id: xeuyc7

Stołówka bez pustych miejsc - zbiórka na obiady dla dzieci z łódzkich szkół

Stołówka bez pustych miejsc - zbiórka na obiady dla dzieci z łódzkich szkół

Our users created 1 226 306 fundraisers and raised 1 348 427 934 zł

What will you fundraise for today?

Updates3

  • 19.11.2021 r.

    Z wypiekami na twarzy śledzimy naszą obiadową zrzutkę. Na dziś mamy kwotę, która pozwoli sfinansować obiady dla 19 dzieci. Postanowiliśmy powiększyć zbiórkę (po raz drugi i ostatni), aby wystarczyło pieniędzy na ciepły posiłek dla kolejnych 12 uczniów, tym razem ze szkoły podstawowej nr 138. Dziękujemy Wam za to, że pomagacie z nami.

    0Comments
     
    2500 characters

    No comments yet, be first to comment!

    Read more
Add updates and keep supporters informed about the progress of the campaign.

Add updates and keep supporters informed about the progress of the campaign.
This will increase the credibility of your fundraiser and donor engagement.

Description

Michał najbardziej lubi gołąbki. Jego mama robiła kiedyś najlepsze na świecie, ale teraz jest chora i ciągle jeździ do szpitala. Gdy w stołówce pachną gołąbki, Michał robi się naprawdę głodny. Zresztą nie tylko wtedy. Prawie każdego dnia zazdrości kolegom, którzy jedzą obiady w szkole. On znów dostanie w domu jajecznicę. Bo obiady są tylko od święta.

 

Gdy Ola wraca ze szkoły, to najpierw próbuje dobudzić tatę. A później robi sobie kanapki z margaryną i ketchupem. Zwykle nic innego w lodówce nie ma. Jak tata wstanie, to czasem skoczy do sklepu po mrożone frytki. Ale Ola najbardziej marzy o domowej pomidorówce i kaszy z sosem. W szkole nie je, bo tata mówi, że na takie fanaberie to ich nie stać. 

 

Hania i jej młodszy brat mają cudowną mamę. Kocha ich z całego serca i zawsze powtarza, że są jej największymi skarbami. Tylko do pieniędzy mama jakoś nie ma szczęścia. I jeszcze do męża. Tata znalazł sobie nową rodzinę i już nie chce płacić na „stare” dzieci. Mama ciężko pracuje, a i tak nie wystarcza jej na opłaty. Od września Hania i jej brat już nie chodzą na szkolną stołówkę.

 

Michał, Ola, Hania i jej brat to tylko kilkoro spośród łódzkich dzieci, których rodzice nie są w stanie zapłacić za szkolne obiady. Od 5 lat Fundacja „W Człowieku Widzieć Brata” współtworzy Pajacykową Sieć Pomocową, w ramach której finansujemy dożywianie dzieci z łódzkich podstawówek. Rok temu przekazane przez PAJACYKA pieniądze wystarczyły na opłacenie obiadów dla 114 dzieci z 9 placówek.


W tym roku szkolnym wsparcie z PAJACYKA wystarczyło dla 4 szkół... Brakuje pieniędzy na obiady dla pozostałych uczniów. To dzieci z rodzin, które są „za bogate” na pomoc systemową, a jednocześnie mają na tyle trudną sytuację, że nie mogą opłacić dzieciom obiadów w szkole. Wiele z nich to samotne mamy, które mimo że ciężko pracują, nie są w stanie udźwignąć wszystkich wydatków. Ale bywa i tak, że za kryzysem stoi uzależnienie rodziców, choroba onkologiczna lub życiowa niezaradność. Niezależnie od przyczyn - chcemy pomóc dzieciom.

 

Na początek zbieramy pieniądze na obiady na cały rok szkolny dla 12 uczniów z dwóch bałuckich podstawówek: SP nr 58 przy ul. Młynarskiej i Specjalnej SP nr 105 przy ul. Sucharskiego. W każdej z nich jeden ciepły posiłek kosztuje niecałe 5 zł. Za około 7,3 tys. zł możemy sprawić, że przez najbliższe osiem miesięcy żadne z tych 12 dzieci nie wróci do domu głodne.


Jeśli zbiórka przekroczy wyznaczoną kwotę, przeznaczymy pieniądze na obiady w kolejnych szkołach, w których bardzo wielu uczniów ma trudną sytuację rodzinną (m.in. w SP nr 26 na Starym Polesiu). Dla nich szkolny obiad to jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia. Sprawmy, by takie dzieci jak Michał, Ola, Hania i jej brat nie musiały doświadczać wykluczenia. Sprawmy, by ich dzieciństwo nie miało smaku głodu.


Dodatkowe informacje i kontakt dla darczyńców: Oksana Hałatyn-Burda, tel. 669 322 406, e-mail: [email protected]


There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 238

preloader

Comments 4

 
2500 characters