id: t4jjsy

REHABILITACJA dla małej Zuzi - zespół Retta.

REHABILITACJA dla małej Zuzi - zespół Retta.

Inactive donations - the required operation of the Organiser of the fundraiser. If you are an Organiser - log in and take the required action.

Our users created 1 176 952 fundraisers and raised 1 229 017 884 zł

What will you fundraise for today?

Description

Rehabilitacja jest koniecznym czynnikiem dla prawidłowego funkcjonowania Zuzi. Parafia w Przytoku organizuje zbiórkę dla naszej parafianki.

Pomagamy Zuzi.

Zuzia do pewnego czasu była zdrowym, pogodnym dzieckiem. Problemy pojawiły się po 9 miesiącu życia. Nagle zatrzymała się w rozwoju. Zaczęła tracić zainteresowanie otaczającym ją światem, przestała mówić, pojawiły się wielkie różnice między nią a siostrą bliźniaczką.U dziewczynki rozpoznano zespół Retta - schorzenie neurologiczne o podłożu genetycznym. Na dzisiaj jest to choroba nieuleczalna i postępującą, uniemożliwiającą chorym samodzielne funkcjonowanie, wpływającą negatywnie na działanie każdego w zasadzie układu organizmu. Prowadzi do głębokiej niepełnosprawności umysłowej i ruchowej. Choroba obliguje do stałej opieki i systematycznej rehabilitacji. Zuzia nie chodzi, nie mówi, traci zdolność celowego posługiwania się rękoma. Wszystkie swoje emocje wyraża wzrokiem, śmiechem lub płaczem.Zbieramy na dwa turnusy rehabilitacyjne w Ośrodku Centrum Hipoterapii i Rehabilitacji „Zabajka" w Stawnicy.

Zuzi strona: KLIK

CEL WSPIERA : PARAFIA P.W. WNMP W PRZYTOKU.

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 3

 
Hidden data
hidden
 
Hidden data
hidden
 
Hidden data
hidden

Comments 2

 
2500 characters