id: tjkyc8

Pomóż Krakofonii pojechać do Bolonii

Pomóż Krakofonii pojechać do Bolonii

Our users created 1 188 004 fundraisers and raised 1 250 213 005 zł

What will you fundraise for today?

Description

Cześć! To my, Krakofonia! Być może nas już znacie, a jeśli nie… Chętnie się Wam przedstawimy:


Jesteśmy chórem. Ale nie byle jakim! Krakofonia to jeden z kilku w Polsce, a jedyny w naszym mieście chór LGBTQ+. Czyli grupa osób, które uwielbiają razem śpiewać i dzielić się energią z publicznością – a jednocześnie inkluzywna, bezpieczna przestrzeń, w której każda_y może być sobą, zawierać przyjaźnie i działać na rzecz społeczności.


b0f5c99c14d20cf2.jpg

fot. Klaudyna Schubert


Śpiewamy już od 2014 roku (od 2019 jako stowarzyszenie zwykłe) i przez ten czas udało nam się razem sporo zrobić! Tworzymy różnorodną pod każdym względem tęczową grupę, w której wcielamy w życie zasadę, że KAŻDY_A MA GŁOS – dzięki nam niejedna osoba uwierzyła, że potrafi śpiewać i że jest niepowtarzalną, wartościową częścią społeczności! Zaśpiewały_liśmy już na ponad 30 koncertach – głównie w naszym rodzinnym mieście, ale mamy też na koncie występy w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, a także za granicą: we Frankfurcie nad Menem czy Berlinie.


W 2018 roku Krakofonia wzięła udział we wspaniałym wydarzeniu, które szczególnie mocno zapisało się w naszej pamięci: europejskim festiwalu tęczowych chórów Various Voices w Monachium! Jednego z koncertów, które tam zaśpiewały_liśmy, możecie posłuchać tutaj. Wyjazd był niesamowitym przeżyciem, nie tylko muzycznym – spotkanie z niemal setką chórów dało nam niesamowitą ilość energii do dalszego działania i uświadomiło, że śpiewający głos środowiska LGBTQ+ ma ogromną moc.


7zaRXuxT6RUlwybur_cWXVHl2EgDsYPpJKPy_xwGl3j87XKcw3lPsANf5NWcX2i36hX7MH7cRcOm3QGtiTjWUaf_SA48P13pwPL83nd1M-c7BNJm4X9h_L85ZjtRso7IxF_CVcqKcFopaOorxh3m-DmfkjuXLYAFHeGYvZQy8aemUjRe8l-PxPfxLYh5NA


W tej chwili naszym największym marzeniem jest wzięcie udziału w kolejnej edycji tego niesamowitego międzynarodowego festiwalu, która odbędzie się pod hasłem #ISingWhatIAm w Bolonii w czerwcu 2023 roku.


Festiwal zazwyczaj odbywa się raz na 4 lata, tym razem z powodu pandemii wraca po 5 latach. Various Voices to wydarzenie, które daje szansę wymieniania się doświadczeniami z dziesiątkami chórów z innych zakątków Europy i świata, a także okazję dumnego reprezentowania swojego kraju na międzynarodowej scenie.


Jak to jednak zwykle w takich sytuacjach bywa, problemem są… no właśnie, fundusze. Biorąc udział w festiwalu, musimy opłacić wpisowe dla każdej_go chórzystki_y, koszty pobytu na miejscu, a także transport z Krakowa do Bolonii i z powrotem. Całkowity koszt wyjazdu to ok. 55 000 zł. Krakofonia działa na zasadzie non-profit, finansujemy się głównie ze środków własnych, a wstęp na organizowane przez nas koncerty jest bezpłatny. Funkcjonowanie naszego chóru i śpiewanie dla dobra tęczowej społeczności możliwe jest dzięki codziennemu, wolontariackiemu wysiłkowi wielu osób.


