id: t6565v

Surowy Hades - diagnostyka

Surowy Hades - diagnostyka

Our users created 1 213 799 fundraisers and raised 1 311 626 829 zł

What will you fundraise for today?

Updates8

  • Hades był dzisiaj u doktor Stegierskiej. Jeszcze nie ma wypisu, ma być dosłany. Jutro musi mieć badanie EEG. I pomiar witamin z grupy b we krwi bo jądro kolankowe nie podoba się też pani doktor w obrazie z rezonansu.


    Badanie EEG (elektroencefalografia) u kota polega na rejestrowaniu aktywności elektrycznej mózgu. Jest to metoda nieinwazyjna, która pozwala na ocenę funkcji mózgu i jest stosowana w diagnostyce neurologicznych problemów u zwierząt, takich jak padaczka, zaburzenia snu, urazy mózgu, czy też inne zaburzenia neurologiczne.


    Badanie EEG u kota przeprowadza się zazwyczaj w warunkach sedacji lub znieczulenia, aby zminimalizować ruchy zwierzęcia. Elektrody umieszcza się na powierzchni skóry głowy lub na czaszce w miejscach, które odpowiadają różnym obszarom mózgu. Sygnały z tych elektrod są rejestrowane i analizowane, aby ocenić aktywność fal mózgowych.


    Dzięki temu badaniu można zidentyfikować nieprawidłowości w funkcjonowaniu mózgu, takie jak nieregularne wzorce fal mózgowych, które mogą wskazywać na choroby neurologiczne, np. epilepsję, lub inne zaburzenia.


    doktor dała nam dziś zniżkę, dziękujemy! Ale jutrzejsze badania to kolejny tysiak.


    f4DoGCz3NXIDWoJg.jpg


    sa też wyniki płynu mózgowo-rdzeniowego, tu all fine więc prawdopodobnie Hades wejdzie na steryd i leki przeciwpadaczkowe.


    AXNJIkvnEfmikNEM.png

    0Comments
     
    2500 characters

    No comments yet, be first to comment!

    Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Hades to kot w typie brytyjskiego, oddany do naszej Fundacji ze względu na agresję. U nas w Fundacji przebywał 5 miesięcy podczas, których nie wykazywał żadnych niepokojących zachowań. Poszedł więc do spokojnego domu na jedynaka- na początku było wszystko super. Ale mimo tego, że to był dość cichy dom, bez dzieci to Hades źle znosił dźwięki otoczenia. Do tego miał problem z tym, że jego opiekunka raz pracowała 12 h a raz wracała po 4 h. Stał się niespokojny i niestabilny - zaatakował bez wyraźnego bodźca, który miałby jakikolwiek sens.


Został więc umieszczony w domu tymczasowym u naszej doświadczonej behawiorystki. Lubił ją, był zadowolony ale zaczęły pojawiać się objawy odklejania się, odrywania się od rzeczywistości. Niespokojne wędrowanie, nabuzowanie. A potem cyk znormalnienie i zdziwienie czemu jest obserwowany. Nie musiało być żadnego triggera ale jeśli coś miało mieć znaczenie to dźwięki. Nadwrażliwość dźwiękowa potworna.

Pod okiem lekarza weterynarii - próby dobrania leków. Nie działa.


Doszło do ataku - w zupełnie spokojny dzień, bez czynników drażniących. Dał się opanować. Odpuścił. W skrócie: Po analizach i rozmowach decyzja, że Hades wraca do nas w środę. Bo to jedyne miejsce, w którym nic mu się nie dzieje - ale u nas jest bardzo bardzo cicho, słychać jak kurz opada.


W poniedziałek w nocy dostałam informację, że Hades zupełnie się odkleił i zaatakował - zarówno behawiorystkę jak i jej partnera. I nie chciał wcale odpuścić. Był tego dnia niespokojny. Na ziemię spadł długopis. Odpuścił ale zaatakował, gdy behawiorystka wstała szykować się spać. I nic nie pamięta z ataku, po był totalnie zdezorientowany. To był najgorszy z jego ataków i to w domu świadomym gdzie był obserwowany. To nie było polowanie, to nie była wściekłość, przeskoczył mu przełącznik w mózgu i tyle. Jest już u nas w siedzibie - wrzucę w komentarz paragony za paliwo.


W czwartek ma rezonans głowy - skierowanie pod kątem padaczki idiopatycznej. Dlaczego?

Bo agresja podczas napadu może być wynikiem nieprawidłowego funkcjonowania obszarów mózgu odpowiedzialnych za kontrolę zachowań emocjonalnych i motorycznych. W takich przypadkach koty mogą stać się niespokojne, wykazywać oznaki dezorientacji, a w trakcie lub tuż po napadzie mogą reagować agresywnie na bodźce, które normalnie nie wywołałyby takiej reakcji. Po przyjeździe do nas jak tylko odetchnął domagał się dużych ilości jedzenia. Po atakach padaczkowych, niektóre zwierzęta, w tym koty, mogą wykazywać zwiększony apetyt. Jest to związane z procesem regeneracji organizmu po intensywnym wysiłku, jakim jest napad padaczkowy. Podczas napadu organizm zużywa znaczne ilości energii, co może prowadzić do uczucia głodu po jego zakończeniu. Zwiększony apetyt po napadzie padaczkowym można także przypisać reakcjom neurochemicznym w mózgu, które są częścią procesu powrotu do równowagi po ataku.


W przypadku kotów, może to objawiać się nagłą chęcią jedzenia zaraz po odzyskaniu przytomności i stabilności. 


Chciałyśmy, żeby Hades mógł normalnie żyć a nie siedzieć z nami w piwnicy jak jakiś troll ale w żadnym innym miejscu nie jest tak stabilny. Mimo tego, że obolały i wyczerpany on się cieszył że nas widzi. I totalnie nie rozumie dlaczego tak się czuje.


Zbieramy więc na jego pogłębione badania i życie.



There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 142

preloader

Comments 4

 
2500 characters
  • Agnieszka Pusz-Lis

    Roland, Lilly i ja wysyłamy moc dobrej energii do Hadesa.

  • AR
    Anna

    Razem z kotką Kordelią życzę kocurkowi szybkiej i pomyślnej diagnozy oraz skutecznego leczenia. 😘💗

    50 zł
  • Klaudia Kantyka

    Powodzenia ❤️‍🩹

    20 zł
  •  
    Anonymous user

    Nie mogę dać w tej chwili więcej, ale wierzę, że każda nawet mała kwota przybliża do celu. Życzę powodzenia w zbiórce i dużo zdrowia dla kotka!

    5 zł