id: u8x2pp

Stodoła Regionalna

Stodoła Regionalna

Our users created 1 189 110 fundraisers and raised 1 252 673 684 zł

What will you fundraise for today?

Description

Nazywam się Jan Ostrowski od dziecka związany jestem z Ziemią Lubawską. Mieszkam w miesjcowości Łąkorz, w gminie Biskupiec, gdzie od kilkunastu lat pełnię społeczną funkcję kustosza Muzeum Lokalnego oraz prezesa Stowarzyszenia Ochrony Przyrody i Dziedzictwa Kulturowego.


Kilka lat temu uratowałem starą stodołę z 1862 roku, którą złożyłem w bezpiecznym miejscu, oznakowałem, tak by można ją na nowo złożyć. Stodoła pochodzi z osady leśnej, jest to stodoła nietypowa, ściany zbudowane ma z bali sosnowych łączone na tzw, jaskółkę. Ta stodoła jest wpisana do wojewódzkiego rejestru.

Ta zrzutka jest dla niej!

Dlaczego?

W tym roku jako Stowarzyszenie pozyskaliśmy dotację z Unii. Jednak potrzebujmy Waszej pomocy.

Dotacja jest wypłacana po realizacji zadania, a my na jej realizację musimy zaciągnąć kredyt, którego koszt wyniesie 14 tys. zł.

Nie mamy tych pieniędzy jako Stowarzyszenie, dlatego zwracamy się do Państwa o pomoc, cegiełkę na przywrócenie świetności starej ponad 150-leniej stodoły.


Największym sukcesem i spełnieniem celów Stowarzyszenia jest kultywowanie starych tradycji i obrzędów, kolekcjonowanie tego co innym wydaje się niepotrzebne. Chcemy by przyszłe pokolenia wiedziały czym żyli ich dziadkowie, jak ważna jest tradycja i to co zdobyły wcześniejsze pokolenia. Od lat społecznie angażujemy się w przekazywanie najmłodszym mieszkańcom Ziemi Lubawskiej wiedzy i piękna tego regionu. Odwiedzają nas liczne szkoły, wycieczki, pasjonaci historii i tradycji.


Już dzisiaj zapraszam Państwa do nas do Łąkorza, niewielkiej miejscowości w powiecie nowomiejskim w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie szanuje się tradycję i pracę rąk ludzkich. To tam posadowimy stodołę, w której planujemy organizować lekcje muzealne i inne ważne dla nas wydarzenia.


Będziemy wdziędzni za każdą złotówkę i ośmielamy się o nie prosić z serca.

Pozdrawiamy - Członkowie Stowarzyszenia Ochrony Przyrody i Dziedzictwa Kulturowego i przyjaciele.

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 15

FW
Wybudowania
100 zł
AA
Artur Andrzejewski
100 zł
BI
Beata
20 zł
Emilia
10 zł
 
Hidden data
hidden
OK
Mariusz
50 zł
MA
MaG
50 zł
BI
Zdzisław
100 zł
 
Hidden data
hidden
BI
Małgorzata
20 zł
See more

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!