Pomoc prawna i inne koszty procesu wytoczonego mi z oskarżenia prywatnego przez burmistrza Sanoka Tomasza Matuszewskiego.
Pomoc prawna i inne koszty procesu wytoczonego mi z oskarżenia prywatnego przez burmistrza Sanoka Tomasza Matuszewskiego.
Our users created 1 236 729 fundraisers and raised 1 378 959 057 zł
What will you fundraise for today?
Description
Dwie sprawy karne założył mi z oskarżenia prywatnego burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski (pierwsze oskarżenie złożył 6 kwietnia, drugie 17 października). Człowiek, który nieprzerwanie okłamuje sanoczan, począwszy od kampanii wyborczej w 2018 roku do chwili obecnej, poczuł się zniesławiony, że nazwałem go na Facebooku bezczelnym kłamcą (oskarżenie złożone 6 kwietnia). W drugiej sprawie burmistrz poczuł się zniesławiony i znieważony, że po jego pierwszym oskarżeniu zradykalizowałem (według oceny Tomasza Matuszewskiego) swoją postawę. Wszystko to ma związek z projektem wodorowym (produkcja zielonego wodoru przy wykorzystaniu paneli fotowoltaicznych i elektrolizerów), który usiłuje wdrożyć w Sanoku obecny burmistrz (co oceniam jako działanie na szkodę Sanoka i robię to publicznie poprzez posty na Facebooku) i co odbywa się przy nieustannym okłamywaniu radnych miejskich i wszystkich sanoczan przez Tomasza Matuszewskiego o rzekomych korzyściach, jakie zrealizowanie tego projektu przyniesie Sanokowi.
Działanie burmistrza Sanoka Tomasza Matuszewskiego odbieram jako próbę zamknięcia mi ust w związku z zastrzeżeniami, które publicznie zgłaszam do tzw. sanockiego projektu wodorowego, opartego o produkcję zielonego wodoru.
Technologie produkcji zielonego wodoru nie są dopracowane i jeszcze przez wiele lat nie będą (wodór tak wyprodukowany jest drogi). Dodatkowo w procesie wytwarzania wodoru, jego transportu i magazynowania, a także w procesach użytkowania wodoru występują zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i dla mienia.
Zainteresowanym tematem polecam publikacje naukowe, które zadają kłam twierdzeniu burmistrza Sanoka Tomasza Matuszewskiego o opłacalności tzw. „sanockiego projektu wodorowego”: 1. Bartnik Ryszard: Elektrownie i elektrociepłownie w hierarchicznej technologii gazowo-gazowej Efektywność energetyczna i ekonomiczna. Wyd. I. Warszawa, Wydawnictwo Naukowe PWN SA 2022 s. 170. 2. Chmielniak Tadeusz: Technologie energetyczne Nowe wydanie uzupełnione i uaktualnione. Wyd. II (uzupełnione i uaktualnione). Warszawa, Wydawnictwo Naukowe PWN SA 2021 s. 524. 3. Chmielniak Tadeusz, Chmielniak Tomasz: Energetyka Wodorowa. Wyd. I. Warszawa, Wydawnictwo Naukowe PWN SA 2020 s. 378. 4. Chwieduk Dorota, Jaworski Maciej: Energetyka odnawialna w budownictwie Magazynowanie energii. Wyd. I – dodruk 5. Warszawa, Wydawnictwo Naukowe PWN SA 2022 s. 422. 5. Filipiak Izabela, Mielczarski Władysław: Energetyka w okresie transformacji. Wyd. I. Warszawa, Wydawnictwo Naukowe PWN SA 2023 s. 295. 6. Kamrat Waldemar: Gospodarka energetyczna w warunkach rynkowych Modelowanie - Ekonomika - Zarządzanie. Wyd I. Warszawa, Wydawnictwo Naukowe PWN SA 2023 s. 375. 7. Kijowski Iwo, Kwiatkiewicz Piotr, Szczerbowski Radosław: Poszukiwania naukowe w dobie transformacji energetycznej OZE – zrównoważony rozwój – ochrona środowiska – logistyka – ekonomia – bezpieczeństwo – prawo – polityka. Poznań, Fundacja na rzecz Czystej Energii 2020 s. 602. 8. Klugmann-Radziemska Ewa: Energetyka i ochrona środowiska Generowanie i magazynowanie energii Odpady energetyczne Analiza cyklu życia. Wyd. I. Warszawa, Wydawnictwo Naukowe PWN SA 2023 s. 360. 9. Lewandowski Witold M., Klugmann-Radziemska Ewa: Proekologiczne odnawialne źródła energii Kompendium. Wyd. I. Warszawa, Wydawnictwo Naukowe PWN SA 2017 s. 488. 10. Pawlik Maciej, Strzelczyk Franciszek: Elektrownie. Wyd. VII zmien. Warszawa, Wydawnictwo Naukowe PWN SA 2016 s. 716. 11. Zadrożniak Marek: Kompendium wiedzy o elektrowniach wiatrowych, słonecznych, węglowych i atomowych. Wyd. I. Warszawa, Biblioteka Wolności 2023 s. 589. mgr inż. Witold Dulęba
Uważam, że inicjatorzy tzw. sanockiego projektu wodorowego porwali się z motyką na księżyc. Unijne dotacje na wodór do tego stopnia ich zaślepiły, że zapragnęli z nich skorzystać nie zważając na to, że negatywne skutki ich działań dotkną Sanok i jego mieszkańców.
