id: wxgxkk

Pomóż dziewczynom z TERAZ POLIŻ

Pomóż dziewczynom z TERAZ POLIŻ

Our users created 1 157 100 fundraisers and raised 1 201 600 792 zł

What will you fundraise for today?

Description

i4d2b29bfe2e49a7.jpegKim jesteśmy?

TERAZ POLIŻ to jedyny profesjonalny kobiecy teatr w Polsce. Grupa powstała jako niezależna grupa twórczyń związanych z teatrem i od początku swojej działalności kładzie nacisk na teatralną twórczość związaną z kobietami i kobiecością. Regularnie powraca do tematyki wykluczenia i przemocy, angażuje się w działania dla dzieci i młodzieży. Produkuje i prezentuje spektakle teatralne, happeningi, performance, otwarte czytania performatywne, koncerty, organizuje warsztaty teatralne i dyskusje.

b9d36eff7b46aa14.jpeg

(fot. Archiwum TERAZ POLIŻ / czytanie "Polskie Morderczynie")


Grupa Artystyczna TERAZ POLIŻ została utworzona w 2008 roku w Warszawie przez aktorki: Martę Jalowską, Dorotę Glac, Adriannę Kornecką, Dominikę Strojek, Kamilę Worobiej oraz reżyserki: Ulę Kijak i Martę Ogrodzińską (obecnie Miłoszewską). W 2009 roku powstało Stowarzyszenie Grupa Artystyczna TERAZ POLIŻ stanowiące osobowość prawną wcześniej nieformalnej grupy. TERAZ POLIŻ współpracuje z takimi organizacjami jak: Międzynarodowa Organizacja na Rzecz Praw Człowieka Amnesty International, Fundacja ITAKA, Centrum Praw Kobiet czy Fundacja Trans-Fuzja oraz grupa badaczek „HyPaTia - Kobieca Historia Teatru Polskiego. Feministyczny Projekt Badawczy”.

t003f8f795ebbf46.jpeg

(fot. Tomasz Drzewiecki / spektakl "Kto się boi Sybilli Thompson")


W 2015 roku TERAZ POLIŻ zostało uhonorowane przez Ministrę Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Małgorzatę Omilanowską nagrodą za całokształt twórczości i działalność na rzecz kobiet.

Obecny skład: Ilona Błaut, Alina Gajdamowicz, Dorota Glac, Kora Gałązka, Marta Jalowska, Adrianna Kornecka, Emanuela Osowska, Marta Wesołowska, Anna Wilczyńska, Kamila Worobiej, Anna Zakościelna

p13b29b32b0eca87.jpeg

(fot. Tomasz Drzewiecki / słuchowisko "Ryt")


Dlaczego potrzebujemy Waszej pomocy?

Działamy całkowicie zależnie od zewnętrznych funduszy, które pozyskujemy na działania w „terenie” czyli obecnie będą to wszystkie wydarzenia na które przychodzi publiczność!

Do tego większość naszych działań opiera się na interakcji z publicznością!

Nasze spektakle - mimo iż zostały wyprzedane - nie mogą się odbyć.

w10affa9b9244597.jpeg

(fot. Tomasz Drzewiecki / słuchowisko "Ryt")


W tym roku udało nam się wygrać trzy konkursy i rok zapowiadał się optymistycznie. Teraz intensywnie myślimy jak przenieść nasz intymny kontakt z widzami w przestrzeń transmisji naszych wydarzeń online. Potrzebujemy Waszego wsparcia, by móc część działań przenieść do Internetu, opracować nową strategię i zapewnić trzem osobom pracującym w Stowarzyszeniu na stałe choćby minimalne wynagrodzenie za pracę, której jest teraz jeszcze więcej (merytoryczna opieka na projektami, opracowanie nowej strategii w tym zorganizowanie dobrych transmisji, harmonogramu, itd.) i które prowadzą dla Was instagramowy program "KOBIETY ROBIĄ DRAMATY" (codziennie w instastory TERAZ POLIŻ o godz. 12:00!). Potrzebujemy wsparcia, żeby aktorki nie padły z głodu ;) i mogły zagrać spektakle w momencie kiedy znów będziemy mogły_li się zobaczyć na żywo.

W trzech projektach, na których produkcję udało nam się pozyskać środki, nie przewidziałyśmy epidemii. Dlatego ta Zrzutka pomoże nam przetrwać ten niespodziewany czas.


