id: xd6vbr

Pomoc dla samotnego starszego człowieka! ZALANIE - Dach do rozbiórki

Pomoc dla samotnego starszego człowieka! ZALANIE - Dach do rozbiórki

Our users created 1 189 213 fundraisers and raised 1 252 847 875 zł

What will you fundraise for today?

Description

Jestem przewlekłe chory na cukrzycę, astmę, mam nadciśnienie. Mam 73 lata, nazywam się Kazek. Zamieszkuje dom po rodzicach. Z mojej skromnej emerytury wystarcza na jedzenie, leki i stałe opłaty czyli prąd ok. 79 zł i wywóz śmieci 31 zł (miesięcznie).

Ostatni remont dachu przeprowadziłem sam 7 lat temu. Skończyło się to upadkiem z dachu, połamaniu żeber i długiej rekonwalescencji. Zabrała mnie wtedy karetka pogotowia do szpitala.

Jestem samotny. Nie mam rodziców, rodzeństwa, żony ani też dzieci. Nie mam żadnych nałogów. Nigdy nie miałem problemów z alkoholem ani też nie paliłem papierosów co potwierdzają wszyscy znajomi.

Od wielu lat nie mam w domu bieżącej wody ani ogrzewania. Po każdej zimie jest coraz gorzej. Odpadające tynki na zewnątrz i wewnątrz budynku, przemnożone mury, niedomykające się stare podwójne okna. Nie stać mnie na remonty!

Stało się nieszczęście!

Zalało mi dom! Wszędzie jest mokro, wilgotno, jest pleśń i grzyb. Załamałem się. Mój stan zdrowia pogorszył się. Przez tydzień deszczy leżałem w zimnym i mokrym pokoju, wilgotnym wnętrzu. Nie lądowałem nawet telefonu. Myślałem, że to już jest mój koniec!!!

Z pomocą przyszły sąsiadki, są to same kobiety, które zorganizowały pomoc. W ciągu kilkunastu godzin poprosiły mężczyzn z dalszego sąsiedztwa , którzy weszli na dach, zakupili, założyli prowizorycznie folię i zabezpieczyli to deskami ( narażając własne życie ) . Kobiety posprzątały doszczętnie zalane piętro, zorganizowały ciepłe jedzenie i podstawie zakupy.


Od czasu zalania minęło kilka dni. Nabrałem sił do życia. Dzięki sąsiadkom mam nowe suche łóżko, ciepłe kołdry i koce. W jednym pokoju jest sucho. Mogę podłączyć grzejnik elektryczny lub kuchenkę i zrobić jedzenie. Reszta instalacji jest zalana. Cóż mogę napisać więcej…. JEST BARDZO ŹLE!!!

Wolę życia mam dużą, ale warunków brak!

BŁAGAM O POMOC

Pilnie potrzebuję środków, które pozwolą mi na przetrwanie starości! Muszę postawić nowy dach, zainstalować już zakupiona kozę do ogrzewania, wybudować komin, wymienić okno choć w jednym pokoju.

Przyjmę każdą pomoc! Usługę - wymiana okna, instalacja pieca, wymiana dachu, wymiana instalacji elektrycznej!

Szukam ludzi dobrej woli, którzy zabezpieczą mój byt i przetrwanie- bo nie jest to normalne życie!


Kazimierz Wawrzuta

Buczkowice


There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 27

PS
Celina
100 zł
KI
Kasia i Paweł J.
50 zł
TM
Teresa Maślanka
50 zł
 
Hidden data
100 zł
M.
M..
20 zł
KA
Karolina
20 zł
JF
Joanna
100 zł
JW
Julka
20 zł
BA
Basia
50 zł
DJ
Ddd
20 zł
See more

Comments 1

 
2500 characters
  • Agnieszka Dobrychłop

    Siła fb jest wielka, jednak sprawą powinny zainteresować się instytucje do tego powołane. Może Gmina mogłaby pomóc. Może jakieś mieszkanie socjalne zamiast kosztownego remontu? Może zgłosić do Uwaga! W TVN?