id: sfxfsj

Pomoc dla Eldara i Andrieja

Pomoc dla Eldara i Andrieja

Our users created 1 188 988 fundraisers and raised 1 252 451 189 zł

What will you fundraise for today?

Description

W 2018 r. razem z moją ówczesną żoną kupiliśmy siedlisko niedaleko Warszawy. Właśnie urodziła nam się córka wiec uznaliśmy, że takie miejsce przyda się dla małej, aby mogla spędzać więcej czasu poza miastem, kiedy jesteśmy w Polsce. 

W roku 2019, kiedy nikt jeszcze nie myślał o wojnie rozpoczęliśmy prace remontowo budowlane w siedlisku. Nasza niania, Natalia z Ukrainy, poleciła nam dwóch swoich znajomych, młodych chłopaków Eldara i Andrieja, którzy przyjechali do nas na ponad 3 miesiące pracować. Bardzo ich polubiliśmy, bo pomimo ciężkich warunków pracy chłopcy nie narzekali i robili swoje. Z czasem staliśmy się jak rodzina. To nie była typowa relacja pracownik-pracodawca. 


Po zakończonej pracy chłopcy wrócili do Ukrainy, Eldar do swojej żony i dziecka, Andriej do mamy i taty. Nadal pozostaliśmy w kontakcie, wymieniając od czasu do czasu wiadomości na platformach społecznościowych. Kiedy wybuchła wojna byliśmy w Indonezji, gdzie mieszkamy od kilku lat. Od kilku miesięcy nie byliśmy już małżeństwem, ale ciągle graliśmy do jednej bramki. To trwa do teraz. 


Wiedząc, że zarówno Eldar jak i Andriej poszli na front, kontaktowaliśmy sie z nimi od czasu do czasu aby sprawdzić, czy chłopaki sa cali i zdrowi. Co jakiś czas dostawaliśmy opóźnione odpowiedzi, ze co rusz ktoryś z nich lądował w szpitalu w wyniku ran odniesionych na froncie. Do dnia dzisiejszego każdy z nich był czterokrotnie ranny. 

Dużo myśleliśmy o ich rodzinach i o nich samych - zwykłych chłopakach, którzy z dnia na dzień musieli stać się mężczyznami, chwycić za karabin, zostawić swoich ukochanych i ruszyć do zimnych okopów. Zawsze mieliśmy wrażenie, że w pewnym sensie oni walczą też za nas. 


Długo szukaliśmy pomysłu jak możemy im pomóc, aż wreszcie w sierpniu tego roku Eldar sam zwrócił się z prośbą o pomoc. Nie dla siebie, ale dla swojego oddziału, który walczy na froncie. Poprosił o drona, bo drony w tym konflikcie realnie ratują życia, pomagając w zwiadzie i rozpoznaniu. Nie myśleliśmy długo, przypomnieliśmy sobie o koledze, który kiedyś promował zbiorkę pieniędzy na drony i odezwaliśmy się do niego. Mimo, że nie widzieliśmy sie ponad 15 lat, to jego reakcja była natychmiastowa - dziękujemy Ci za to Jarek. Bez Ciebie nie zaszlibysmy tak daleko. 


W ten sposób trafiliśmy na Stowarzyszenie Pogoń Ruska, które dało nam do ręki wszystkie narzędzia, aby nasza pomoc mogła przybrać realną formę i by nasz entuzjazm można było przekuć w coś dobrego. 


Stowarzyszenie Pogoń Ruska to organizacja, która zajmuje się pomocą walczącej Ukrainie od początku inwazji. Specjalizują się w dostarczaniu pomocy bezpośrednio do rąk żołnierzy. Do dziś udało im się dostarczyć 37 samochodów oraz 183 drony dla walczących. Pod ich opieką znajdują się także cywile w Awdijiwce, gdzie regularnie dostarczają żywność pod ostrzałem wroga. Działalność Pogoni Ruskiej jest coraz szerzej dostrzegana i doceniana w Ukrainie. Przekłada się to na liczne odznaczenia i oficjalne podziękowania od jednostek, którym pomogli. 


Jeśli chcecie bliżej przyjrzeć się ich działalnośc,i możecie zrobić to na ich Facebooku: https://www.facebook.com/pogonruska

Uwierzyliśmy, że pomoc naszym przyjaciołom może się udać i do Was kierujemy prośbę, abyście dali nam kredyt zaufania i abście również uwierzyli, że ta mała pomoc ma znaczenie i ma realny wpływ na wydarzenia po drugiej stronie granicy. 

Wielu z Was zna nas z internetu Anię, bo pokazuje Wam kolorowe życie, które zbudowała na własnych warunkach i inspiruje do tego samego wiele kobiet. Mnie znacie z trochę innej strony, znacie moje podróże i wiecie, że mam bardzo skrystalizowane poglądy i nie boję się poruszać niewygodnych tematów. Mimo, że jesteśmy tacy różni ze Skurką, to potrafiliśmy się kolejny raz zjednoczyć i współpracować w imię słusznej sprawy. Wierzymy, że Wy też to potraficie i zdecydujecie się dołączyć do nas i dorzucić swoją cegielkę do tej zbiórki. Za to Wam z góry serdecznie dziękujemy🙏 

Ania Skura i Marek Warmuz


Zbiórka prowadzona jest przez Stowarzyszenie Pogoń Ruska we współpracy z Anną Skurą i Markiem Warmuzem. Zebrane tutaj środki zostaną w całości przekazane na pomoc walczącej Ukrainie.

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 99

MK
Tomasz Szymczyszyn
250 zł
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
hidden
 
Hidden data
hidden
 
Hidden data
20 zł
 
Hidden data
hidden
 
Hidden data
20 zł
NW
Natalia
40 zł
 
Hidden data
50 zł
 
Hidden data
hidden
See more

Comments 12

 
2500 characters