Będziemy dla Was nadawać codziennie o 12:00 nasze feministyczne przygody - wiadomo gary i czary-mary z warszawskich domów. Podzielimy się najlepszym, co mamy i z wielką radością będziemy wyczekiwać momentu kiedy wreszcie znowu coś dla Was zagramy na żywo. Bądźcie z nami w każde południe i wesprzyjcie ile możecie :) LOVE!

y8072e4fc3f9f1c4.jpeg

(fot. Katarzyna Łukasiewcz / słuchowisko "Bombowe dziewczyny")


Co wyprodukujemy w roku 2020 !!!


1.„Familia” serial słuchowisko!

Zrealizujemy pilotażowy odcinek serialu o współczesnej tożsamości mieszkańców i mieszkanek Warszawy, tacy "Matysiakowie" ale z uwzględnieniem wszystkich orientacji seksualnych! Opowiemy o losach warszawskiej hetero i nieheteronormatywnej rodziny i jej przyjaciół_ek. W pracę nad pilotażowym odcinkiem serialu zaangażowane_i będą artystki_ści reprezentujący środowisko LGBTQ+, zarówno ze Stowarzyszenia, jak i spoza niego.

a9b02f3ba872e66f.jpeg

(fot. Alina Gajdamowicz / czytanie "BÓG/HONOR/OJCZYZNA")


2. "Bóg Honor Ojczyzna | Rekonstrukcja"

Będzie to seria trzech czytań inscenizowanych, w których przyglądamy się osławionej triadzie, w oparciu o współczesne adaptacje klasycznych tekstów napisanych przez kobiety. Sytuacja w Polsce i Europie zmienia się diametralnie i uważamy, że należy po raz kolejny (podobna serię zrealizowałyśmy w 2011 roku) zastanowić się co te hasła dla nas dzisiaj znaczą. Dzięki współpracy z dramaturżkami_gami powstaną nie tylko trzy nowe wydarzenia, ale także trzy autorskie adaptacje klasycznych dzieł napisanych przez kobiety. Teksty do trzech adaptacji wybierzemy spośród dramatów kobiecych, zbadanych przez TERAZ POLIŻ w ramach projektu "dziwy polskie", zajmujących się tą tematyką. Zależy nam na uwzględnieniu możliwie szerokiej perspektywy, która dałaby obraz współczesnego społeczeństwa i zadała kluczowe pytania wobec tych trzech filarów, które tak często wracają do nas zarówno w poważnej debacie politycznej, dziełach literackich, jak i popkulturze.

m13f6320a19c68de.jpeg

(fot. Alina Gajdamowicz / spektakl "Lipa w cukrze")


3. "córy warszawskie. kobiety robią dramaty"

III edycja cyklu córy warszawskiej (po #dziwy stołeczne - 2016 i #stolat - 2017), w ramach którego realizowana jest regularna działalność TERAZ POLIŻ w Warszawie. Będa to pokazy spektakli wyprodukowanych w ostatnich dwóch latach działalności stowarzyszenia:


"Lipa w cukrze" reż. Magda Szpecht w NOWY Teatr

"Czarny kwadrat" reż. Wojtek Blecharz w KOMUNA WARSZAWA

"Apetyt w dzień egzekucji" reż. Barbara Wiśniewska w teatr Powszechny


I całkiem nowy pomysł na serię czytań z młodzieżą, w odpowiedzi na zaostrzenie w tym temacie polityki naszego Rządu, czyli:

Wspólne czytania młodzieży z seksuolożkami tekstów z zakresu edukacji seksualnej.

m62d5cd9643d9ba7.jpeg

(fot. Alina Gajdamowicz / spektakl "Lipa w cukrze")


Wspólnie podejmowane działania posłużą popularyzacji twórczości kobiet oraz zwiększaniu tolerancji, równości, świadomości praw kobiet i osób LGBTQ+ oraz widzialności tych grup społecznych. Są też odpowiedzią na nasilającą się mowę nienawiści i rosnące tendencje nacjonalistyczne.

gf7bc39b424e1120.jpeg

(fot. Tomasz Drzewiecki / spektakl "Apetyt w dzień egzekucji")

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 44

PM
Piotr Morawski
500 zł
 
Hidden data
100 zł
MM
100 zł
 
Hidden data
100 zł
BM
100 zł
AJ
50 zł
MD
Monika Drożyńska
50 zł
AP
Ania Płonka
50 zł
EG
Ewelina Godlewska
50 zł
WC
WITOLD Chmarzyński
50 zł
See more

Comments 5

 
2500 char