id: snmzr9

Z prochu powstałaś, w diament Cię obrócę

Z prochu powstałaś, w diament Cię obrócę

Our users created 1 188 522 fundraisers and raised 1 251 556 983 zł

What will you fundraise for today?

Description

Lady była psem na którego każdy człowiek zasługuje, a jakimś cudem trafiła się akurat mi. Urodziła się 11 lutego w 2008 roku, dwa miesiące później odebraliśmy ją i zawieźliśmy do domu. Pamiętam jak dziś debatę w samochodzie na temat jak powinniśmy ją nazwać. Padało wiele imion, póki nie zaproponowałam Lady - tak, dokładnie tak jak cocker spanielka z Disneyowskiej bajki. Wszyscy popatrzyliśmy na siebie i zgodnie uznaliśmy, że jest super.


Była z nami prawie 15ście lat. Po drodze śmiała się śmierci w twarz - czy to ucieczka na ulice i slalom między samochodami, czy operacja która miała tylko 2% szansy na powodzenie. Lady się nie dała, była Małą Wojowniczką.

We wrześniu 2021 roku zdiagnozowano u niej nowotwór. Wpierw leczyliśmy ją paliatywnie, ale niestety dużo to nie dało. W styczniu 2022 roku przeszła pozytywnie operacje i myśleliśmy, że już po wszystkim...

Lady nagle zaczęła chudnąć, choć jadła dużo. Nie miała na nic siły, choć jej entuzjazm był ciągle olbrzymi. Pojechałam do weterynarza i usłyszałam coś, co sprawiło, że nogi się pode mną ugięły... nowotwór miał przerzut na płuca.

"Mamy dwie opcje - leczenie paliatywne, które dużo nie da i piesek w pewnym momencie po prostu się udusi we śnie... lub eutanazja".

Następnego dnia, 2 września ok. 16:45 Lady odeszła za tęczowy most. W spokoju, bez bólu, zasnęła kiedy trzymałam ją w ramionach, a potem za łapkę na stole.


Ci którzy mnie znają wiedzą jak wiele dla mnie znaczyła. Dlatego też postanowiliśmy ją z szacunkiem skremować. Firma "Lwie Serce" wykonała piękną robotę, dostaliśmy po tygodniu prochy, certyfikat potwierdzający cały proces i przepiękną karteczkę z wierszykiem dziękującym za opiekę nad naszym pupilem. Ta sama firma oferuje również wiele wariacji dla prochów naszego pupila - przede wszystkim urny, biżuterie, pudełeczka oraz... diamenty.

Diament który chciałabym nosić na pierścionku, wykonany z prochów mojej najlepszej przyjaciółki kosztuje 6590zł. Żółto-pomarańczowy, bo z takim kolorem zawsze mi się kojarzyła, mały kamień 0,15 jak przy pierścionkach zaręczynowych.

Nie proszę o całość kwoty, bo to niewykonalne. Nie proszę nawet o połowę, ale bardziej o "co łaska" - każda złotówka będzie dla mnie tą złotówką mniej do odłożenia. Będzie to proces długotrwały, nie tyle co uzbierania pieniędzy ale i też wykonania diamentu.


Za każdą darowiznę dziękuję z całego mojego złamanego serca ❤️

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 3

KF
Kasia, Tadzio i Zołka
100 zł
 
Hidden data
100 zł
MA
Marcin
10 zł

Comments 1

 
2500 characters
  • KF
    Kasia, Tadzio i Zołka

    W dniu Twoich urodzin, życzę Ci wszystkiego najlepszego i żebyś uzbierała na swój diament ❤️

    100 zł