TEATR NOWE FORMY - stwórz go razem z nami!
TEATR NOWE FORMY - stwórz go razem z nami!
Our users created 1 238 753 fundraisers and raised 1 383 903 877 zł
What will you fundraise for today?
Description
Gdy zobaczysz ten znak - weź świadomy i pogłębiony wdech.
Skończyliśmy generalny remont TEATRU NOWE FORMY!
Dokonaliśmy tego dzięki Waszym wpłatom, naszym prywatnym oszczędnościom i ciężkiej, fizycznej pracy, pomocy wolontariuszy Fundacji oraz pojawieniu się na naszej drodze bezinteresownych sponsorów.
Najważniejsza jest jednak Wasza wiara w nasze działania i intencje!
Kontynuujemy zrzutkę, prosząc Was o wsparcie kolejnego etapu – do pełnowymiarowego funkcjonowania Teatru Nowe Formy brakuje nam niezbędnego sprzętu technicznego, dzięki któremu możliwe będą realizacje profesjonalnych wydarzeń artystycznych i teatralnych.
ZOSTAŃ MECENASEM SZTUKI i wspólnie z nami stwórz to wyjątkowe miejsce!
Zasięgi i inicjatywy Fundacji Nowe Formy błyskawicznie zyskują na sile!
Zrzeszamy wokół siebie coraz liczniejsze grono odbiorców i przychylnych nam ludzi, którzy nie tylko podjęli z nami stałą współpracę, ale także dołączyli do rodziny Nowych Form!
Od podstaw stworzyliśmy zupełnie nową instytucję kultury! Własnymi rękami (dosłownie!) zbudowaliśmy TEATR! Przed nami ostatni krok – zakup profesjonalnego sprzętu nagłośnieniowego i oświetleniowego naszej sceny.
Powoli zbliżamy się do kluczowego wydarzenia dotychczasowych działań, którym jest premiera spektaklu "Nie kocham mojego syna" połączona z oficjalnym otwarciem Teatru Nowe Formy.
Na realizację spektaklu otrzymaliśmy dofinansowanie od m. st. Warszawy w konkursie "Kultura Warszawy" w wysokości 50 tyś. zł. Przedstawienie porusza istotny i aktualny społecznie temat nastoletnich samobójstw.
PREMIERA „NIE KOCHAM MOJEGO SYNA” - SPOŁECZNA WRAŻLIWOŚĆ
Pierwsza premiera i oficjalne otwarcie Teatru Nowe Formy zaplanowane zostały na 27 października 2023 r. Przedstawienie teatralne oparte na dramacie Paco Bezerry pt. "The Little Pony" w całości poświęcone jest ofiarom nastoletnich samobójstw. W ramach dofinansowania m. st. Warszawy udział w 11 spektaklach wraz z cyklem warsztatu "Sztuka pomocy" będzie nieodpłatny. Spotkania mają na celu rozpoczęcie debaty dot. przestrzeni sztuki jako miejsca działań społecznych, mających realny wpływ na ratowanie ludzkiego życia.
Współpracujemy z szeregiem specjalistów, psychologami, psychoterapeutami, oligofrenopedagogami oraz trenerami uważności (m.in. specjalistka terapii MBSR dr. nauk społ. Bogna Szymańska-Prawdzik, terapeutka Gestalt Olena Horokhovska oraz oligofrenopedagog Aleksandra Maletka). W ramach projektu, po każdym z przedstawień odbędzie się spotkanie z twórcami przedstawienia i Integralnego Studium Aktorskiego skupiające się na poszukiwaniach nowych form pomocy najmłodszym pokoleniom – dzieciom i nastolatkom z problemami mentalnymi i psychologicznymi.
Potrzebujemy wsparcia rzędu 80 tyś. zł na niezbędny, profesjonalny sprzęt nagłaśniający, oświetleniowy oraz multimedialny (m. in. projektory i specjalnie dopasowane ekrany). Każda złotówka jest dla nas istotna!
PLAN POTRZEB oszacowany na około 80 tyś zł:
- zakup i montaż sztankietów i zawiesi pod oświetlenie sceniczne;
- zakup, dostawa i montaż oświetlenia scenicznego wraz z konsolą sterującą i
niezbędnym oprogramowaniem;
- zakup, dostawa i montaż nagłośnienia scenicznego wraz z instalacją i podpięciem
zakupionego stołu mikserskiego;
- zakup przewodowych i bezprzewodowych systemów mikrofonowych;
- zakup dodatkowego wyposażenia multimedialnego (projektor, kamera cyfrowa);
- zakup elektronicznego pianina do celów edukacyjnych Integralnego Studium
Aktorskiego.