WO-jZWMBEyj-yQpMA_cB6VHWjGsdnhwxHEgT3WrliFrAH1dGGO3CQabPCl_V7DinelztxG9arXdKr789nPatBCOnvuEszQrXmjdZSXnW8otUzn6sNgCP3zi_pMPxetcAHaUWN2waaKdS5wCTIz18Q-KSMDmNDRxxe5xlSG2z2nZTzRwL584j7fr4ANymaw


Niestety całościowy koszt udziału w festiwalu Various Voices przewyższa nasze obecne możliwości. Część osób tworzących Krakofonię jeszcze studiuje, część szuka właśnie pracy, część działa w kulturze, większość zmaga się z aktualną trudną sytuacją finansową. A przecież chcemy pojechać na festiwal w pełnym składzie!


Tym razem to my prosimy Was o wsparcie – niezależnie od tego, czy miały_eliście już okazję słyszeć nas na żywo i wiecie, że dajemy z siebie na koncertach wszystko, czy chcecie po prostu pomóc tęczowej społeczności. Pomóżcie spełnić nasze marzenie, a obiecujemy, że będziemy godnie reprezentować kraj we Włoszech, a potem wrócimy pełne_i energii i inspiracji do kolejnych muzycznych projektów i działania na rzecz osób LGBTQ+ w Polsce!


Żeby symbolicznie odwdzięczyć się za Waszą pomoc, mamy dla Was wyjątkowe upominki: kartki z podziękowaniami podpisane przez chór, zestawy tęczowych gadżetów, kubki oraz torby z naszym logo i urokliwą Foczką – maskotką Krakofonii. Nagrody są efektem pracy naszych chórzystów_ek: Aleny, która zaprojektowała grafiki, oraz Bartka, który dba o wydruki. Szczegóły poniżej!


Masz ochotę dowiedzieć się o nas więcej? Możesz posłuchać tutaj, co miały_liśmy do powiedzenia (i zaśpiewania!) podczas występu w ramach konferencji TEDxKazimierz!


Chcesz być na bieżąco? Zapraszamy do śledzenia naszych kanałów:

https://krakofonia.org/

https://www.facebook.com/LGBTQkrakofonia

https://www.instagram.com/krakofonia_chor/

https://www.youtube.com/c/Ch%C3%B3rKrakofonia/


There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Offers/auctions 4

Buy, Support.

Buy, Support. Read more

Inactive
Donation & Thanks
Podstawowy zestaw fanowski
Wyjątkowa kartka z podziękowaniami od wszystkich osób chóralnych + Wlepki z logiem Krakofonii oraz urokliwą Foczką + Przypinka pełna tęczy
50 zł

Sold: 3

Ended
Donation & Thanks
Torba z Foczką + Podstawowy zestaw fanowski
Torba z Foczką, maskotką Krakofonii + Wyjątkowa kartka z podziękowaniami od wszystkich osób chóralnych + Wlepki z logiem Krakofonii oraz urokliwą Focz...
100 zł

Sold: 7

Ended
Donation & Thanks
Krakofoniowy kubek + Podstawowy zestaw fanowski
Krakofoniowy kubek + Wyjątkowa kartka z podziękowaniami od wszystkich osób chóralnych + Wlepki z logiem Krakofonii oraz urokliwą Foczką + Przypinka pe...
150 zł

Sold: 1

Ended
Donation & Thanks
Torba z Foczką + Krakofoniowy kubek + Podstawowy zestaw fanowski
Kubek krakofoniowy + Torba z Foczką + Wyjątkowa kartka z podziękowaniami od wszystkich osób chóralnych + Wlepki z logiem Krakofonii oraz urokliwą Focz...
200 zł

Sold: 3

Ended

Donations 35

JG
Jo Gamracy
 
Hidden data
100 zł
GS
Grzegorz Socha
100 zł
 
Hidden data
hidden
AD
Adrian
150 zł
 
Hidden data
20 zł
 
Hidden data
20 zł
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
hidden
MP
Młody
200 zł
See more

Comments 2

 
2500 characters