id: x7g7jy

Vector Optics - Noktowizor na urodziny

Vector Optics - Noktowizor na urodziny

Our users created 1 188 118 fundraisers and raised 1 250 539 047 zł

What will you fundraise for today?

Description

Moi Drodzy i Kochani Przyjaciele, Koledzy i Koleżanki, Znajomi i Nieznajomi Znajomi Znajomych,

W tym roku mój starszy w wypracowaniu z trudem wycisnął z siebie: „Najgorsze wakacje, nie ma o czym pisać”. Gdy już chciałam zacząć mu lekcję o niewdzięczności, że wiele ukraińskich dzieci nie mogą marzyć o „najgorszych wakacjach” jak tutaj w Polsce, ugryzłam się w język. Młody zaś odpowiedział: „A co, mam napisać, że mi wujek zginął na wojnie?” Dima miał 33. I już nie będzie mieć kolejnych urodzin… A dokładnie za miesiąc moje urodziny. Uwielbiam je i nawet teraz czekam na nie niecierpliwie, jak w dzieciństwie i, jak widzicie, nawet ułatwiam pracę Facebookowi, który wam o tym przypomni dopiero za miesiąc. Jak wiecie, z urodzinami wiążą się niespodzianki i prezenty. I w tym roku chciałabym czegoś wyjątkowego i bardzo kobiecego – nie dla siebie! – mianowicie – noktowizor, dokładnie model Vector Optics z montażem.

Noktowizor ten potrzebują nasi chłopcy, z 93 oddzielnej mechanizowanej brygady „Chołodnyj Jar”, którzy walczą pod Donieckiem.

Czemu ma służyć? Oddaję głos mojej wspaniałej przyjaciółce, @Joannie P. Czarnockiej, której wprawdzie jeszcze nie spotkałam osobiście, ale takie są dziś przyjaźnie:

„Wielu z "naszych chłopaków" doczekało tego dnia dzięki Waszej pomocy. To często "dobrowolce", którzy walczą od początku wojny. Są bardzo doświadczeni na polu bitwy, a przez to najcenniejsi i w boju, i we wsparciu świeżo zrekrutowanych żółtodziobów.

Żywi i cali są najbardziej sprawczym zasobem ukraińskiej armii. I tym trudniej pogodzić się z tym, że są tak bardzo słabo wyposażeni w podstawowe "gadżety" zwiększające szanse przeżycia, zapobiegające niepotrzebnym śmierciom, takie jak noktowizory pasywne. Najbardziej – tak najbardziej - boli brak wyposażenia niezbędnego do przeżycia na linii frontu. Brak dronów z termowizją powoduje, że chłopaki są jak „krety” – nie widzą podchodzących cicho w nocy ruskich i giną. To samo dotyczy noktowizorów, bez których nie ma jak jechać bez świateł, a ze światłami przecież nie można, brak celowników z termowizją, bez których tamci zobaczą cię szybciej niż ty ich.

I jeśli my razem przestaniemy ich wspierać, to nikt tego od nas nie przejmie. Zostaną sami z tym, co sami mogą – czyli głównie nie mogą - sobie kupić.”

Zebraliśmy już z przyjaciółmi połowę tej kwoty (1500), potrzeba jeszcze – błahostka! – drugie tyle (i może jeszcze troszeczkę, ok). „Cóż to za piniondz?” – jak mawiał dziadek mojej koleżanki spod Żywca. 😊

Zróbmy to dla chłopców, którzy też chcą świętować urodziny ­– wiele razy - ze swoimi bliskimi.

Damy wspólnie radę?

Pewnie, że wspólnie damy radę!

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 11

RV
Roksolana Voronina
100 zł
 
Hidden data
100 zł
KW
Kinga Wojciechowska
100 zł
 
Hidden data
70 zł
ZP
Z.P.
370 zł
OK
Oksana-Valentyna Kurnyk
200 zł
E
Edyta Węc
50 zł
MP
M.P.
50 zł
 
Hidden data
hidden
SB
S.B.
800 zł
See more

Comments 1

 
2500 characters