id: wnr39c

Franciszek Wołkow (14 lat) - auto do przewozu osoby na wózku inwalidzkim

Franciszek Wołkow (14 lat) - auto do przewozu osoby na wózku inwalidzkim

Our users created 1 186 903 fundraisers and raised 1 247 739 615 zł

What will you fundraise for today?

Description

Drodzy Przyjaciele, Znajomi, Przyjaciele Przyjaciół!

Szanowni Państwo!


Długo rozważaliśmy, czy założyć tę zrzutkę… Nigdy tego nie robiliśmy, wiedząc ile jest potrzeb i potrzebujących wokół każdego z nas.


Dziś jednak, jako rodzice Frania - niepełnosprawnego ruchowo i intelektualnie w stopniu umiarkowanym - zdobywamy się na odwagę, by prosić Was o wsparcie finansowe w zakupie auta, które będzie jego szansą na funkcjonowanie w świecie. Auta, które umożliwi nam jego transport do szkoły, na terapie, na wizyty lekarskie oraz na dłuższe wycieczki, które tak bardzo kocha. 


gYMvYaJ0mOC1LR4F.jpg


AOj9MJ8UNAkxywuf.jpgNaszego syna adoptowaliśmy, gdy miał 10 miesięcy. Urodził się w Poznaniu, w 23. tygodniu ciąży, z masą ur. 650g (skrajne wcześniactwo), w zamartwicy. Okołoporodowy wylew domózgowy IV stopnia spowodował u niego 4-kończynowe Mózgowe Porażenie Dziecięce (niedowład kurczowy). Według wiedzy medycznej winien być niepełnosprawną „rośliną”. To jednak chłopak o WIELKIEJ WOLI i MIŁOŚCI do życia! Wiarę mamy, że od pierwszych dni czuwała nad nim Opatrzność! Pamiętamy słowa lekarza przy adopcji: „Im więcej pracy w niego włożycie, tym więcej z tego w przyszłości wyjmie…”.


Jako rodzice dokładamy zatem wszelkich starań, by Franio osiągnął maksimum swoich możliwości. Po ludzku wydaje się, że to mikro-kroczki…, ale zawsze byliśmy i będziemy szczęśliwi widząc, że przekracza swoje ograniczenia, że robi coś, na co lekarze nie dawali szans. Francesco nie chodzi, nie mówi, ma diagnozę neurologiczną, która potwierdza problemy z oczami (nieustępujący, nieoperacyjny zez i bardzo duża krótkowzroczność), leczony jest hormonem wzrostu, gdyż jego przysadka mózgowa go nie wytwarza. W codziennym funkcjonowaniu potrzebuje wsparcia opiekuna (posiłki, ubieranie, czynności toaletowe).


52JWyM6elNWvE9Tq.jpgLata różnorakich terapii zaowocowały samodzielnym poruszaniem się na wózku inwalidzkim (choć są problemy z koordynacją wzrokowo-ruchową). Francesco jest pogodnym dzieckiem, lubi żarty i śmieje się w głos, kocha muzykę i taniec, rozpoznaje i nuci ulubione melodie. Kocha się modlić i uczy się komunikować za pomocą komunikacji alternatywnej, jest uczniem ‘Niezwyczajnej Szkoły’ w Józefowie. Uwielbia jazdę samochodem i dobre jedzenie – prawdziwy mężczyzna 😊


P89hM6a6259HCjRN.jpgAdopcja Frania była dla nas potężnym wyzwaniem, decyzja po ludzku trudna - z Bożą pomocą jednak możliwa. Nic nie wiedzieliśmy o wspieraniu dziecka niepełnosprawnego, pukaliśmy do wielu drzwi, poznaliśmy rzeczywistość NFZ, jesteśmy pacjentem 10 poradni w CZD, potrzebowaliśmy licznych lekarzy i terapeutów (Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu). Walczymy wraz z synkiem o jego „być”… Jedno od zawsze wiedzieliśmy: Chłopak ma żyć godnie i rozwijać się otoczony miłością – tak jak każdy z nas!


Do transportu naszego Syna potrzebujemy samochodu przystosowanego do przewozu osoby na wózku inwalidzkim, który posłuży nam na długie lata. Nasze obecne, wysłużone auto zrobiło się za małe i każda zmiana pozycji, w tym przesadzanie naszego 14 latka, czy konieczność przewinięcia, wiąże się z dyskomfortem związanym z porażeniem 4- kończynowym, a co za tym idzie brakiem jakiejkolwiek współpracy z synem.  Francesco dorasta, więc przenoszenie go z wózka do auta i z auta na wózek staje się także dla nas coraz trudniejsze…


Główne dofinansowanie dostaliśmy ze środków PFRON, z programu "Samodzielność-Aktywność-Mobilność". Reszta kwoty to jednak nadal bardzo duży - jak dla nas - wkład własny.


Każda złotówka przybliży nas do realizacji celu.

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę i okazane nam dobro i serce.


Gdyby Franio umiał mówić – myślimy, że powiedziałby:

DZIĘKUJĘ Ci! Dobrze, że jesteś! Mam cię w swoim sercu!"


Z wyrazami szacunku i wdzięczności za Waszą pomoc - rodzice Frania

Iwona i Piotr Wołkow z Wiązowny

R8cwtsupLw6D4Vk9.jpg

There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 89

 
User unregistered
463,70 zł
IJ
I&A
 
Hidden data
300 zł
 
Hidden data
300 zł
ME
Mateusz, Edyta i Tosia
800 zł
ZL
Zofia Luty
50 zł
ST
Stefany
100 zł
 
Hidden data
50 zł
AP
Fundacja Pomoc Rodzinie
300 zł
Elżbieta Łazarewicz-Wyrzykowska
50 zł
See more

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!