GEOpraktyki - prowadzenie badań w Tanzanii przez studentów UAM
GEOpraktyki - prowadzenie badań w Tanzanii przez studentów UAM
Our users created 1 234 312 fundraisers and raised 1 373 049 572 zł
What will you fundraise for today?
Description
GEOpraktyki to cykliczny projekt stworzony przez studentów z myślą o studentach i doktorantach Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Jeździmy za naszymi marzeniami prowadząc badania naukowe w różnych częściach świata. Badaliśmy już lodowce w najwyższych partiach gór świata, rozkład ewaporacji w tropikach czy uwarunkowania fizykochemiczne rzek w Amazonii. Robimy niezwykłe rzeczy!
Po raz kolejny wybraliśmy sześciu zaangażowanych w prace Studenckiego Koła Naukowego Gegorafów studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza do udziału w projekcie naukowym. Tym razem ruszamy do Tanzanii!! Naszym zadaniem będzie zebranie materiałów do badań geologicznych, meteorologicznych i nie tylko!
Trochę historii
EDYCJA I - w peruwiańskiej dżungli
W 2015 roku po raz pierwszy wyruszyliśmy w dalekie regiony świata. Podczas pierwszej edycji badaliśmy jakość rzeki w Amazońskiej puszczy, dbaliśmy o przyszłość naszej planety sadząc drzewa w lesie oraz dowiadywaliśmy się dlaczego Peruwiańczycy są tak bardzo otwarci na swoich rodaków.
EDYCJA II - na stokach Andów
Po raz kolejny w większym składzie zmierzliśmy do Ameryki Południowej. Tym razem była to Boliwia, gdzie skupiliśmy się na badaniach historii lodowców w skrajnie nieprzyjaznym środowisku. Pomagaliśmy w odbudowie wsi i opiekowaliśmy się małpami. Dotarliśmy też do wielu migrantów z Polski, którzy podczas wywiadów przedstawili nam swoje kręte drogi.
EDYCJA III - w sercu Eurazji
Przemierzając Kazachstan wybraliśmy kolej, co pozwoliło nam całymi godzinami podziwiać równiny tego wielkiego kraju. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, jak funkcjonuje ten główny środek transportu. W naszym kręgu zainteresowań znalazły się również procesy związane z przerwaniem tamy lodowej (GLOF), a także badania uwarunkowań rozwoju geoturystyki. Spędziliśmy na wysokościach kolejne dni oraz spotkaliśmy się z Polonią.
EDYCJA IV - w dorzeczu Mekongu
Gorący Wietnam był wymagającym miesiącem pracy nad zbieraniem próbek wody z zanieczyszczonych wód Azji. Zebraliśmy unikatowe próbki gleby tak by sprawdzić zawartość w nich metali ciężkich. Dodatkowo wzięliśmy też udział w akcji czyszczenia rzeki Mekong.
Tak pobieraliśmy wodę, czasem pływając po rzece łodzią, czasem wchodząc po kolana w mule. Polecamy wszystkim studentom.
W Wietnamie najpopularniejszym środkiem transportu jest skuter. Bardzo często z niego korzystaliśmy, było ekstremalnie.
EDYCJA V - Wokół pustyni Omanu
W gorącym Omanie odkrywaliśmy piękna pustyń. Badaliśmy zagospodarowanie wadi w miastach oraz porównywaliśmy zagospodarowanie turystyczne między północną a południową częścią kraju. Oman jest rajem dla geologów, dzięki temu mogliśmy zwaloryzować wiele geostanowisk. Zrobiliśmy masę zdjęć obecnych wszędzie wielbłądów i doświadczaliśmy omańskiej gościnności. Zbieraliśmy próbki gleb i spotkaliśmy się z profesorem Sultan Qaboos University
A CO TERAZ?
Już 26 lipca wylatujemy z Warszawy do Dar es Salaam. Naszym celem jest przeprowadzenie badań w kilku parkach narodowych (między innymi w słynnym Serengeti), na wybrzeżu jeziora Tanganika oraz w klimacie wilgotnego Zanzibaru.
Oto projekty, które powstaną dzięki naszej wizycie:
-> Ocena warunków biometeorologicznych w klimacie podrównikowym wilgotnym i suchym (typy klimatów wg Okołowicza): Obliczenie wskaźników biometeorologicznych na podstawie pomiarów terenowych, aby ocenić wpływ elementów meteorologicznych na ludzki organizm : wielkość ochładzająca powietrza (H), wskaźnik stresu cieplnego (HSI), wskaźnik odczuć cieplnych (UTCI), temperatura ochładzania wiatrem (WCT) oraz wskaźnik Humidex.
-> Pokrycie terenu w świetle zobrazowań misji Sentinel: Zobrazowanie zmian pokrycia terenu Parku Narodowego Serengeti
w oparciu o zdjęcia satelitarne Sentinel, wizualizacje obszaru w postaci map, fotografii;
rozmowa z ludnością miejscową nt. ingerencji w zagospodarowanie terenu.
-> Osady jezior ryftowych (Tanganika) na tle rozwoju wschodniej odnogi ryftu wschodnioafrykańskiego: Zebranie próbek osadów z jezior ryftowych (j. Tanganika) opisanie ich oraz analiza względem rozwoju ryftu wschodnioafrykańskiego
-> Wpływ mediów społecznościowych na atrakcyjność turystyczną wyspy Zanzibar: Zbadanie zjawiska rozwoju funkcji turystycznej na wyspie Zanzibar i wzrost zainteresowania wyspą poprzez wpływ mediów społecznościowych jako silnej determinanty wyboru destynacji turystycznej wśród turystów. Rozpoznanie w jaki sposób media społecznościowe wspomagają procesy decyzyjne konsumentów w zakresie nabywania usług turystycznych.
-> Ocena wykreowanego (przez media społecznościowe) i rzeczywistego produktu safari w Parku Narodowym Serengeti: Zbadanie zjawiska w jaki sposób media społecznościowe mogą kreować wizerunek pewnych produktów turystycznych (safari w PN Serengeti). Porównanie rzeczywistego odbioru produktu turystycznego przez turystów względem wykreowanego przez media społecznościowe.
Zbieramy środki na życie
Tak chcemy spełniać marzenia jak każdy, każdy kto ma siły i determinacje to nas wyróżnia. Po raz szósty ruszany w trudny teren. Pomóżcie nam. Bawmy się wspólnie !
Jedzenie i paliwo!
Twoja każda złotówka pomoże nam spożyć niezbędne kalorie, które przyczynią się ciężkiej pracy w otoczeniu sawanny. Zbieramy pieniądze na takie drobności jak jedzenie, paliwo. Mamy bardzo wiele wydatków, pomóżcie opanować kilka sektorów :)
There is no description yet.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Location
Offers/auctions 9
Buy, Support.
Buy, Support. Read more
Created by Organiser:
50 zł
Sold: 10
20 zł
Sold: 8
35 zł
Sold: 1
Bawcie się i badajcie co tylko chcecie kochani ❤️