id: y2nmu9

Felix i Hugo - pomoc dla psów z opuszczonej posesji

Felix i Hugo - pomoc dla psów z opuszczonej posesji

Our users created 1 189 440 fundraisers and raised 1 253 250 904 zł

What will you fundraise for today?

Description


Zgłoszenie jakich ostatnio wiele, ktoś zmarł lub wyjechał, a na opuszczonej posesji zostają zwierzęta. Sporadycznie dokarmiane przez sąsiadów lub kogoś z dalszej rodziny.
image

 Tym razem jedziemy zabezpieczyć dwa małe pieski, które w takich warunkach przebywają już prawie rok. Rozpadające się pomieszczenia gospodarcze, zaniedbane podwórko, wszędzie trawa i chwasty. Psy wychudzone, zapchlone, widać liczne kleszcze przyczepione do ich wątłych ciałek, jeden ma duży problem z chodzeniem. Jak one tam przetrwały tegoroczną mroźną zimę, to pierwsze pytanie jakie sobie zadajemy. Mimo że bardzo przestraszone i głodne, widać że pragną obecności człowieka, dotyku, głaskania. Oba po chwili zasypiają w samochodzie. Jadą z nami po nowe lepsze życie. To dwa starsze ok 6-8 letnie "chłopaki" Felix i Hugo. Czeka je diagnostyka i kastracja. Później będziemy szukać dla nich domów razem, lub osobno.

image

 Po pierwszych dniach w hoteliku już wiemy, że tolerują inne psy, nie wykazują agresji i ponad wszystko są skoncentrowane na człowieku. Lubią zabawę i głaskanie. Ich skarbonka na razie  jest pusta, ale wierzymy, że jak zawsze pomożecie, każdy grosik sie liczy, aby zakupić dla nich dobrą karmę i opłacić hotelik i diagnostykę u weterynarza.

Smutne w ich historii jest jeszcze jedno, że to miejsce w którym żyły w takich warunkach wiele miesięcy znajduje się nie w jakiejś zapomnianej przez Boga i ludzi okolicy, ale niemalże w środku pięknego, nowego osiedla domków. Dookoła piękne, zadbane ogródki, spacerujący ludzie z dziećmi i pieskami w "typie rasy"... I nikomu przez rok nie było żal tych dwóch "bid". Nikt nie pomyślał karmiąc i wyprowadzając swojego zadbanego pupila na spacer, że obok jest  głodna, zmarznięta istota, która może nie jest yorkiem, maltańczykiem ani shitzu ale czuje tak samo... 

Przykra ta nasza rzeczywistość.There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 4

AB
Marcelina
20 zł
MZ
Marta
12,46 zł
 
Hidden data
10 zł
 
Hidden data
10 zł

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!