id: sy2vvk

zrzutka na film "Leben" (っ◕‿◕)っ♥

zrzutka na film "Leben" (っ◕‿◕)っ♥

9 733 zł (≈ 2 080 €)
of 30 000 zł (≈ 6 410 €)
32%
ended 03.06.2022
42 
supporters
Donate
Zrzutka.pl does not charge any commission

Updates2

 • Kochani! Wiem, że już długo czekacie na kufelki Zbójnika i bardzo was za to przepraszam. Producenci kufli rzucają nam kłody pod nogi, ale nie poddajemy się i trwamy w oczekiwaniu na przesyłkę. Ostatni (trzeci z kolei) polski przedsiębiorca obiecał, że dzisiaj/jutro będą gotowe. Trzymajcie kciuki!

  {-_-} ZZZzz zz z...

  Read more
 • ZDJĘCIA ZAKOŃCZONE SPEKTAKULARNYM SUKCESEM! Dziękujemy za waszą pomoc <3 Teraz czas na montaż i postprodukcję, a tymczasem obejrzyjcie nowy teaser z muz. TAMTEN


  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Nazywam się Ania Płonka, mam fajnych przyjaciół, którzy są bardzo profesjonalni, a mimo to zgodzili się pracować za obietnicę sławy i łyżkę zupy i wraz z nimi realizuję swój film dyplomowy w Warszawskiej Szkole Filmowej. Mamy wszystko co potrzebne, z wyjątkiem pieniędzy, dlatego BARDZO potrzebujemy waszej pomocy!

Nad scenariuszem filmu „Leben” pracowałam prawie 2 lata, powstała także wersja pełnometrażowa (wow), którą planuję rozwinąć w serial (wowow).

Mój dyplom będzie ok. 20-minutowym filmem fabularnym bez efektów specjalnych, ale za to z żywym karaluchem i sceną bójki.


O CZYM TO

Niezborna życiowo wieczna studentka pierwszego roku, Olga, wprowadza się do mieszkania po babci. Początkowo postrzega swój los jako przegrany, współlokatorka działa jej na nerwy, a osiedle wydaje się depresyjną dziurą. Wizyta w barze osiedlowym „Astoria” i spotkanie z dawnymi przyjaciółmi z dzieciństwa sprawiają, że w Oldze powstaje nadzieja na pierwsze w jej życiu prawdziwe zadomowienie.

To historia taka jak życie (niem. leben), raz zabawna, a raz sroga. Chcę uniknąć tworzenia kina gatunkowego i klasyfikacji. Na niczym się nie wzoruję i mogę obiecać, że takiego filmu jeszcze nie widzieliście.Jesteśmy już po pierwszej transzy zdjęć, mamy świetny materiał, ale przed nami ta trudniejsza transza: zdjęcia w legendarnym barze osiedlowym Astoria, prowadzonym przez panią Lucynkę, ulubionym miejscu spotkań, chrzcin, styp i wesel lokalnej społeczności. 

Nazwę zaczerpnęłam od nieistniejącej już restauracji Astoria, która mieściła się w Uniwersamie Grochów. Podczas dokumentacji, kiedy już właściwie zdecydowaliśmy się na wynajęcie baru Mezalians (dawniej Bar Alpejski), dowiedzieliśmy się, że to mama właściciela prowadziła kiedyś restaurację Astoria, a w piwnicy znajdują się oryginalne szyldy i elementy wystroju. Przeznaczenie!


NAGRODY

Jak możemy się odwdzięczyć


-`ღ´- PODZIĘKOWANIA W NAPISACH


-`ღ´- KARAOKE z panią Lucynką

Dla naszych kochanych darczyńców przewidujemy ekskluzywne karaoke z panią Lucyną w barze Astoria. Z aktorami i ekipą, pośród scenografii i rekwizytów.


-`ღ´- KUFEL z logo piwa „Zbójnik”

Rarytas. Identyfikację wizualną, inspirowaną rysunkami Tom of Finland, zaprojektował Igor Kubik, jeden z najprzystojniejszych homoseksualistów polskiej sceny graficznej. Tworzy ilustracje nagradzane w kraju i zagranicą. Od kilku lat jest stałym ilustratorem „Przekroju”.


-`ღ´- VIP PREMIERA

Planowana na lipiec premiera filmu, w atrakcyjnej lokalizacji (którą zdradzimy tylko wam), połączona z bankietem i setem djskim.


DREAM TEAM ≧◔◡◔≦

wcceb80c6e2514f5.pngscenariusz i reżyseria

Ania Płonka - sztuką wideo i filmową zajmuję się od siedmiu lat. Jestem absolwentką Grafiki warszawskiej ASP i już niebawem Reżyserii Podyplomowej WSF (jeśli pomożecie mi zrobić ten film...). W mojej filmografii są dwa fabularne shorty: „Let me in” (2020) - prezentowany w tym roku na HER Docs Film Festival i „Praca nie uszlachetnia” (2021).

