id: uyfe48

Na refundację operacji kolana Babci Alicji

Na refundację operacji kolana Babci Alicji

Inactive donations - the required operation of the Organiser of the fundraiser. If you are an Organiser - log in and take the required action.

Our users created 1 168 583 fundraisers and raised 1 216 918 707 zł

What will you fundraise for today?

Description

Babcia Alicja (73 l.) to bohaterka Finału Szlachetnej Paczki w 2019 roku. Ze względu na niskie dochody 593 zł została zakwalifikowana do otrzymania paczki. Poznałyśmy się podczas finału.

Wraz z Wolontariuszami miałam okazję odwiedzić i przekazać, jakże potrzebną pomoc.

Babcia mieszka w bardzo skromnym mieszkaniu na III piętrze w kamienicy w Katowicach. W mieszkaniu nie ma toalety, jest bardzo stary piec węglowy i tylko zimna woda. Skromna renta i pomoc ludzi musi wystarczyć na przeżycie.

Kilka lat temu Babcia Alicja uległa wypadkowi samochodowemu, przechodząc na pasach na jezdni niedaleko własnego domu został potrącona. Wypadek był poważny. Uraz głowy, twarzoczaszki, złamana ręka, noga, pogruchotane kolano. Sprawca został ujęty i osądzony, ale nie poczuwa się do odpowiedzialności. Po mimo wyroku sądu, sprawca robi wszystko, aby nie zapłacić należnego odszkodowania. W kwocie 4 tyś. zł.


Babcia Alicja jest cudowną i pogodną osobą, życzliwa i pracowita. Mierzy się dzielnie z przeciwnościami losu. Po mimo problemów zdrowotnych związanych z wypadkiem chętnie szyje, robi poprawki krawieckie i robi na drutach. Dorabiając do skromnej renty. Czasem odwiedzam Babcię, tylko po to, aby nie czuła się samotna.

Ostatnio stan zdrowia i kolana pogorszył się. Babcia ma problemy z poruszaniem się. Dodatkowo poruszanie się o kulach jest znacznie utrudnione.

Konieczna była operacja kolana, a NFZ odmówił refinansowania.

Koszt takiej operacji, to 5500 zł co znacznie przekraczało możliwości finansowe Babci Alicji.


Proszę o pomoc i wsparcie, każda nawet najmniejsza kwota ma znaczenie.


There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 4

DO
Dominika
100 zł
JU
Justyna
60 zł
 
Hidden data
50 zł
MG
Monika
50 zł

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!