id: xxekk5

Drobne potrzeby, wielkie marzenia – na dzieci w potrzebie, Filipiny.

Drobne potrzeby, wielkie marzenia – na dzieci w potrzebie, Filipiny.

Our users created 1 189 115 fundraisers and raised 1 252 674 362 zł

What will you fundraise for today?

Description

Zbiórka na żywność, przybory szkolne, ubrania i małe marzenia dla dzieci z lokalnej ubogiej wioski na Filipinach.


Zwykła podróż, a może coś więcej…


Witam, mam na imię Jarek i w listopadzie 2022 r. miałem przyjemność gościć przez tydzień czasu w jednej z Filipińskich wiosek na wyspie Mindanao. Niesamowicie ciepli i dobrzy ludzie, prości, pełni uśmiechu, śpiewu na ustach, wszystko przy dźwiękach ledwo już dyszącej gitary... Z drugiej strony są to ludzie żyjący w naprawdę ubogich i ciężkich warunkach. Tu nie mówi się głośno o niedożywieniu, bezrobociu, wszelkich brakach, ludzie pokornie przyjmują co los im daje, na pytania o potrzeby zapada nieprzerwana cisza... (w 2018 20% ludności Filipin żyło poniżej progu ubóstwa)


W ostatnim czasie dowiedziałem się, że rodzina która mnie gościła zamierza pomagać dzieciom w rodzinnej wiosce dokarmiając je, organizując im czas razem śpiewając, bawiąc się, ucząc piosenek, historii Biblijnych. Spędzony z dziećmi czas i ich rozwój jest również wsparciem duchowym i zachętą dla rodziców tych dzieci.

y1WmbaXBM5B5roP8.jpgPrBqlISRLVRVmxEZ.jpg

Dlaczego i na co zbieramy?


Wiem, że rodzina ta finansuje swoją działalność ze środków własnych oraz budżetu niewielkiego lokalnego kościoła protestanckiego. Potrzeby są jednak zdecydowanie większe, szczególnie jeśli chodzi o środki finansowe na żywność. Dlatego pomyślałem, że jako bogatsze społeczeństwo, razem, jesteśmy w stanie pomóc tym dzieciom w większym stopniu. Proszę o wsparcie, nawet niewielkie, każda złotówka się liczy - zbieramy na żywność dla tych dzieci, przybory szkolne, niezbędne ubrania, i ewentualnie spełnienie jakiś drobnych marzeń. Wiem że pragnieniem tej rodziny jest aby ta służba objęła jak najwięcej dzieci mieszkających w okolicy… Proszę również o udostępnianie zbiórki przyjaciołom oraz w mediach społecznościowych.


7JKSR8Eq7qZbM5dm.jpghtX6KxMDEc5Og5RX.jpg

Zaufanie.


Z rodziną, która mnie przyjęła w swoim domu utrzymuję ciągły kontakt, poznałem ich wszystkie dzieci, kuzynów i wiem, że można na nich liczyć. Są rodziną oddaną Bogu i służą lokalnej społeczności, a także w rodzinnej wiosce nieopodal.  Rodzina nie prosiła mnie o pomoc, ale wiem, że realnie jest to duża potrzeba, i że wszelka pomoc będzie dużym wsparciem. Mam nadzieję, że razem sprawimy im radosną niespodziankę i ostatecznie wszyscy razem pomożemy tym dzieciom.


Pieniądze w całości przekażę przelewem międzynarodowym na opisany cel i będę informował o ich przeznaczeniu, efektach.

NrFACcwc9D7GMXmj.jpg

W imieniu dzieci i ich rodziców - " Salamat! "

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations

no donations yet, be first to donate!

No donations yet, be first to donate!

Donate

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!