„Posen”, mój dyplom, który obroniłam z wyróżnieniem na ASP - był zaprezentowany na wystawie „ComingOut”. Ten i kolejne wideo-arty wyświetlano na festiwalach i wystawach w Europie (m.in. Londynie, Brukseli, Neapolu, Mediolanie, Krakowie, Warszawie) oraz USA (m.in. Nowym Jorku, Portland, Los Angeles).

Od 5 lat zawodowo wykonuję korekcję barwną filmów, reklam i programów telewizyjnych.

Tu można obejrzeć część moich poprzednich filmów:

vimeo.com/aniaplonka

znak zodiaku: Baran


zdjęcia

Wiktor Malinowski - urodzony w 1988 roku. Swoje pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał jako projektant graficzny i dyrektor artystyczny. Twórca kampanii reklamowych, okładek muzycznych. Członek galerii Czwartek, wydawca internetowego magazynu dokumentalnego SERIO. Związany z Warszawą i Londynem. Od kilku lat zawodowo poświęcony fotografii kreacyjnej - balansując między modą i reklamą. Za swoją najważniejszą praktykę jednak uznaje spontaniczną rejestrację obrazu, wizualny dziennik. Od niedawna spełnia swoje życiowe marzenie i wkracza w świat filmu rozwijając się w sztuce operatorskiej.

Wiktor jest doświadczonym i uznanym fotografem. To typ pasjonata, który uczy się wszystkiego sam i robi to z taką determinacją, że szybko dogania profesjonalistów.

Na planie jest bardzo skupiony i dokładny, zawsze wie jaki chce uzyskać efekt i jakimi środkami ma to osiągnąć.

znak zodiaku: Skorpion


w958b5e3f59a3da6.pngobsada

W roli Olgi - labilnej emocjonalnie, żyjącej we własnej głowie i ogólnie w brudzie głównej bohaterki - Zofia Justyńska.

Zosia studiuje w krakowskiej akademii teatralnej i lubi zbierać grzyby. Ładnie śpiewa, co udowodni w jednej ze scen... Ma taki talent, że mogłabym ją równie dobrze obsadzić w roli Justyny albo Jolki i byłaby świetna.

znak zodiaku: 

„Słońce w skorpionie i pierwszy dom w wodniku. W ogóle różne żywioły w charcie, ale dużo wody, więc emocjonalna typiara ze mnie.”


W roli Immanuela - sąsiada, który od paru lat pisze magisterkę „o Kirkegaardzie” i nie ma zupełnie żadnych znajomych -

Artur Brandys. Artur przeczytał „Trwogę i drżenie” i nauczył się scenariusza. Niby niewiele, a jednak gra Immanuela tak, że czasem spadaliśmy z tapczanu z wrażenia.

Fun fact: jest malarzem

znak zodiaku: Waga

h2e9c44144b16c6a.pngW roli Justyny - kochającej ordnung, aspirującej do klasy średniej wyższej, współlokatorki Olgi - Sandra Mierzejewska.

Sandra umie bezbłędnie oddać to spojrzenie, którym Justyna często obdarza Olgę - mieszankę poczucia wyższości, litości i zniecierpliwienia.

znak zodiaku: Byk


W roli Jolki - osiedlowej zbójnickiej femme fatale - Klara Kieczmerska. Klara mówi, ze nie ma sukcesów, ale to nieprawda. Sprzedaje bogatym ludziom za 500 zł perfumy o zapachu mefedronu.

Klara bardzo mnie zaskoczyła, bo wcieliła się w moją Jolkę marzeń i wyobrażeń - lepszą niż byłam w stanie opisać słowami.

znak zodiaku: Lew

qb8ea65a60b72399.pngscript & casting

Zuza Białecka - studentka Sztuki Mediów ASP, zajmuje się głównie muzyką i filmem. Potrafi się poświęcić dla sztuki. Jakiś czas temu zagrała w swoim własnym filmie i była tam scena, gdzie nago leżała na materacu na środku parku przy -10 stopniach Celsjusza. Nawet się nie przeziębiła.

znak zodiaku: Baran


produkcja

Tomek Drzewiecki - najbardziej dorosły członek ekipy. Zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa i z wyprzedzeniem eliminuje zagrożenia, które moglibyśmy przypadkowo wygenerować. Dodatkowy podziw budzi fakt, że został laureatem mini playback show 1997 z utworem „Bania u Cygana”. 

Właściciel Twin Pics Studio. 15 lat doświadczenia w zawodzie, absolwent WRiTV. Członek Sekcji Młodych Producentów w KIPA.

znak zodiaku: Byk

Jagoda Zakrzewska - studentka II roku produkcji w WSF. Doświadczenia zawodowe zdobywała jako junior producer i II kierownik produkcji w studio produkcyjnym MOVIE BEATS, SPARTA FILM oraz MANGUSTA FILM. Zawsze odbiera telefon. W pełni zgadzam się z jej słowami, które usłyszałam przypadkiem na planie: „Skoro już jesteśmy tu za darmo, to przynajmniej dobrze się bawmy”.

