id: vggmnk

Delfinoterapia dla Mikołaja

Delfinoterapia dla Mikołaja

Our users created 1 166 217 fundraisers and raised 1 212 595 881 zł

What will you fundraise for today?

Updates8

 • Some people asked me why i dosen't publish my fundrising in English. So here we go.
  Mikołaj is our son. He's 7 and has autism. We can function with it but we need lot of exercises and teraphy. We have many od them for free but are those that we must finanse ourselves. Like delphinoteraphy. This form teraphy od cery expensive. There are two countries near us wich can organise this: Turkey and Ukraine. We chose Ukraine, it's closer and cheaper but still expensive for us. Why we creater fundrising.
  Below you have some instructions how can you donate. Thanks a lot <3

  "Hi my name is Mikołaj. I'm going to school. It's integration Claas "0". Like a first Claas but we can play a lot ;) It's cool there but somtimes a lot of lights or sounds it's terrible. "Don't cover your ears. It's doesent hurt you" said family, but in my had happen hurricane then!!! But i have solution! I have nice school cabinet on the corridor, I hide in it! It's funny when they look for me! Children really want to play with me but to do this they must show me how. But Is creative and spontaneous thinking needed for life? My mum says that "yes it's very important." Parents does everything and every day asking "What do you do today?". And I did so much and i don't know how can I put the words tougheter! It's hurt... I used to try to react to aggression but family show me that "smile teraphy" it's much better. Now, when I can't deal with what I feel, I just run close to the wall or move objects. But I already know when I'm sad, when I'm happy, when I'm angry or hungry! A simple thing, isn't it? But if your stomach hurts so ridiculously and something grumbles to you in your own way, how do you know that you want to eat and not sleep? And just my family told me that this is hunger! I have heard that I am strange but I feel normal in my world. And I can even like you, just show me how to do it, how to play with you and don't be offended when I say something very honestly. I can't lie and when something stinks or I don't like it, I just say it out loud. I am so.

  Some doctor once said I had AUTISM, whatever it is. "
  0Comments
   
  2500 characters

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

"Cześć! Mam na imię Mikołaj i mam już 7 lat! Chodzę do szkoły, do integracyjnej klasy "0". Fajnie tam jest chociaż czasem ilość świateł i głośne dźwięki są bardzo przytłaczające... Mama mówi, żebym nie zatykał uszu ani nie zamykał oczu, bo hałas ani światło nie mogą mi nic zrobić. Niby tak, ale przez moją głowę przechodzi wtedy istny huragan! Znalazłem sposób na to i czasem na korytarzu chowam się do mojej szafki na kurtkę i buty! To nawet zabawne kiedy tak mnie szukają ;) Koledzy bardzo chcą się ze mną bawić, ja z nimi też ale to trudne. Pokazują mi co i jak i jest trochę lepiej. No bo czy do życia potrzebne jest kreatywne i spontaniczne myślenie? Mama mówi, że tak. Najtrudniej jest wtedy kiedy w domku rodzice i babcia zadają pytanie "co dziś robiłeś?". A ja? Ja robiłem tak dużo, że ciężko poukładać to wszystko w głowie! Wszyscy myślą, że powiedzieć kilka słów ciągiem i to składnie to bułka z masłem ale ten natłok wszystkiego na raz boli. Kiedyś próbowałem radzić sobie z tym krzykiem, wierzganiem i biciem ale kiedy rodzinka zaczęła stosować "terapię smiechową" zrozumiałem, że to o wiele lepsze niż ból. Teraz gdy nie potrafię sobie poradzić z tym co czuje po prostu biegam blisko ściany, albo przekładam przedmioty. Ale już wiem kiedy jest mi smutno, kiedy jestem wesoły, kiedy jestem zły albo głodny! Niby prosta rzecz, co nie? Ale jak Cię tak śmiesznie boli brzuch i zaczyna cos tam do Ciebie burczeć po swojemu to skąd wiadomo, że akurat chce jeść, a nie spać? :D a no właśnie rodzina mi powiedziała, że to właśnie jest głód! Słyszałem już, że jestem dziwny ale ja się tam czuje normalnie w moim świecie. I nawet mogę Cię polubić tylko pokaż mi jak mam to zrobić, jak mam się z Tobą bawić i nie obrażaj się kiedy powiem coś bardzo szczerze. Nie umiem kłamać a kiedy coś śmierdzi albo mi się nie podoba po prostu mówię to na głos. Taki jestem.

Jakiś lekarz powiedział kiedyś, że mam AUTYZM, co kolwiek to jest."


Kochani!

Staram się pomagać jak mogę i umiem. Dziś to ja potrzebuję waszej pomocy. Jak każda matka zrobię wszystko dla swojego dziecka. Mikołaj ma stwierdzony autyzm od trzeciego roku życia. Kiedy usłyszałam diagnozę w myślach pytałam siebie dlaczego my, czy to kara, przecież nie krzywdzimy nikogo. Z biegiem lat sądzę, że to doświadczenie, które pozwoliło zbudować naszą siłę i znaleźć się tu gdzie jesteśmy dziś. Mikołaj dzięki terapiom i różnym aktywnym zajęciom funkcjonuje dużo lepiej. Razem z rodziną chcemy jak najlepiej przystosować go do zmian, szkoły czy pójścia na studia. Delfinoterapia jest właśnie jedną z tych terapii, które pomagają otworzyć się takim dzieciom jak Mikołaj. Przyjazny wygląd tych zwierząt, echolokacja, ultradźwięki i aktywność fizyczna pomaga w "wyrzucaniu" emocji. Nas jednak na to nie stać. Taki wyjazd to koszt rzędu 2600 Euro. Liczy się tu każda złotówka.

Pomożecie?

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 101

preloader

Comments 4

 
2500 characters