id: uccveg

ZeroWasteHeroApp czyli wielkie zmiany dzięki małym krokom!

ZeroWasteHeroApp czyli wielkie zmiany dzięki małym krokom!

Inactive donations - the required operation of the Organiser of the fundraiser. If you are an Organiser - log in and take the required action.

Our users created 1 176 595 fundraisers and raised 1 228 617 808 zł

What will you fundraise for today?

Description

Skupmy się w końcu na liczbach, które mają znaczenie! Właśnie w tej sekundzie na całym świecie kupiono 20 tysięcy nowych, plastikowych butelek. Teraz, na śmietnik, trafiło ponad 100 tysięcy jednorazowych kubków na wynos. W tej chwili zostało użytych 160 tysięcy plastikowych siatek. Czy trafią na śmieci? Zapewne tak. Co 6 sekund na świecie umiera dziecko z powodu niedożywienia, mimo to nadal wyrzucamy tony dobrej żywności. Dzisiaj zostało zużytych 390 milionów plastikowych słomek. Rocznie przeciętny mieszkaniec naszej planety produkuje 560 kg śmieci. Zmieńmy coś!

Hej! Dziękujemy, że to czytasz i zwróciłeś uwagę na nasz projekt!

Jesteśmy Maja i Michał z Gdańska. Niedawno wypuściliśmy pierwszą wersję naszej aplikacji pod tytułem „Zero Waste Hero App”, która polega na „kolekcjonowaniu”, codziennych, małych czynności w stylu bardziej Zero Waste. Co to tak naprawdę to całe „Zero Waste”, w wielkim skrócie to styl życia dzięki, któremu człowiek stara się ograniczyć produkowane przez siebie odpady do minimum.

Głównym celem aplikacji jest zliczanie ile kilogramów plastiku zaoszczędziło się dzięki małym zmianą. Powiedzmy, że nie kupiłeś wody mineralnej w plastikowej butelce, tylko napełniłeś swój bidon, albo napełniłeś tą plastikową butelkę któryś raz, a może kupiłeś tą wodę w szklanej butelce…? Naprawdę to tylko małe kroki, ale dzięki nim kondycja naszej planety może się diametralnie polepszyć! Chcemy pokazać ludziom jak jedna osoba może wiele zmienić! Dlatego też kiedy zrobisz taki mały, a tak naprawdę ogromny krok, klikasz w odpowiednią ikonkę w aplikacji. W zakładkach aplikacji pokazuje się ile mniej więcej kilogramów plastiku udało Ci się oszczędzić i ile razy pomogłeś naszej planecie. Ta druga zakładka poświęcona jest czynnością, które nie wiadomo ile mogłyby plastiku zaoszczędzić np. nie marnowanie żywności- to kolejny ogromny krok! Twoja zmiana to naprawdę wielka zmiana! Zawsze słyszeliśmy coś w stylu: „ale co z tego skoro mój kolega weźmie tą słomkę, moja nie zrobi różnicy”… To nieprawda! Przeciętnie rocznie na osobę wypada około 600 kg śmieci!!!

Wszystko zaczyna się od pierwszego kroku!

Pomysł na aplikacje zrodził się około rok temu, kiedy Maja była jeszcze w 3 liceum, tuż po jakiejś imprezie gdzie zobaczyliśmy ile jednorazowych śmieci powstało tylko w jeden wieczór, a przecież te plastikowe kubeczki i słomki dało się zastąpić szklanymi kubkami, dało się pić bez słomki…! Przeraziliśmy się, bo sami się do tego dołożyliśmy… Postanowiliśmy coś z tym zrobić, a że Michał był na pierwszym roku studiów informatyki i potrzebował czegoś do portfolio postanowiliśmy: „ej zróbmy aplikacje na ten temat!”.

W wolnym czasie zrobiliśmy małe badanie rynku i okazało się, że nie ma za wiele aplikacji na temat Zero Waste... a napewno już takiej, która zlicza ile kilogramów plastiku się oszczędza dzięki małej zmianie stylu życia na bardziej przyjazny dla naszej planety.

Jest pełno aplikacji, które liczą kroki, kalorie, a takiej nie było...

Pomyśleliśmy, że byłoby super taką zrobić, możemy być pierwszą taką aplikacją na świecie! Niestety zbliżająca się matura Mai, praca i studia Michała odciągały nas coraz bardziej od tego pomysłu, bo ciągle brakowało nam czasu… Dlatego zdecydowaliśmy się na zrobienie tak zwanego „gap year” od szkoły.

Nie mieliśmy jednak pieniędzy na realizacje tego projektu. Nie wierzyliśmy, że zrobimy go tylko we dwoje- bez sprzętu, wcześniejszego doświadczenia, programów graficznych itp... Postanowiliśmy więc wyjechać za granicę trochę zarobić. Wróciliśmy do domu praktycznie pół roku później, z największą motywacją jaką tylko można sobie wyobrazić! Po dwóch miesiącach siedzenia od rana do następnego rana (dosłownie pracowaliśmy 24 na dobę) udało się dokończyć pierwszą wersję projektu.