That’s the spirit!

znak zodiaku: Panna

z8d61f19cf518403.pngscenografia

Piotr Szczęśniak - rozchwytywany scenograf, który powrócił do zawodu dzięki mnie i wisi mi przysługę. Wielokrotnie współpracował z WSF, m.in. przy filmie „Rozkwit zimowy”. Ma doświadczenie przy dużych produkcjach HBO i Canal+.

Znak zodiaku: Panna

Paulina Ramlau -  także rozchwytywana scenografka, Piotrek ją przekonał do udziału. Autorka scenografii wielu reklam znanych marek i teledysków gwiazd takich jak BOKKA i Król.

znak zodiaku: Panna

Ania Siemiątkowska - j.w. Oddana pracy. Kiedyś nagrywała klip w lesie i znalazła sarnia czaszkę, którą nadal trzyma w pokoju.

znak zodiaku: Lew

d84d0adab83cbeae.pngkostiumy

Weronika Wood - znana stylistka i kostiumografka, modelka, influencerka, królowa życia. Ma doświadczenie zarówno na planach reklamowych i filmowych, jak i na sesjach modowych. Fajna, doświadczona, sexi i nie waha się przetkać kibla na planie.

znak zodiaku: Ryby

Paweł Mucha - multidyscyplinarny artysta, projektant mody, bywalec salonów. Jego charakter świetnie oddaje opis z Tindera: Ekstrawertyczny-nonkomfornistyczny-spontaniczny z nutą awangardy.

znak zodiaku: Baran

pac5e1ae9a6f7200.pngdźwięk

Krzysztof Sokół - naukowiec, kompozytor i reżyser dźwięku. Postprodukował dźwięk dla największych domów produkcyjnych, takich jak Fremantle i FilmProdukcja. Pracował w telewizji, reklamie, zrealizował dźwięk w wielu filmach, m.in. we wszystkich moich, ale i w teatrach. Wykłada różne rzeczy związane ze sztuką filmową na UW.

Bardzo doświadczony, CV zbyt długie, żeby tu w całości zamieszczać. Słucha Sanah nieironicznie.

znak zodiaku: Wodnik


muzyka

Matt Brzezny (TAMTEN) - tworzy muzykę od 6 lat, skomponuje ścieżkę dźwiękową specjalnie pod „Leben”. Często gra w modnych warszawskich klubach.

Łączy nas to, że oboje uważamy „Jezioro szczęścia” za najlepszy kawałek Bajmu.

soundcloud.com/tamtenmat

znak zodiaku: Koziorożec


The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Location

Międzynarodowa 62, 03-922

Warszawa, Poland

See on map
map pin

Rewards / offers

  Donate 50 zł and more
  Podziękowania w napisach -`ღ´-

  Twoje nazwisko pojawi się w napisach końcowych i dzięki temu zapiszesz się na wieki jako szlachetna osoba wspierająca młodą polską sztukę.

  expand

  chosen 9 times

  Choose
  Donate 150 zł and more
  KUFEL z logo piwa "Zbójnik"

  Piwo "Zbójnik" jest ulubionym płynem filmowych wędkarzy i głównej bohaterki. Identyfikacja wizualna autorstwa Igora Kubika, nawiązująca do rysunków Tom of Finland, to dzieło sztuki samo w sobie.


  Kufel 500 ml, duże piwko, można myć w zmywarce.

  Wysyłka na terenie Polski GRATIS

  expand

  chosen 13 times (17 of 30 available)

  Choose
  Donate 400 zł and more
  VIP prapremiera w tajnej lokacji (SECRET)

  Ekskluzywna LUX prapremiera filmu w tajnej warszawskiej lokacji, którą zdradzimy tylko osobom, które wybiorą tę nagrodę. Pokaz i afterparty, które będzie obfitowało w atrakcje.

  expand

  chosen 3 times (197 of 200 available)

  Choose

Contributors 42

preloader

Comments

 
2500 chars
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!

Location

Międzynarodowa 62, 03-922

Warszawa, Poland

See on map
map pin

Rewards / offers

Donate 50 zł and more
Podziękowania w napisach -`ღ´-

Twoje nazwisko pojawi się w napisach końcowych i dzięki temu zapiszesz się na wieki jako szlachetna osoba wspierająca młodą polską sztukę.

expand

chosen 9 times

Choose
Donate 150 zł and more
KUFEL z logo piwa "Zbójnik"

Piwo "Zbójnik" jest ulubionym płynem filmowych wędkarzy i głównej bohaterki. Identyfikacja wizualna autorstwa Igora Kubika, nawiązująca do rysunków Tom of Finland, to dzieło sztuki samo w sobie.


Kufel 500 ml, duże piwko, można myć w zmywarce.

Wysyłka na terenie Polski GRATIS

expand

chosen 13 times (17 of 30 available)

Choose
Donate 400 zł and more
VIP prapremiera w tajnej lokacji (SECRET)

Ekskluzywna LUX prapremiera filmu w tajnej warszawskiej lokacji, którą zdradzimy tylko osobom, które wybiorą tę nagrodę. Pokaz i afterparty, które będzie obfitowało w atrakcje.

expand

chosen 3 times (197 of 200 available)

Choose

Our users created

879 734 whip-rounds

and collected

809 747 941 zł

What are you collecting for today?