystko, co powyżej oraz spędzenie dnia w jednej z placówek\nStowarzyszenia Otwarte Drzwi i poznanie nas "od kuchni" :) 
300 zł

Sold: 1

Ended

Donations 52

 
User unregistered
1 000 zł
AN
Anita
311 zł
 
User unregistered
250 zł
EM
Elżbieta Mazur
207 zł
 
User unregistered
200 zł
 
User unregistered
200 zł
 
User unregistered
110 zł
MG
Michał Gajowniczek
104 zł
 
User unregistered
104 zł
See more

Comments 2

 
2500 characters