id: uufxbu

Pomoc naszym koniom

Pomoc naszym koniom

Inactive donations - the required operation of the Organiser of the fundraiser. If you are an Organiser - log in and take the required action.
This fundraiser has no moneybox
Add a moneybox to the fundraiser

Support your passion. Regularly.

Description

POMUSZCIE NAM TAK JAK MY POMAGAMY INNYM

Dzień dobry,

Dwunastoletnia Lenka z czterokończynowym porażeniem mózgowym początkowo nie była w stanie usiąść na koniu. Dziewczynka miała zastój i przykurcze mięśni. Dopiero kilkudniowe masaże i rozciągania poprawiły jej stan na tyle, że siadła na grzbiecie Wachhaba. Była szczęśliwa, bo spełniło się jej największe marzenie.

Sześcioletniego Maksa rodzice przywozili na hipoterapię codziennie przez trzy tygodnie, bez względu na pogodę. Chłopiec był w spektrum autyzmu, do tego miał przykurcze mięśni nóg, chodził wyłącznie na paluszkach. Nieufny wobec świata, zamknięty na kontakty z ludźmi, zawsze trzymał się blisko rodziców. Kiedy pierwszy raz szedł po konia na pastwisko, z emocji potykał się o własne nogi. Potem kiedy miał usiąść na grzbiecie Wachhaba, przyszedł strach. W pierwszej jeździe musiała towarzyszyć mu mama. Ale już następnego dnia siedział na jego grzbiecie sam. Po kilku dniach razem z instruktorem, przyprowadzał i odprowadzał konia na pastwisko. Po trzech tygodniach Wachhab stał się przyjacielem Maksa. Dzięki niemu nabrał ufności i pewności siebie, zaczął się otwierać na innych ludzi.

Historie Lenki i Maksa to tylko jedne z wielu, które wydarzyły się w Stajni na Zakręcie. A Wachhab jest tylko jednym z koni, które pracują z chorymi dziećmi i dorosłymi. W tej chwili stado liczy dziesięć koni - wspaniałych, cierpliwych, pomagających ludziom w chorobie i dających im radość.

Jako fundacja od 20 lat prowadzimy działalność charytatywną, opartą na hipoterapii i innych formachterapii. Jej celem jest niesienie pomocy osobom z niepełnosprawnościami. Często bezinteresownie pomagamy potrzebującym, nie pobierając żadnych opłat za wypożyczenie naszych koni na imprezy, organizowane przez szkoły czy lokalną społeczność.

Do tej pory nie prosiliśmy nikogo o pomoc, ale w tej chwili znaleźliśmy się w trudnej sytuacji i jesteśmy do tego zmuszeni. Musimy przetrwać kilka miesięcy, a nie mamy już pieniędzy na kupno siana. Wszystkie nasze oszczędności pochłonęło leczenie naszych koni, które zachorowały.

Dlatego prosimy was o wsparcie, liczy się każda złotówka, bo jeśli zbierze się ich więcej, będziemy mogli wyżywić nasze konie. Tygodniowy zakup siana kosztuje nas 600 złotych.

Wystarczy darowizna w kwocie 1 zł. 

Zajrzyjcie na naszą stronę na fb, wpisując "Stajnia na Zakręcie Bielkowo" pod tym samym adresem znajdziecie nas na google.

Wszystkim bardzo dziękujemy i jeśli będziecie w okolicy, serdecznie zapraszamy

There is no description yet.

There is no description yet.

Benefits of a recurring donations:
The Organiser receives 100% of your funds - we do not charge any fee
You remain in full control - you can stop the support at any time without any obligations
The Organiser can fully focus on his work
You get permanent access to posts and a special distinction
You don't have to remember about the next payments
It's easier than you think :)
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations

no donations yet, be first to donate!

No donations yet, be first to donate!

Inactive donations - operation of the fundraiser's Organiser required. If you are a Organiser - log in and take the required action.

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!