id: wx4ffa

Zbiórka na Przedszkole Mansa-Maru w Gambii

Zbiórka na Przedszkole Mansa-Maru w Gambii

Our users created 1 167 376 fundraisers and raised 1 214 847 417 zł

What will you fundraise for today?

Description

Jak zapewne wiecie w grudniu byliśmy w Gambii i Senegalu. W Gambii odwiedziliśmy przedszkole, które zostało założone w biednej dzielnicy jednego z miast w Gambii. W przedszkolu spotkaliśmy wspaniałych nauczycieli i Pana Dyrektora oraz cudowne dzieci. Okazało się, że na powitanie dzieci śpiewały dla nas piosenkę po angielsku, którą i ja śpiewam z moimi przedszkolakami!

Wzruszyłam się bardzo dziećmi, ale przede wszystkim postawą pana Dyrektora i nauczycieli, którzy robią co mogą, aby zapewnić tym maluchom lepszy start.

Postanowiłam im jakoś pomóc. Przedszkole utrzymuje się tylko z datków osób prywatnych. Po porze deszczowej i dwóch latach zamknięcia kraju przez pandemię przedszkole ma przeciekający dach i bardzo zniszczone ławki dla dzieci.


Jeżeli chcesz dołączyć się do zbiórki, zapraszam!


Poniżej treść listu p. Dyrektora.


Kierownictwo, Pracownicy i Dzieci ze wspomnianego wyżej przedszkola poszukują wsparcia celem odnowienia jedynej placówki naukowej w naszej społeczności. Całkowita suma potrzebna na realizację tego projektu to 150000 Dalasi, co odpowiada 2500 Euro.


Nazwa „Mansa-Maru” oznacza „Miejsce kształcenia liderów”. Została wzięta z jednego z naszych lokalnych języków, zwanego „Mandinka”.


Przedszkole zostało założone przez naszego Dyrektora Generalnego, Pana Sanneh Jobarteh, aby wspomóc członków mniej uprzywilejowanej części naszej społeczności. Pierwsze zajęcia odbywały się pod drzewem mangowca, ponieważ przedszkole nie miało jeszcze żadnej sali. Dzieci uczestniczyły w zajęciach siedząc na matach. Na początku w przedszkolu było 17 dzieci oraz 1 nauczyciel, którym był wspomniany dyrektor.


Poprzez zaangażowanie przewodników wycieczek, przedszkole zaczęły odwiedzać grupy turystów. Dzięki ich wsparciu mogliśmy zbudować 3 sale lekcyjne, a w przedszkolu pojawiło się mnóstwo nowych dzieci oraz kolejni nauczyciele.


Obecnie do przedszkola uczęszcza 125 dzieci.

Przez ostatnie dwa lata dach nad salami lekcyjnymi został poważnie uszkodzony przez deszcze i silny wiatr. Bardzo utrudnia to działanie przedszkola podczas pory deszczowej, ponieważ woda dostaje się do klas. Ponadto ławki w salach są już bardzo zużyte, co również utrudnia naukę.


Aby nasze przedszkole mogło nadal pełnić misję, do jakiej zostało powołane, potrzebujemy zarówno remontu dachu, jak i wymiany ławek w salach na nowe.

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 20

 
Hidden data
20 zł
KW
Karolina
100 zł
AK
Aga K
50 zł
IZ
Ewa TK
100 zł
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
500 zł
 
Hidden data
70 zł
AP
A.P.
50 zł
 
Hidden data
50 zł
AP
Anna Porczyk
50 zł
See more

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!