Wystąpienie przeciwko mnie przez burmistrza Sanoka z prywatnym oskarżeniem nie uczyni tzw. sanockiego projektu wodorowego bardziej wiarygodnym.
There is no description yet.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Tomasz Matuszewski (na nieszczęście sanoczan burmistrz Sanoka) wniósł przeciwko mnie kolejny prywatny akt oskarżenia. Ten patologiczny kłamca uważa się za "świętą krowę", począwszy od kampanii wyborczej na burmistrza Sanoka w 2018 roku nieprzerwanie okłamuje sanoczan, ale widocznie uważa, ze ma do tego prawo i bezkarność mu się należy. W czwartek 9 listopada br. odebrałem na poczcie (przed godz. 18.00, około 17.45) odpis prywatnego aktu oskarżenia datowanego 16 października 2023, złożonego w Sądzie Rejonowym w Sanoku w dniu 17 października 2023 r.., w którym Tomasz Matuszewski zarzuca mi, że go zniesławiłem (art. 212 § 1 kk) oraz znieważyłem (art. 216 § 2 kk) swoimi postami na Facebooku. Treść pisma procesowego wskazuje, że napisał je profesjonalny prawnik, który jednak wolał się nie ujawniać i akt oskarżenia w sprawie z oskarżenia prywatnego został wniesiony osobiście przez Tomasza Matuszewskiego. Przypomnieć należy, że 21 marca 2023 r. Tomasz Matuszewski udzielił: "Pełnomocnictwo procesowe ogólne" adwokat Elżbiecie Sołtys do zastępstwa prawnego we wszelkich sprawach karnych i w sprawach o wykroczenia, w których jest osobą pokrzywdzoną. Dlaczego mecenas Elżbieta Sołtys nie skorzystała z udzielonego jej w dniu 21 marca 2023 r. pełnomocnictwa? Każdy ma prawo złożyć prywatny akt oskarżenia, wystarczy wpłacić 300 zł i sąd musi sprawę rozpoznawać. Nie każdego stać na taki luksus by opłacić koszty prywatnego aktu oskarżenia - burmistrza Sanoka stać. Uważam, że Tomasz Matuszewski traktuje sąd instrumentalnie i dwoma prywatnymi oskarżeniami, które mi wytoczył, złożonymi w Sądzie Rejonowym w Sanoku II Wydział Karny w dniach: 17 października 2023 roku i wcześniej 6 kwietnia 2023 roku usiłuje zamknąć mi usta w związku z moimi zastrzeżeniami, które publicznie zgłaszam do tzw. sanockiego projektu wodorowego. Dlaczego burmistrz Sanoka nie zorganizuje uczciwej debaty na temat inwestycji w infrastrukturę do produkcji zielonego wodoru, którą chce zrealizować w Sanoku? Jaki ma w tym interes by z uporem maniaka, wbrew zdrowemu rozsądkowi i na szkodę miasta dążyć do urzeczywistnienia tzw. sanockiego projektu wodorowego? Gdyby burmistrz Tomasz Matuszewski zakupił sanie i renifery dla potrzeb transportu publicznego w Sanoku byłoby to równie racjonalne jak produkcja w Sanoku zielonego wodoru przy wykorzystaniu paneli fotowoltaicznych i elektrolizerów.
