id: zvajyd

Na samochód dla Sławka chorego na stwardnienie rozsiane

Na samochód dla Sławka chorego na stwardnienie rozsiane

Our users created 1 167 687 fundraisers and raised 1 215 413 945 zł

What will you fundraise for today?

Updates1

 • Kochani Darczyńcy!


  Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc, wsparcie, zaangażowanie i wpłaty. Dzięki pomocy tak wielu osób wpłaciliśmy już zaliczkę na samochód.


  Dziękujemy ❤️


  xjIDT1UAPv6a0YAa.jpg

  0Comments
   
  2500 characters

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Witajcie,


nazywam się Sławomir Ulas, mam 51 lat. W 2001 roku, gdy miałem 28 lat zdiagnozowano u mnie stwardnienie rozsiane(SM). Choroba ta ma przewlekły, postępujący przebieg i jak dotąd nie wynaleziono na nią skutecznego leku. W swym rozwoju niszczy ośrodkowy układ nerwowy człowieka.

9tTgEwB8H91S7tf0.jpg

Obecnie moja choroba ma postać wtórnie przewlekłe postępującą. Na początku choroby odczuwałem ciągłą słabość, chroniczne zmęczenie, zawroty głowy, oczopląs i problemy w chodzeniu, co spowodowało, że zacząłem potrzebować kul. W kolejnych latach, pomimo leczenia choroba rozwijała się na tyle, że utraciłem możliwość samodzielnego poruszania się, co wzmogło myśli depresyjne. Bardzo ciężko żyje się z chorobą, która uwięziła mnie w moim ciele, tym bardziej, że nie mogę się spodziewać jakichkolwiek pozytywnych rezultatów leczenia czy poprawy stanu zdrowia a jedynie jego pogorszenia. Mimo wszystko nie poddajemy się i pielęgnujemy pozytywne nastawienie.

LRyujZU74TGIADqG.jpg

Od 2009 roku poruszam się wyłącznie na wózku inwalidzkim, a od dłuższego czasu potrzebuję pomocy, w takich czynnościach jak: codzienna toaleta, wstawanie, siadanie, ubieranie się, jedzenie itp. Samodzielnie nie jestem w stanie praktycznie nic zrobić, nawet czasem brak mi sił, aby wcisnąć przycisk na pilocie od telewizora.

ZLRs9z2t2LacFArx.jpgWe wszystkim wspiera mnie i pomaga mi moja kochana małżonka Sylwia, abym nie był całkowicie przykuty do łóżka.

Dzięki wyciągom elektrycznym, które ona obsługuje - mogę podnieść się z łóżka, przemieścić się na wózek czy załatwić potrzeby fizjologiczne.

9xmLsIlSkOWQSsPR.jpgObecnie jesteśmy w posiadaniu 16-letniego auta przystosowanego do przewozu osoby niepełnosprawnej. Taki samochód jest niezbędny w załatwianiu różnych spraw związanych z moim zdrowiem, dodatkowo mieszkamy na wsi a do najbliższych ośrodków mamy ponad 20km. Niestety, z uwagi na wiek i przebieg - bardzo często się psuje, co stwarza nam dodatkowe koszty utrzymania i zabiera jedyny środek transportu. Obawiamy się sytuacji, że któregoś dnia zepsuje się kompletnie i zostaniemy bez możliwości korzystania z pomocy medycznej.

GnQkjl4l6dtjK9H5.jpg

OL5zPmt1wVTU5JUu.jpg


W związku z tą sprawą, w ubiegłym roku złożyliśmy wniosek do PFRON-u w programie "Samodzielność - aktywność - mobilność" o dofinansowanie do zakupu samochodu dostosowanego do przewozu osoby niepełnosprawnej. Nasz wniosek ku naszej radości został rozpatrzony pozytywnie. PFRON finansuje lwią część zakupu takiego pojazdu a brakujące środki - 70 000 zł, musimy pokryć z własnych funduszy.

R2VG0Ys4mmAWYcAJ.jpg

Niestety taka suma pieniędzy jest poza zasięgiem naszych możliwości finansowych. Dlatego zwracamy się do Państwa - do ludzi dobrej woli, którzy ze szczerego serca pragną pomóc i nie są obojętni, by okazać swoje finansowe wsparcie w pilnej potrzebie.


Z góry dziękujemy Wszystkim Darczyńcom!

There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 217

preloader

Comments 2

 
2500 characters