Rozmowy o nowym modelu Kościoła
Rozmowy o nowym modelu Kościoła
Our users created 1 264 773 fundraisers and raised 1 456 452 792 zł
What will you fundraise for today?
Updates5
-
Dziękuję Wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę "Rozmowy o nowym modelu Kościoła". Nie udało się do tej pory zebrać pełnej kwoty, aczkolwiek przeprowadziliśmy dwa spotkania i będziemy kontynuowali nasze rozmowy. Dnia 6 kwietnia gościć będziemy Ignacego Dudkiewicza, autora książki "Pastwisko", a 11 maja dr. Marka Kitę, autora książki „Zostać w Kościele. Zostać Kościołem”. Załączone zdjęcie pochodzi ze spotkania z Mirą Jankowską, rektorką Mistrzowskiej Akademii Miłości, z którą rozmawialiśmy 2 marca o tym, jak uruchomić nasz potencjał twórczy do generowania pozytywnych zmian w Kościele.
No comments yet, be first to comment!

Add updates and keep supporters informed about the progress of the campaign.
This will increase the credibility of your fundraiser and donor engagement.
Description
Jezuicki ośrodek o nazwie Europejskie Centrum Komunikacji i Kultury w Warszawie Falenicy pragnie wziąć udział w toczącej się dyskusji o nowym kształcie Kościoła i wciągnąć w tę dyskusję jak największą liczbę katolików pragnących czuć się w Kościele jak w domu i mieć w nim coś do powiedzenia.
Nowy model Kościoła został naszkicowany w Encyklice papieża Franciszka Dilexit nos oraz w dokumencie końcowym synodu o synodalności. To Kościół miłosierny i misyjny, mniej doktrynalny i bardziej zróżnicowany oraz bardziej otwarty na dialog. Tworzący harmonijną całość w różnorodności form i osadzony w różnych kontekstach kulturowych, ubogi i bliski ubogim.
Być częścią Kościoła miłosiernego i misyjnego, to uczestniczyć we Wspólnocie wiernych poprzez uczynki miłosierdzia i budowanie pozytywnych relacji, poprzez dzielenie się z innymi darami otrzymanymi od Boga, a nie tylko uczestniczenie w obrzędach religijnych.
Podczas rozmów o nowym modelu Kościoła chcemy oddać głos przede wszystkim osobom świeckim zaangażowanym w tworzenie nowej jakości posługiwania Ludowi Bożemu, prorokom naszych czasów spychanym często na margines dyskusji o kształcie współczesnego Kościoła.
Będziemy rozmawiali o roli kobiet, o potrzebie duchowych przywódców wolnych od doktrynalnego rygoryzmu i moralizatorstwa, o włączeniu różnych denominacji chrześcijańskich i innych religii we wspólne rozeznawanie, o roli osób świeckich w wyborze biskupów i w innych ważnych decyzjach.
Spotkania będą odbywał się w Auli Edyty Stein w Europejskim Centrum Komunikacji i Kultury w Warszawie Falenicy (ul. Olecka 30) i będą miały formę dyskusji panelowej z zaproszonym gościem z możliwością komentowania i zadawania pytań przez każdego, kto przyjdzie na spotkanie. Rozpoczynamy od stycznia 2025 roku i planujemy sześć comiesięcznych spotkań.
Zebrane fundusze przeznaczymy na zwrot kosztów podróży zapraszanych na spotkania gości, honoraria i obsługę wydarzenia oraz na promocję w mediach najcenniejszych fragmentów rozmów.
Za wsparcie tej inicjatywy, tak ważnej w toczących się dyskusjach o Kościele, serdecznie dziękujemy. Każdy darczyńca przyczyni się, że głos katolików pragnących czuć się w Kościele jak w domu i mieć w nim coś do powiedzenia, zostanie usłyszany.
Wojciech Żmudziński SJ - Dyrektor Europejskiego Centrum Komunikacji i Kultury

There is no description yet.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser. Find out more.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser. Find out more.