id: v9he6p

Warsztaty w szkołach "Od hejtu do miłości"

Warsztaty w szkołach "Od hejtu do miłości"

Our users created 1 188 160 fundraisers and raised 1 250 792 849 zł

What will you fundraise for today?

Description

Nazywamy się Lidka i Arinze Nwolisa. Od 8 lat prowadzimy Fundację Porta. W ramach fundacji odwiedzamy szkoły podstawowe i średnie z warsztatami antydyskryminacyjnymi „Od hejtu do miłości”.


Rok temu, nasz najmłodszy syn Franek, doświadczył w szkole przemocy z powodu koloru skóry. Na traumę i ból odpowiedzieliśmy miłością. Całą historię możecie przeczytać w wywiadzie. 


https://www.wysokieobcasy.pl/akcje-specjalne/7,156847,25173844,wierze-ze-razem-zmienimy-ten-kraj-choc-moje-dzieci-placa-za.html?_ga=2.118793289.1900143857.1582912994-1337652803.1582912994



s77a4be6c50f76c1.jpeg


Stworzyliśmy program warsztatów, które otwierają dziecięce serca i wspierają pracę wychowawców. Połączyliśmy wieloletnie doświadczenie trenerskie i coachingowe Lidki z charyzmą i doświadczeniem piłkarskim i zawodniczym Arinze.


Od przekroczenia progu szkoły, ciemnoskóry gość z długimi włosami jest manifestem, który przykuwa uwagę uczniów i wychowawców. Co łączy byłego piłkarza mieszkającego od 17 lat w Polsce i uczniów szkół podstawowych i średnich?


Oboje na co dzień doświadczają hejtu, dyskryminacji, a często też przemocy fizycznej. Za co? Za rude włosy, za ciemną skórę, za inne pochodzenie, za niemodne ciuchy, za niepełnosprawność - praktycznie za każdą odmienność. 


Wyobraź sobie boisko, a na nim całą szkołę czyli około 800 uczniów. Właśnie tylu polskich nastolatków rocznie dokonuje prób samobójczych. Jesteśmy drugim krajem w Europie co do ilości samobójstw. Głównym powodem jest przemoc rówieśnicza i szkolny mobbing oraz brak wsparcia w rodzinie. 


„Ten przekaz dotyka do głębi, bo pochodzi od kogoś, kto to wszystko sam przeżył” - mówią po naszych warsztatach wychowawcy. Warsztaty rozwijają empatię i uczą wzajemnego szacunku. Mówią o roli świadków i ich odwagi w reagowaniu na przejawy przemocy. Dają konkretne wskazówki jak postępować w sytuacji przemocy i wykluczenia. Warsztaty wpływają na postawy uczniów i zmieniają ich schematy reagowania na inność. 


Poprzez warsztaty dajemy młodym ludziom nie tylko poczucie, że nie są sami, ale przede wszystkim nadzieję, że ze swojej trudnej sytuacji mogą zrobić dobro. Swoją historią pokazujemy, że każdy z nich może stać się liderem i uczynić różnicę w swojej szkole, dla siebie samego i dla innych. 


n6d6b7bf4f19f818.jpeg


Robimy tą pracę również dla Ciebie, niezależnie czy masz dzieci w wieku szkolnym.  Siejemy dobre ziarno w młodym pokoleniu, które lada dzień przejmie stery tego świata. 


Planujemy w tym roku odwiedzić kilkadziesiąt szkół i dotknąć bezpośrednio lub pośrednio tysięcy młodych ludzi. Dzięki Twojej wpłacie będzie to możliwe!



Fundacja Porta od 8 lat wspiera młodych ludzi w kryzysie, rodziców i wychowawców, prowadząc warsztaty i szkolenia oraz występując na konferencjach dotyczących przemocy, mowy nienawiści i nietolerancji. 


https://www.facebook.com/FundacjaPorta/?eid=ARDaUoNZFmCqtxaJlSlw0HZHXwqSy7Zs7uIGQujGWx3J5tP4IcaEOzZoI9XsP5UW2SA4YzVuTJjm0gTc


There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 12

BW
Beata Wasiluk
500 zł
RK
Radek i Kasia
100 zł
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
50 zł
 
Hidden data
25 zł
MM
Monika Michta
23 zł
 
User unregistered
1 zł
DD
Danuta Dabrowska
hidden
MG
Mariusz Gołaszewski
hidden
See more

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!