Zrobiliśmy aplikację tylko we dwójkę, od pomysłu aż po wykonanie. Jedynie nasza koleżanka Ola pomogła nam w tłumaczeniu tekstów i mega, mega jej dziękujemy! Aplikacja jest do pobrania na Google Play i App Store, oczywiście za darmo, bo swoja własna motywacja i pomaganie nie powinno kosztować!

Naszym kolejnym celem jest zrobienie strony, na której zliczalibyśmy ile kilo (może nawet ton!) plastiku zaoszczędzili wszyscy użytkownicy razem. Ile razy pomogliśmy wszyscy! To nasze największe marzenie apropos tego projektu. Chcielibyśmy także rozbudować aplikację, funkcjonalności, przetłumaczyć ją na wiele języków (polska wersja już za chwilkę, pracujemy nad tym :)), ale przede wszystkim trafić na dzień dzisiejszy do większego grona odbiorców, czyli po prostu zrobić reklamę, nie tylko na Polskę, ale i za granicę. Nie mamy już niestety na to funduszy, wypuszczenie aplikacji, programy dla nas obojga i wiele innych rzeczy, które wychodziły po drodze „zjadły” wszystko co mieliśmy, a nawet więcej… Wiemy, że zrobienie aplikacji to dopiero połowa sukcesu! Chcemy działać dalej, chcemy znowu pracować nad tym projektem od rana do wieczora. Skupić się na nim w 1000%. Dzięki temu projektowy uwierzyliśmy, że skoro dwoje ludzi (bez żadnego wcześniejszego doświadczenia) może zrobić aplikacje 3 razy szybciej niż normalnie się to robi, to można też dzięki niej zmienić świat na trochę lepszy! :)

Za większe wpłaty przygotowaliśmy nagrody w postaci „starter packu” zero waste. Parę podstawowych rzeczy, które można zmienić przy codziennych czynnościach aby były bardziej przyjazne dla naszego domu czyli Ziemi! Lista nagród w zależności od kwoty wpłaty, jest wyróżniona po prawej stronie :)

Z góry dziękujemy za wpłatę, ale jeśli wszystko się uda, to nie my, ale nasza planeta podziękuje Ci

najbardziej!

można o nas poczytać tu:

Magazyn Usta:

http://ustamagazyn.pl/2019/02/wloczykije-zero-waste/

Gazeta Wyborcza:

http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,24540133,zero-waste-hero-maja-i-michal-z-gdanska-stworzyli-apke-dla.html?fbclid=IwAR0duLps3UcXnX-MFgPBYxbqYB7IvZvvApQk4CSO2tIzkFqVAGHuVLORj0o

Portal Rok w Bok:

https://rokwbok.pl/maja-witkowska-michal-giza/?fbclid=IwAR25liY8x_vBi_TeEBxZEjqCWmuO05__B6MJU3-6U5G2PqbBKzME2e9xQdk

a także w kwietniowych Wysokich Obcasach.

zapraszamy także na naszego Instagrama i Facebooka:

https://www.instagram.com/zerowastehero_app/

https://www.facebook.com/zerowasteheroapp/

Budżet:

-20 000 zł reklama na Polskę i za granicę

-2 000 zł utrzymanie aplikacji na rynku przez najbliższe dwa lata

- 7 500 zł serwer, rozwój apliakcji

- 3 500 zł oprogramowania

- 2 000 zł tłumaczenia

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Offers/auctions 6

Buy, Support.

Buy, Support. Read more

Inactive
Others
25 złotych i więcej
Wyróżnienie na specjalnej stronie portalu www jako fundatora + bambusowa szczoteczka do zębów.
25 zł
Ended
Others
75 złotych i więcej
Wyróżnienie na specjalnej stronie portalu www jako fundatora + bambusowa szczoteczka do zębów + wielorazowa (stal nierdzewna) słomka z czyścikiem.
75 zł
Ended
Others
125 złotych i więcej
Wyróżnienie na specjalnej stronie portalu www jako fundatora + bambusowa szczoteczka do zębów + wielorazowa (stal nierdzewna) słomka z czyścikiem + un...
125 zł
Ended
Others
175 złotych i więcej
Wyróżnienie na specjalnej stronie portalu www jako fundatora + bambusowa szczoteczka do zębów + wielorazowa (stal nierdzewna) słomka z czyścikiem + un...
175 zł
Ended
Others
500 złotych i więcej
Cały zestaw wspomniany zestaw "zero waste" + partnerstwo na stronie portalu.
500 zł
Ended

Donations 2

 
Hidden data
50 zł
 
Maja Witkowska
1 zł

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!