ZOSTAŃ MECENASEM SZTUKI i wspólnie z nami stwórz to wyjątkowe miejsce!
Fundacja Nowe Formy po niespełna rocznej działalności, obfitującej w realizację wielu kulturalnych projektów, wygrała konkurs ofert m. st. Warszawy "Lokal na kulturę" i otrzymała scenę nieopodal Rynku Nowego Miasta na ul. Zakroczymskiej 11.
W sercu Warszawy, w miejscu kultowej “Piwnicy na Wójtowskiej”, gdzie występowały m. in. takie legendy jak Gustaw Holoubek, Jeremi Przybora, Beata Tyszkiewicz, Maja Komorowska, Jan Englert czy Anna Dymna - powstał TEATR NOWE FORMY, oraz nowatorskie Integralne Studium Aktorskie przy Teatrze Nowe Formy.
Nasze idee skupiają się na poszukiwaniu rozwoju poprzez integralne połączenie sztuki i psychoterapii. Wspieramy zdrowy rozwój artystyczny i mentalny młodzieży oraz tworzymy teatr zaangażowany społecznie, pozbawiony jakiejkolwiek przemocy czy agresji. To ważny krok w ewolucji polskiego systemu edukacji artystycznej oraz funkcjonowania sztuki w przestrzeni publicznej. W naszej twórczości i programie nauczania stawiamy znak równości pomiędzy rozwojem artystycznym, psychologicznym, emocjonalnym i mentalnym, działamy w sposób integralny.
Gdy zobaczysz ten znak - weź świadomy i pogłębiony wdech.
W najbliższym czasie planujemy takie PREMIERY jak:
- wspomniane “Nie kocham mojego syna” na podstawie dramatu Paco Bezerry wraz z cyklem spotkań warsztatowych "Sztuka Pomocy";
- reinscenizację naszego pierwszego spektaklu “Obiecuję, obiecuję Ci…" na podstawie twórczości Hanocha Levina (premiera miała miejsce w lipcu 2021 r. w Teatrze Ochoty w Warszawie);
- "Noc Helvera" Irgmana Vilquista, spektakl wyreżyserowany przez naszego zmarłego przyjaciela, Giovanniego Castellanosa;
- przeniesienie na scenę Teatru Nowe Formy "Bajek na walizkach";
oraz...
- premiera nowatorskiego spektaklu/mini serialu dla najmłodszych "Omsy" według scenariusza Pani Haliny Wnuk!
Ponadto planujemy cykle koncertów, recitali, wieczorów poezji, przeglądów filmowych oraz czytań performatywnych.
SCENA TEATRU NOWE FORMY TO SCENA OTWARTA DLA KAŻDEGO
- wspieramy debiuty oraz wyjątkowe projekty twórców, którzy chcą współtworzyć z nami tę przestrzeń artystyczną!
Gdy zobaczysz ten znak - weź świadomy i pogłębiony wdech.
BEZPŁATNE KURSY AKTORSKIE - WYRÓWNYWANIE SZANS
W kwietniu rozpoczęliśmy działalność w pełni bezpłatnym kursem aktorskim Integralnego Studium Aktorskiego. Ponad dwumiesięczny proces edukacji dla młodych ludzi przed egzaminami na wyższe uczelnie artystyczne, teatralne i filmowe, to kurs skierowany głównie do osób narażonych na wykluczenie ekonomiczne. Sfinansowaliśmy go ze środków własnych Fundacji Nowe Formy. Podczas wymagających przesłuchań z wielu kandydatów z całej Polski wybraliśmy 16 osób, które zupełnie bezpłatnie rozwijały swój warsztat pod opieką wykwalifikowanej kadry wykładowców – reżyserów, aktorów, wokalistów, pedagogów i terapeutów.
STYPENDIA ARTYSTYCZNE
MŁODZIEŻ Z PLACÓWEK I DOMÓW DZIECKA
Od września bezpłatna edukacja, którą zapoczątkowaliśmy bezpłatnym kursem aktorskim, będzie realizowana przez Fundację Nowe Formy w formie stypendiów dla młodzieży ze środowisk wykluczonych ekonomicznie, w tym placówek wychowawczych i warszawskich Domów Dziecka. Wszelkie działania Fundacji Nowe Formy ukierunkowane są na wyrównywanie szans w procesie edukacji artystycznej.
Gdy zobaczysz ten znak - weź świadomy i pogłębiony wdech.
Gdy zobaczysz ten znak - weź świadomy i pogłębiony wdech.
