Prace remontowo adaptacyjne
Prace remontowo adaptacyjne
Our users created 1 264 769 fundraisers and raised 1 456 441 281 zł
What will you fundraise for today?
Description
Dzień dobry, nazywam się Karol Kostrzewa, pochodzę z Lublina. Od wielu lat marzy mi się stworzyć miejsce, gdzie ludzi niewidomi i słabowidzący będa mogli podjąć pracę. Osoby niewidome i słabowidzące ze względu na swoją niepełnosprawność są dyskryminowane na rynku pracy.
Od 10 lat zajmuje się aktywizacją zawodową i społeczną osób z niepełnosprawnościami. Współpracowałem z wieloma organizacjami pozarządowymi przy realizacji wielu projektów prozatrudnieniowych.
Obecnie jestem członkiem Polskiego Związku Niewidomych O. Lublin, Integracyjnego Klubu Aktywnej Rehabilitacji i Sportu Niewidomych IKAR w Lublinie oraz Członkiem Społecznej Rady ds. osób z niepełnosprawnościami działającej przy Prezydencie Miasta Lublin.
W sierpniu 2024r wraz z Wiceprezesem Integracyjnego Klubu Aktywnej Rehabilitacji i Sportu Niewidomych IKAR w Lublinie otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej „Modrzew” w Świdniku na otwarcie nowego przedsiębiorstwa społecznego pod nazwą „Magia Zmysłów”. Dofinansowanie otrzymaliśmy na utworzenie 6 miejsc pracy dla osób niewidomych i słabowidzących, którzy będą pełnić funkcję przewodników i pracowników wystawy.
Magia Zmysłów jest projektem edukacyjno-kulturalno-społecznym, mającym za zadanie zbliżenie perspektywy postrzegania świata przez osoby niewidome i słabowidzące poprzez doświadczenie sytuacji z tym związanych. To miejsce, w którym osoby niewidome i słabowidzące są przewodnikami po wystawie. Na wystawę będą składać się dwie części: Jasna – gdzie będą pokazywane różne sprzęty ułatwiające życie osobom z dysfunkcją narządu wzroku oraz będą omawiane podstawowe zasady asysty osobom niewidomym. Strefa ta będzie dostępna dla wszystkich, w tym młodszych dzieci np.: z klas 1-3 szkół podstawowych dla których będziemy realizować zajęcia z różnorodności,
Strefy ciemna, która będzie składać się z 5 pomieszczeń odzwierciedlających warunki życia i funkcjonowania osób niewidomych i słabowidzących będzie dostępna dla dzieci od 10 roku życia. Zwiedzanie będzie odbywać się w całkowitej ciemności, bez dostępu do światła dziennego czy sztucznego. W trakcie przechodzenia z pomieszczenia do pomieszczenia osoby zwiedzające będą poznawać świat osób niewidomych wszystkimi zmysłami.Będą praktyczne zadania do realizacji w każdym z pomieszczeń. Czas trwania pojedynczego zwiedzania jest uzależniony od liczby uczestników, średnio wynosi około 60 minut a 1 przewodnik będzie odpowiadał za grupę od 5 do 8 osób. Każde pomieszczenie będzie odzwierciedlać inne warunki życiowe: Wystawa będzie zajmować powierzchnię około 300m2. Każde pomieszczenie w strefie ciemnej będzie mieć powierzchnię około 30m2 a strefa jasna, w której będzie zlokalizowana recepcja, wystawa sprzętu, hol, poczekalnia, będzie mieć około 100m2.
Wystawa będzie zlokalizowana w Lublinie przy ul. Smoluchowskiego 1, będzie czynna przynajmniej 6 dni w tygodniu po 10 godzin. Będzie to stała wystawa.
Aby móc ruszyć z wystawą musimy zaadoptować odpowiednio otrzymaną powierzchnię, czyli podzielić 300m2 na pokoje stawiając ścianki działowe, doprowadzić elektrykę pod kamery i kontakty elektryczne, wstawić drzwi, doczyścicil i odmalować ściany, stworzyć system ogrzewania.
Z dotacji na te cele nie możemy przeznaczyć ani złotówki, dlatego poszukujemy sponsorów, firm, ludzi dobrej woli, którzy zechceli by nam pomóc i zapewnić materiały budowlane lub środki finansowe na ich zakup.
Na dzień dzisiejszy planujemy, że wystawa wystartuje na przełomie stycznia / lutego 2025r. Do końca października 2024r musimy wybrać wykonawcę i ustalić zakres prac.
Obecnie rozmawiamy z kilkoma wykonawcami, w tym właścicielem obiektu, który może wykonać wszelkie prace remontowe, ale naszą fundację obciąży kosztami, rozłożonymi w czasie.
Wszystkim darczyńcom będziemy chcieli podziękować oferując bezpłatne bilety na wystawę oraz planujemy stworzyć w centralnym miejscu naszej wystawy ścianę darczyńców, gdzie każda osoba zwiedzająca będzie wiedziała, dzięki komu nasza wystawa powstała, np: każda lokalna firma, bądź osoba fizyczna, która przyczyni się do powstania tego projektu będzie miała swoje miejsce na wspomnianej ścianie.
Wystawa ma dać prace ludziom niewidomym i słabowidzącym i uwrażliwić społeczeństwo na potrzeby osób z niepełnosprawnością.
Zakres prac remontowych obejmuje
- postawienie 166m2 ścianek działowych o wysokości 3m, ścianki podwójnie płytowane, wypełnione wełną w środku,
- przeróbki elektryki i montaż systemu kamer
- obsadzenie i zakup 7 drzwi wewnętrznych,
- obsadzenie i montaż 3 drzwi zewnętrznych
- oczyszczenie pomieszczeń,
- położenie gładzi i pomalowanie około 1000m2
- stworzenie i zainstalowanie systemu ogrzewania w formie klimatyzacji przemysłowych.
Wszelkie uzyskane środki zostaną przekazane na konto nowopowstającej Fundacji Magia Zmysłów, która będzie realizować projekt wystawy. W przypadku pojawienia się nadwyżki finansowej, środki zostaną przekazane na usuwanie skutków powodzi jaka nawiedziła Polskę w tym roku.
Moją wiarygodność mogą Państwo sprawdzić kontaktując się z
Integracyjnym Klubem Aktywnej Rehabilitacji i Sportu Niewidomych IKAR w Lublinie - Sebastian Michalidis Wiceprezes
Polski Związek Niewidomych O. Lublin - Justyna Szafranek - Wiceprezes
Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami Miasto Lublin - Joanna Olszewska - Dyrektor

There is no description yet.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser. Find out more.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser. Find out more.