id: xgfh7y

STØY - muzyczny film dokumentalny w Norwegii - wesprzyj projekt filmowy!

STØY - muzyczny film dokumentalny w Norwegii - wesprzyj projekt filmowy!

Our users created 1 181 038 fundraisers and raised 1 235 049 436 zł

What will you fundraise for today?

Description

iDjW8ufzk5XUDtgZ.pngGod dag!


Po prawie roku od premiery mojego poprzedniego norweskiego filmu dokumentalnego (link) rozpoczynam realizacje nowego pomysłu! Już od kilku miesięcy planuję i rozwijam kiełkujący projekt muzycznego filmu dokumentalnego o tytule STØY (po norwesku: szum, hałas).

Jestem samodzielnym, amatorskim twórcą filmowym. Nie posiadam na tym etapie żadnych sponsorów. Tak jak przy okazji poprzedniego filmu rozpoczynam więc publiczną zbiórkę pieniędzy na zrzutka.pl na realizacje nowego pomysłu. Będę wdzięczny za każdą wpłatę, która z pewnością pomoże przybliżyć mnie do osiągnięcia celu.


Czym będzie STØY - muzyczny film dokumentalny?

Postanowiłem wykorzystać swój potencjał oraz doświadczenie jako producent muzyczny i stworzyć film wypełniony muzyką. Nie tylko moją autorską, ale także muzyką utalentowanych Polaków mieszkających i tworzących tam, na dalekiej północy. To będzie wyjątkowy film - musical, dokument, teledysk, film społeczny, podróżniczy… i wiele więcej!

SMncv4Y8P25Es3Vb.png

Będzie to prawdziwa mozaika miasta i norweskiej natury, pełna różnorodnej muzyki, pasji i emocji. Film opowie o emigracji i podążaniu za marzeniami daleko od ojczyzny. STØY to także moja prywatna audiowizualna wizja surowego i wyjątkowego Oslo i Norwegii.


Bohaterami filmu będą utalentowani muzycznie Polacy, tworzący i realizujący na emigracji swoją pasję do muzyki. Film nie tylko pozwoli im się wypowiedzieć przed kamerą werbalnie, ale także będzie przestrzenią na wypowiedzenie się muzycznie, poprzez uczestnictwo w tworzeniu muzyki do filmu. Bohaterowie przenikną się w spójnej i płynnej ścieżce muzyczno-dźwiękowej.


Praca nad muzyką będzie równie czasochłonnym i wymagającym etapem w tworzeniu filmu. Jestem tym bardzo podekscytowany!


Co już się wydarzyło?


  • W styczniu 2023 odbyłem krótką podróż do Oslo w celu researchu oraz poznania bliżej miasta oraz ludzi.
  • W maju 2023 spędziłem tydzień w samym sercu Oslo i nakręciłem większość materiału do filmu, w tym wywiady z sześciorgiem polskich muzyków realizujących swoje pasje w Norwegii. Pracowałem także nad muzyką (w samym Oslo) z utalentowanymi bohaterami filmu. Prawdopodobnie nie obędzie się bez dalszych (niestety kosztownych) podróży do Norwegii, aby dokończyć nagrania audio i video.


Zbiórka pieniędzy na zrzutka.pl to głównie próba pokrycia biletów lotniczych, transportu oraz pobytu na terenie Norwegii. Niewielkie wparcie pozwoli mi na sprawniejszą realizację filmu. Wszystko to dla Was i dla siebie. Trzymajcie kciuki i dorzucajcie „cegiełki”do zbiórki! Tusen takk!

5i7s9eDZQQQ6sU7Y.pngKontakt do mnie:

Tomasz Korczak

tel: +48 604 704 216

mail: [email protected]

https://www.facebook.com/redyetistudio

https://www.facebook.com/lofilmssztukiaudiowizualne/


Kim jestem?

Jestem Tomasz. Jestem realizatorem dźwięku i producentem muzycznym w Red Yeti Studio i miałem okazję pracować przy dziesiątkach godzin przepięknej muzyki. Od kilku lat pielęgnuję także swoją kolejną pasję - filmowanie. Zrobiłem kilkaset krótkich filmów na social media, głównie dla lokalnych instytucji kultury. Na potrzebę własnych projektów filmowych powołałem do życia kanał Lo-Films - sztuki audiowizualneMam także w sobie pokorę by nazwać swoje filmy kinem amatorskim. Zdaję sobie sprawę z mojego wciąż rozwijającego się warsztatu.


Jestem tórcą filmu dokumentalnego o Polakach za kołem podbiegunowym

Bodø - film dokumentalny, zrealizowanego w latach 2021-2022.

(link do filmu na YouTubehttps://youtu.be/4UtMDn28gmQ)Link do pobrania materiału o filmie:

https://drive.google.com/file/d/1JigB3mmjpR-Daj-Wxe85m93OWMUc3mUO/view?usp=share_link


W 2023 Ambasada RP w Oslo sfinansowała tłumaczcie filmu na język norweski. Umożliwiło to zorganizowanie pokazu filmu w Bodø dla polsko-norweskiej publiczności. Dziękuję za wsparcie i wiarę w mój pomysł!

EnW6g2auLLjQncsO.png


There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 52

EK
Ewa Kacprzak
20 zł
MS
Maciek Siemiątkowski
450 zł
MM
Michał Miszczak
250 zł
 
Hidden data
hidden
 
Hidden data
150 zł
 
Hidden data
hidden
ŁW
Łukasz Wojciechowski
100 zł
UP
Ulson Pulson
50 zł
AM
Amelia
50 zł
See more

Comments 2

 
2500 characters