Energetyka wodorowa, „sanocki projekt wodorowy” – literatura naukowa, która zadaje kłam twierdzeniu burmistrza Sanoka Tomasza Matuszewskiego o opłacalności tzw. „sanockiego projektu wodorowego”: 1. Bartnik Ryszard: Elektrownie i elektrociepłownie w hierarchicznej technologii gazowo-gazowej Efektywność energetyczna i ekonomiczna. Wyd. I. Warszawa, Wydawnictwo Naukowe PWN SA 2022 s. 170. 2. Chmielniak Tadeusz: Technologie energetyczne Nowe wydanie uzupełnione i uaktualnione. Wyd. II (uzupełnione i uaktualnione). Warszawa, Wydawnictwo Naukowe PWN SA 2021 s. 524. 3. Chmielniak Tadeusz, Chmielniak Tomasz: Energetyka Wodorowa. Wyd. I. Warszawa, Wydawnictwo Naukowe PWN SA 2020 s. 378. 4. Chwieduk Dorota, Jaworski Maciej: Energetyka odnawialna w budownictwie Magazynowanie energii. Wyd. I – dodruk 5. Warszawa, Wydawnictwo Naukowe PWN SA 2022 s. 422. 5. Filipiak Izabela, Mielczarski Władysław: Energetyka w okresie transformacji. Wyd. I. Warszawa, Wydawnictwo Naukowe PWN SA 2023 s. 295. 6. Kamrat Waldemar: Gospodarka energetyczna w warunkach rynkowych Modelowanie - Ekonomika - Zarządzanie. Wyd I. Warszawa, Wydawnictwo Naukowe PWN SA 2023 s. 375. 7. Kijowski Iwo, Kwiatkiewicz Piotr, Szczerbowski Radosław: Poszukiwania naukowe w dobie transformacji energetycznej OZE – zrównoważony rozwój – ochrona środowiska – logistyka – ekonomia – bezpieczeństwo – prawo – polityka. Poznań, Fundacja na rzecz Czystej Energii 2020 s. 602. 8. Klugmann-Radziemska Ewa: Energetyka i ochrona środowiska Generowanie i magazynowanie energii Odpady energetyczne Analiza cyklu życia. Wyd. I. Warszawa, Wydawnictwo Naukowe PWN SA 2023 s. 360. 9. Lewandowski Witold M., Klugmann-Radziemska Ewa: Proekologiczne odnawialne źródła energii Kompendium. Wyd. I. Warszawa, Wydawnictwo Naukowe PWN SA 2017 s. 488. 10. Pawlik Maciej, Strzelczyk Franciszek: Elektrownie. Wyd. VII zmien. Warszawa, Wydawnictwo Naukowe PWN SA 2016 s. 716. 11. Zadrożniak Marek: Kompendium wiedzy o elektrowniach wiatrowych, słonecznych, węglowych i atomowych. Wyd. I. Warszawa, Biblioteka Wolności 2023 s. 589. mgr inż. Witold Dulęba
Burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski wystąpił przeciwko mnie z oskarżeniem prywatnym. Jednak to nie jest moja wojna wyłącznie z burmistrzem Sanoka- jestem na wojnie także z wojewódzkimi władzami PiS oraz z innymi prominentnymi politykami PiS z Podkarpacia (Matuszewski jako protegowany Tomasza Poręby w sanockich spółkach poobsadzał pisowskich aparatczyków z Rzeszowa (Krzysztof Jarosz prezes zarządów: Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. i "spółki wodorowej" Hydro Sanok Sp. z o.o., Marcin Fijołek zastępca przewodniczącego rady nadzorczej Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o.) jest także (w radzie nadzorczej (Hydro Sanok Sp. z o.o.) prominentna działaczka PiS z Kielc Elżbieta Śreniawska (prezes zarządu MESKO S.A.). Uderzając w projekt wodorowy udowadniam niekompetencję: Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak (sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej) , Krzysztofa Jarosza (rzecznik prasowy okręgu 56 PiS), Elżbiety Śreniawskiej. Popiera powołanie spółki wodorowej Hydro Sanok Sp. z o.o. i mocno ją promuje Ewa Leniart (wojewoda podkarpacki, pełnomocnik okręgu nr 56 PiS).
Jestem magistrem inżynierem inżynierii środowiska, specjalność urządzenia sanitarne, specjalizacja ogrzewnictwo i wentylacja. Studia ukończyłem w okresie PRL-u (czyli za nie nie płaciłem, co więcej korzystałem z różnych stypendiów) w tym stanie rzeczy uważam, że jestem państwu polskiemu coś winien. Ponieważ bardzo dobrze znam problemy energetyki wodorowej i gdy widzę czym w istocie jest pierwsza w Polsce samorządowa spółka wodorowa Hydro Sanok Sp. z o.o. uważam, że moim obowiązkiem jest zabierać głos w tej sprawie.
Team Tomek
Brakuje odwagi, żeby się przedstawić?