id: tw78wh

Kleszcze na Timor. Zbieramy na sprzęt stomatologiczny.

Kleszcze na Timor. Zbieramy na sprzęt stomatologiczny.

Inactive donations - the required operation of the Organiser of the fundraiser. If you are an Organiser - log in and take the required action.

Our users created 1 221 645 fundraisers and raised 1 335 932 662 zł

What will you fundraise for today?

Description

przychodnia w venilale

nasze miejsce pracy

Dentyści na końcu świata.

Jest takie miejsce na świecie, gdzie ludzie na słowo „dentysta” reagują uprzejmym uśmiechem, w którym brakuje już kilku zębów. Dla mieszkańców Timoru Wschodniego to słowo zupełnie nieznane. Jeżeli boli ząb, to idzie się do szamana, który palcami usunie bolący ząb. Dobrze, jeżeli wcześniej opłucze ręce...

O co chodzi?

Jedziemy do Timoru. Chcemy pomóc mieszkańcom wioski Venilale tym, co najlepiej potrafimy. Będziemy leczyć zęby i jeżeli trzeba także je usuwać (higienicznie) i uczyć mieszkańców, jak troszczyć się o higienę jamy ustnej. Naszym głównym celem jest stworzenie prowizorycznej przychodni stomatologicznej i przeszkolenie personelu, który po naszym wyjeździe będzie się opiekował pacjentami.

Jedziemy na zaproszenie Fundacji Medici Homini. Koszty przelotu i zakwaterowania pokrywa grant z polskiego MSZ. Jednak te środki już nie wystarczają na zakup sprzętu stomatologicznego, dlatego postanowiliśmy zebrać pieniądze na ten cel. Bo nie chcemy jechać na wakacje. Chcemy pomóc tym ludziom. Dlatego prosimy – pomóż nam zabrać Kleszcze na Timor.

Oczywiście nie samymi kleszczami pracuje dentysta, dlatego całą listę potrzebnego sprzętu możesz zobaczyć tutaj.

O nas

Jesteśmy czwórką idealistów. Wierzymy, że możemy zmienić świat na lepsze. Nawet wyrywając zęby :) Dlatego jedziemy do Timoru, bo tam ludzie nas potrzebują.

Anna Szymczak

Absolwentka Collegium Medicum UJ w Krakowie w 2013 roku. Pomysł wzięcia udziału w wolontariacie zrodził się już podczas studiów, gdy przypadkowo natrafiła na inspirujący artykuł w jednym ze stomatologicznych czasopism dotyczący pomocy medycznej w Indonezji. Ze względu na zamiłowanie do podróży, naturalną konsekwencją była próba połączenia zawodowej i prywatnej pasji poprzez wolontariat w jednym z najmłodszych państw świata. Lubi jazdę na rowerze, bieganie oraz wyprawy górskie.

Michał Lenik

Absolwent wydziału lekarskiego Collegium Medicum UJ w 2011 roku, prowadzi prywatną praktykę w Krakowie. W kręgu zainteresowań zawodowych znajduje chirurgię stomatologiczną i periodontologię.

Czas wolny spędza głównie na nurkowaniu i turystyce górskiej, w zimie na turystyce narciarskiej. Udział w akcji w Timorze wschodnim został podyktowany wieloletnią chęcią pomocy osobom potrzebującym.

Michał Dygut

Studia ukończone na wydziale lekarskim Collegium Medicum UJ w 2013 roku. emanuje optymizmem i pozytywną energią. Lubi sprawiać, że ludzie się uśmiechają. Aktywnie pomaga innym. Nieustannie poszerza swoją wiedzę i doświadczenie uczestnicząc w licznych kursach, konferencjach oraz sympozjach naukowych. Na co dzień zajmuje się głównie stomatologią zachowawczą i endodoncją. Zainteresowania: surfing, muzyka, spotkania ze znajomymi.

Ewa Słupińska

Z wykształcenia i z pasji lekarz dentysta (studia ukończone w 2013r) oraz instruktor narciarstwa PZN. Podróżuje od dzieciństwa. W 2012 spędziła 2 miesiące w Indiach na wolontariacie w fundacji zajmującej się osobami wykluczonymi społecznie - to wtedy narodził się pomysł wzięcia udziału w wolontariacie stomatologicznym. W stomatologii najbardziej interesuje się chirurgią, zainteresowania pozazawodowe to przede wszystkim biegi długodystansowe i narciarstwo, a ostatnio motocykle.

O fundacji

Fundacja Medici Homini powstała, żeby pomagać...

Pracując w wioskach, slamsach, miejscach dalekich od cywilizacji ale bardzo bliskich ludziom potrzebującym prowadzimy opiekę lekarską ambulatoryjną, specjalistyczną i operacyjną.

Chcesz pomóc inaczej?

Z chęcią przyjmiemy sprzęt stomatologiczny w dobrym stanie. Zabierzemy go ze sobą, a ze względu na warunki na miejscu i prawdopodobny problem ze sterylizacją, jasno twierdzimy - przyjmiemy każdą ilość.

Szczegółowa lista sprzętu w linku.

Nietypowy pomysł?

Chcesz pomóc w naszej akcji i masz świetny pomysł? Chcesz znać więcej szczegółów, czy po prostu życzyć nam powodzenia? Napisz: [email protected]

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 215

preloader

Comments 8

 
2500 characters