id: xeyevw

Studia i szkolenie piłkarskie w USA dla utalentowanej polskiej piłkarki / Studies and soccer training in the US for a talented Polish Woman Soccer Player

Studia i szkolenie piłkarskie w USA dla utalentowanej polskiej piłkarki / Studies and soccer training in the US for a talented Polish Woman Soccer Player

Our users created 1 188 903 fundraisers and raised 1 252 341 225 zł

What will you fundraise for today?

Description

Mam na imię Martyna, jestem tegoroczną maturzystką i zawodniczką pierwszoligowego klubu piłki nożnej kobiet, z którym przez 10 lat sięgnęłam po najwyższe trofea w piłce kobiecej w Polsce. Od wielu lat marzę o tym, aby studiować i szkolić się w USA, gdzie piłka nożna kobiet (soccer) jest sportem „narodowym” a piłka uniwersytecka jest na najwyższym światowym poziomie.

 

Otrzymałam ofertę studiowania i szkolenia piłkarskiego od Lincoln University w Oakland, gdzie studiują i grają najlepsi (stypendium i szkolenie piłkarskie są  uwarunkowane wysoką średnią w nauce). Uniwersytet położony jest w rejonie najnowocześniejszych biznesów, gdzie swoje siedziby mają takie firmy jak Facebook, czy Tesla. Inżynierowie z tych firm prowadzą zajęcia na uczelni, a studenci mają dostęp do praktyk i staży. Studia trwają 5 lat.

Szkolenie piłkarskie obejmuje 6 treningów w tygodniu w tym trening motoryczny i mentalny. Szkoła zapewnia odzież sportową, transport na mecze oraz stałą opiekę fizjoterapeuty. Studentki-zawodniczki są zakwaterowane w kampusie, gdzie współdzielą mieszkania.

Studia są płatne. Uzyskałam częściowe stypendium z uczelni oraz finansowanie zakwaterowania w kampusie, mam wsparcie rodziców oraz prywatnego polskiego sponsora. Do mojego celu jednak jeszcze trochę brakuje.

Na miejscu mam się stawić już 10 lipca 2022. 12 sierpnia drużyna rozpoczyna sezon ligowy.

 


W piłkę nożną gram od 6-go roku życia. Zaczynałam z chłopcami, ponieważ 13 lat temu mało kto wyobrażał sobie dziewczynki na boisku piłkarskim. W wieku lat 12 przeniosłam się do młodego wtedy klubu piłki nożnej dziewcząt UKS Ząbkovia Ząbki, w którym gram do dziś oraz z którym sięgałam po najwyższe trofea w kobieciej piłce nożnej w Polsce, aż do wejścia do I Ligi Kobiet w roku 2021.


Od wielu lat obserwuję amerykańską reprezentację piłki nożnej kobiet, która jest dla mnie wzorem. Oprócz najwyższego poziomu szkolenia i gry zawodniczki USWNT promują równość szkolenia i wynagradzania kobiet w sporcie, z czym zgadzam się całym sercem.

Chcę rozwijać się i szkolić wśród najlepszych. Jako studentka nowoczesnego biznesu chciałabym zyskać najlepszą wiedzę do rozwijania swoich kompetencji w zarządzaniu i marketingu w sporcie. Jako piłkarka chciałabym pokazać innym pasjonatkom kobiecej piłki, że wszystko jest możliwe! To tego celu brakuje mi 40.000 zł. Jeśli możesz - pomóż mi spełnić to marzenie :-)

English below:

My name is Martyna, I am from Poland, and I am this year's high school graduate. I am a player of the 1st league women's soccer club, with which I won the highest trophies in women's soccer in Poland. For many years I have been dreaming about studying and training in the USA, where women's soccer is at the highest world level.


I am in talks to study business and play soccer at Lincoln University in Oakland, CA. This offer is a chance for me to obtain solid business education as well as to take my soccer skills to the next level.


I received a partial scholarship from the university and funding for accommodation on the campus, I have support of my parents and a private Polish sponsor. But it is still a bit short of my goal. I'm supposed to be there on July 10, 2022. On August 12, the team starts the league season.


I have been playing football since I was 6 years old. At the age of 12 I moved to the women soccer club UKS Ząbkovia Ząbki, where I play to this day and with which I reached for the highest trophies in women's soccer in Poland, including entering the 1st. League in 2021.


For many years I have been a big fan of the USWNT which I love! I want to develop and train among the best. As a student of business I would like to gain the best knowledge to develop my competences in sport management and marketing. As a soccer player, I would like to show other female soccer enthusiasts that everything is possible if you really have dreams. I still miss PLN 40,000 for my goal. If you can - help me make this dream come true :-)

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 30

 
Hidden data
5 zł
 
Hidden data
5 zł
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
100 zł
MM
Monia
100 zł
Returned
 
Hidden data
hidden
EW
Ela Wysocka
50 zł
Returned
 
Hidden data
30 zł
KD
Dzwonki
300 zł
Returned
JC
Joanna Czajkowska
100 zł
Returned
See more

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!