id: u9ajk6

Zbiórka na mechaniczną ortezę dłoniową

Zbiórka na mechaniczną ortezę dłoniową

Our users created 1 188 165 fundraisers and raised 1 250 811 732 zł

What will you fundraise for today?

Description

Dla naszego dobrego przyjaciela, oddanego wolontariusza, weterana wojny rosyjsko-ukraińskiej, pracownika naszej Fundacji Widowisk Masowych, i niepokonanego mistrza weekendowego grillowania – Andriia.


W imieniu Fundacji chcemy otworzyć zbiórkę na mechaniczną ortezę dłoniową właśnie dla niego.


Andrii jest jednym z pierwszych, kto dostał poważnych obrażeń w wyniku wydarzeń Rewolucji Wolności w Kijowie, gdzie 18-go lutego 2014 został postrzelony przez pro-Janukowickich Berkutowców. Na jego szczęście, mimo odniesienia poważnych obrażeń – przeżył. W tym samym dniu na Majdanie Niepodległości w Kijowie było już zabito 15 pro-europejskich demonstrantów.


Po odniesionych obrażeniach na Majdanie w sierpniu-wrześniu 2014 wolontaryjnie został żołnierzem Operacji Antyterrorystycznej na wschodzie Ukrainy, gdzie z uwagi na postrzelenie na Majdanie, został przydzielony jako instruktor bojowy.


Pocisk którym postrzelono Andriia na Majdanie przeszedł przez jego płuco, wychodząc z ciała w okolicy grzbietu, niszcząc na swojej drodze splot ramienny, umartwiając nerw promieniowy, nerw łokciowy, i nerw pośrodkowy, które odpowiadają za unerwienie prawej dłoni Andriia. W skutek tego – od 2014 roku Andrii nie ma uczucia w swojej prawej dłoni.


W 2023 roku wreszcie znaleźliśmy producenta, który wziąłby się za stworzenie ortezy dla Andriia. Jest to Portugalska firma Nuada. Jest to firma specjalizująca w ekzoszkieletowym ortezowaniu kończyn górnych.


Orteza, która pozwoli Andriiewi żyć pełnią życia i znów korzystać ze swojej dłoni niestety kosztuje, obecnie jest to koszt jednorazowy wysokości 3500€.


Obecnie Andrii jest oddany swojej pasji, jest wolontariuszem pomagającym swoim braciom bojowym podczas obecnej pełnoskalowej inwazji rosji na Ukrainę. Regularnie odwozi samochody, zakupione za koszty prywatnych darczyńców przez TazykyUa. Pomaga w zakupie ekwipunku w imieniu darczyńców Fundacji Widowisk Masowych.


Uważamy że to jest słuszny czas by też zrobić coś dla Andriia. Wyobraźcie sobie o ile więcej dobrych rzeczy będzie w stanie zrobić mając obie funkcjonujące ręce! 

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 57

OM
Oleksandr Martynets
hidden
TI
Tetiana Ilnytska
100 zł
MA
Matg
300 zł
MP
MP UA
780 zł
OG
Olga Guivan
1 500 zł
AP
Aleksandra
100 zł
PO
[email protected]
20 zł
 
Hidden data
50 zł
 
Hidden data
hidden
 
Hidden data
100 zł
See more

Comments 2

 
2500 characters