id: xe2g8n

Lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy

Lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy

Our users created 1 188 983 fundraisers and raised 1 252 446 167 zł

What will you fundraise for today?

Description

Ochotnicza Straż Pożarna w Koszycach Małych zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe, które pozwoli nam na zakup lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego.

Jednostka Nasza powstała w 1948r, skupia w swoich szeregach blisko 60 członków w tym 20 członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

W ponad 70-letniej historii stoimy na straży bezpieczeństwa Naszej miejscowości, Gminy Tarnów oraz Powiatu Tarnowskiego.

W 2008 roku wymieniliśmy wysłużonego Żuka na utęskniony używany średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Iveco z 1985r a cztery lata później pozyskaliśmy VW T4 z 1993r z wycofywanych zasobów Policji, który własnymi siłami przystosowaliśmy do działań ratowniczo-gaśniczych. Determinacja i zaangażowanie Naszych druhów zostały docenione w 2018r. kiedy to zostaliśmy włączeni do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

W zeszłym roku dzięki wsparciu wielu instytucji, mieszkańców oraz naszych sympatyków wymieniliśmy wysłużoną 35 letnią Zuźkę na nowy średni samochód ratowniczo- gaśniczy Renault D16. Niestety 28 letni Zenek coraz częściej odmawia nam posłuszeństwa. Dlatego aby dalej nieść skutecznie pomoc wykorzystując zasób ludzi jesteśmy zmuszeni wymienić wysłużonego Zenka na nowszy.

Wiele działań poprawiających funkcjonowanie OSP Koszyce Małe podejmujemy i finansujemy sami ale zakup samochodu rozpoznawczo-ratowniczego przerasta nasze możliwości. Jesteśmy wdzięczni z otrzymanego wsparcia przez WFOŚ w Krakowie. Niestety sytuacja finansowa z którą mierzą się samorządy nie pozwala na dofinansowanie nam do zakupu samochodu przez Urząd Gminy. Cały więc ciężar zakupu spadł na naszą jednostkę. Nie poddajemy się jednak i podejmujemy starania, prosząc Was o finansowe wsparcie. Nie musimy Was przekonywać, że samochody muszą być niezawodne bo podczas wezwania każda minuta jest na wagę złota. Z tego miejsca zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie w realizacji naszego przedsięwzięcia. Każda wpłata przybliża nas do zakupu bezpieczniejszego samochodu rozpoznawczo – ratowniczego.

Dlatego zwracamy się do WAS - mieszkańców naszej gminy, gmin ościennych, przedsiębiorców, sympatyków ochotniczych straży pożarnych o wsparcie finansowe w zakupie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla naszej jednostki.

Zapraszamy również na stronę FB : https://www.facebook.com/OchotniczaStrazPozarnaWKoszycachMalych/

 


There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 6

 
Hidden data
2 000 zł
 
Hidden data
100 zł
KL
Krystian Lech
50 zł
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
hidden
 
Hidden data
100 zł

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!