id: wkdwhh

Ksawery Kleina - wsparcie leczenia białaczki

Ksawery Kleina - wsparcie leczenia białaczki

The organizer verified the description with proper documents.
40 378 zł  (≈ 8 555 €)
of 50 000 zł (≈ 10 593 €)
80%
402 days
left
244
supporters
Donate
Zrzutka.pl does not charge any commission

Our users created 934 445 whip-rounds and collected 922 433 491 zł

What are you collecting for today?

Description

Czerwiec 2022, końcówka roku szkolnego. Dla wielu dzieci czas radości ze zbliżających się wakacji, rodzinnych wyjazdów i beztroskich zabaw. Niestety nie dla naszego syna...

Zamiast planowania wakacji otrzymaliśmy plan leczenia ostrej białaczki limfoblastycznej typu T, która była druzgocącą, jaką otrzymał nasz 12-letni wówczas syn Ksawery.

Od tamtego momentu zaczęliśmy nierówną walkę o najcenniejszy dar- ŻYCIE NASZEGO DZIECKA.

Do tej pory życie Ksawerego upływało normalnie, wśród kochającej się rodziny oraz wspaniałych przyjaciół, z którymi z racji osłabienia odporności nie może się już spotykać tak jak przed chorobą. 

Leczenie, przez które musi przechodzić nasz syn jest dla niego bardzo ciężkie i inwazyjne.Napotyka na swojej drodze wiele skutków ubocznych, tj : sonda pokarmowa, cewnik, poparzony przez chemię układ pokarmowy, przeróżne stany zapalne poszczególnych układów organizmu, ogólne źle samopoczuciepodczas podaży leków cytotoksycznych.

Niestety, chemia, którą przyjmuje Ksawery jest tylko jedną ze ścieżek w jego wyścigu po zdrowie.Aby nasz syn mógł zostać w stu procentach wyleczony musi przejsć procedurę przeszczepu szpiku kostnego, który w niedalekiej przyszłości odbędzie się w Bydgoszczy.

W tym momencie bardzo chcielibyśmy prosić wszystkich was o wsparcie finansowe, które jest nam potrzebne głównie ze względu na to, że jesteśmy zmuszeni na zmianę opiekować się Ksawerym oraz jego 10-miesięcznym braciszkiem Oliwierkiem, który czeka na niego w domu.Niesie to za sobą ogromne straty finansowe dla naszej rodziny, gdyż mąż często musi brać wolne w pracy.

Pomocy potrzebujemy przede wszystkim na dojazdy do kliniki w Gdańsku, specjalistyczne kosmetyki, leki, witaminy, suplementy, odpowiednie odżywianie, rehabilitację, a po przeszczepie na kolosalnie drogie, nierefundowane w pediatrii leki, które będzie musiał przyjmować Ksawery.


The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody create moneybox for this whip-round yet. your moneybox may be the first!

Contributors 244

MA
Magda
20 zł
DS
Danuta Szymichowska
 
Hidden data
50 zł
 
Hidden data
50 zł
ŁS
ST.
500 zł
AN
Adrian Nowak
20 zł
 
Hidden data
50 zł
JA
Joanna Adamczyk
500 zł
 
Hidden data
hidden
BI
Beata i Piotr Jutrzonka
300 zł
See more

Comments 1

 
2500 chars