id: v36p6u

POMÓŻ KUBIE WYGRAĆ Z BIAŁACZKĄ

POMÓŻ KUBIE WYGRAĆ Z BIAŁACZKĄ

The organizer verified the description with proper documents.
44 008 zł (≈ 9 464 €)
of 50 000 zł (≈ 10 753 €)
88%
14 days left
440 
supporters
Donate
Zrzutka.pl does not charge any commission

Description

Każdy z nas był nastolatkiem/tką i czekał na swoje 18 urodziny i tak też było z Kubą.

Dopiero co zaczął kurs na prawo jazdy, planował swoja imprezkę na 18-ste urodziny, które były 15 stycznia, miał iść do znajomych na ich 18-stki, wspólne spotkania, szkoła, wyjazdy, tyle planów... a tu nagle szok, koszmar którego nikt by się nie spodziewał.

        W dniu 29.11.2021roku Kuba z powodu złego samopoczucia podczas choroby Covid-19 został przewieziony karetką do Szpitala Zakaźnego w Gdańsku jednak tam po tomokoputerze rozpoznano inne zmiany rozrostowe i Kubę przewieziono do Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii UCK w Gdańsku. Tam już tylko z godziny na godzinę zalała nas lawina złych wiadomości. Następnego dnia usłyszeliśmy wyrok : Ostra białaczka limfoblastyczna pre-B, masa nowotworowa w śródpiersiu i jamie brzusznej.  W jednej chwili świat nam się zawalił. To był dla nas wielki szok i niedowierzanie przecież jak to możliwe Kuba nigdy nie chorował, rozwijał się jak normalny nastolatek, na nic nie narzekał a tu nagle musi stoczyć walkę z najtrudniejszym przeciwnikiem. 

 Natychmiast rozpoczęto leczenie sterydowe i chemioterapie. Na co dzień Kuba poddawany jest częstemu przetaczaniu krwi, osocza, płytek, przeróżnym badaniom i zabiegom. Niestety podczas chemioterapii pojawiły się różnego rodzaju skutki uboczne, zaburzenia koagulogiczne po oncasparze, zakrzepica odcewnikowa, hiponatremia, nadżerki w jamie ustnej co wymaga zakupu wielu leków i witamin a wiemy że to jest dopiero początek walki z tą chorobą. a Kuba powinien chodzić do szkoły ,cieszyć się beztroskim okresem młodości, żyć tak jak rówieśnicy. Zamiast tego rozpoczęła się walka o jego życie. Walka, którą możemy wygrać też dzięki twojej pomocy, o którą bardzo prosimy!!!

    Tutaj też zaczęły się nasze dodatkowe problemy. Życie na 2 domy. Dom w Rumi i ten niestety szpitalny. Kuba ma młodszą siostrę Maję, która została z tatą. Mąż pracuje po kilkanaście godzin by zapewnić naszej rodzinie byt, gdyż ja musiałam zawiesić swoja prace a z innej zrezygnować by być cały czas przy Kubie.

  Zrzutka ta przeznaczona jest na zapewnienie dodatkowych nierefundowanych leków, rehabilitacji, sprzętu medycznego, specjalistycznego wyżywienia, które przy szpitalu jest o wiele droższe, środków higieny oraz częstych dojazdów do szpitala i „życia szpitalnego” przez cały długotrwały okres leczenia.

     W imieniu Kuby dziękuję za dobre serce♡♡♡

POMÓŻCIE KUBIE WRÓCIĆ DO NORMALNEGO ŻYCIA!!!


The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Contributors 440

 
Hidden data
100 zł
M
REGINA
50 zł
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
50 zł
SL
Stanisław
100 zł
DW
Dorota
50 zł
W
Wika
15 zł
GM
Grzegorz MAĆKO
100 zł
AM
Agnieszka
20 zł
 
Hidden data
1 000 zł
See more

Comments 22

 
2500 chars
 • W
  Wika

  Mordo, wracaj na imprezy rodzinne, bo nie ma kto trzody robic.

  15 zł
 • Aga

  Życzymy wiary, ufności i cierpliwości potrzebnej do pokonania choroby oraz szybkiego powrotu do zdrowia

  50 zł
 • Dmochusie

  Trzymamy kciuki za Was 🤞
  Kubuś wracaj do zdrowia szybciutko ❤️

  20 zł
 • ZF
  Zuzia

  🙏🏼🕊️🤍

  10 zł
 • KC
  Katarzyna Czechelska

  Kuba! Bardzo mocno wierzymy, choć Ciebie nie znamy, że wygrasz i już niebawem osobiście przekażesz nam dobre wieści przez Twoją Ciocię Izę.

  50 zł
 • See more

Our users created

851 820 whip-rounds

and collected

736 641 728 zł

What are you collecting for today?