O NAS
- założyciele Fundacji Nowe Formy
Twórcy i założyciele Fundacji Nowe Formy to artyści stale poszukujący nowych możliwości rozwoju. Poza profesjonalnym wykształceniem aktorskim, rozwijamy swoje umiejętności i wiedzę z zakresu filozofii, psychologii, reżyserii, operatorstwa i sztuki filmowej, kostiumografii, dramatopisarstwa, choreografii, designu, marketingu, grafiki i reklamy.
Nasze doświadczenia w instytucjach kultury oraz szkołach teatralnych uświadomiły nam, że rozwojowe, integralne i bezprzemocowe podejście do twórczości i teatru, jest koniecznym elementem w ewolucji całego systemu kształcenia oraz reformy polskiego teatru.
Rafał Pyka – absolwent aktorstwa Akademii Teatralnej w Warszawie, absolwent kursu reżyserii teatralnej STIW, uczeń i asystent Iwana Wyrypajewa w projekcie “1.8M”. Jako wykładowca współpracował między innymi z Policealną Szkołą Aktorską Doroty Pomykały i Danuty Schlette “Art-Play” oraz Warszawskim Studium Aktorskim.. Podczas ośmioletniej praktyki pedagogicznej wykształcił przyszłych studentów wszystkich szkół teatralnych w kraju. Jako badacz filozofii integralnej stworzył autorski program pedagogiczny Integralnego Studium Aktorskiego. Debiutował w Teatrze Narodowym w "Kordianie" w reżyserii Jana Englerta. Pracuje w Teatrze Nowym jako asystent reżyserii w białoruskim projekcie poświęconym więźniom politycznym. Od 2015 roku jako aktor związany również z Teatrem Kamienica. Dyrektor artystyczny agencji muzycznej Music Nation.
Radosław Jamroż - aktor, absolwent Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie oraz warszawskiego Collegium Civitas (spec. marketing, reklama i nowe media) w katedrze socjologii. Współpracował m.in. z Teatrem Polonia, Och-Teatrem, Teatrem Studio, Teatrem Zagłębia w Sosnowcu czy Teatrem im. S. Jaracza w Olsztynie.
Nagrodzony za “Najlepszy debiut aktorski” podczas Festiwalu Debiutantów “Pierwszy Kontakt” w Toruniu, oraz wyróżniony w tej samej kategorii przez Miesięcznik TEATR. Producent wykonawczy spektakli “Obiecuję, obiecuję Ci...” w reżyserii R. Pyki oraz “Bajek na walizkach” w reżyserii B. Koca. Koordynator warszawskiej edycji Festiwalu o’Polskiego. Wykładowca elementarnych zadań aktorskich, pracy z kamerą oraz przygotowania do castingu w warszawskim Studio34.
Magdalena Wojtacha - aktorka dramatyczna oraz musicalowa, absolwentka Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W swojej pracy łączy przestrzeń sztuki teatralnej z filozofią. Obroniła się pracą pt. "Filozofia dialogu Martina Bubera i jej znaczenie w teatrze", ukazując podobieństwa i różnice pomiędzy Buberowskim dialogiem "Ja i Ty", a tym odbywającym się na scenie oraz w relacji aktor - widz.
Laureatka Nagrody dla Najlepszej Aktorki na I Ogólnopolskim Przeglądzie Dyplomów i Egzaminów Muzycznych “Przygrywka” w Toruniu. Od 2019 roku związana z musicalowym Teatrem Rozrywki, najpierw jako aktorka etatowa, dziś jako artystka współpracująca. Współreżyser "Dzieł wszystkich Szekspira w nieco skróconej formie" oraz asystentka reżysera Jakuba Szydłowskiego w "Kotach" Andrew Lloyda Webbera właśnie w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.
Rozwija się jako kostiumografka i stylistka. Pasjonuje ją ludzkie ciało i jego potencjał. W kontekście pracy aktora nad rolą szuka w ciele jego indywidualności i kreacji, w życiu codziennym zaś - żywego kontaktu i rozwoju bez autoagresji.
There is no description yet.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Wszystkiego najlepszego!
Rafale, z okazji urodzin życzę Ci, byś zawsze słuchał swojego serca, kierował się swoimi wartościami i wiarą w siebie. Niech każdy kolejny rok przynosi Ci mądrość i doświadczenie potrzebne do spełnienia Twoich najskrytszych marzeń.
Więcej, jako biedna studentka nie mam, ale na takie miejsce i tak warto coś tam dać :)))
Powodzenia brachol i ekipa Nowe Formy 😀💪🤞👍
Cegiełka na remont
Powodzenia
Trzymamy kciuki ;)