id: y5gvkj

Sprzątamy Wydmy Lucynowsko-Mostowieckie

Sprzątamy Wydmy Lucynowsko-Mostowieckie

Inactive donations - the required operation of the Organiser of the fundraiser. If you are an Organiser - log in and take the required action.

Our users created 1 186 975 fundraisers and raised 1 247 855 115 zł

What will you fundraise for today?

Description

faa85ec417c366b3.jpegWitam.

Pewnego grudniowego dnia zabrałem swego czteroletniego syna na Wydmy Lucynowsko-Mostowieckie obszar Natura 2000. Spacerując spotkaliśmy łosie, sarny i myszołowy. Nagle Franek krzyknął - tato, tato zobacz! Pomyślałem - moja krew - zauważył pewnie jakieś zwierzę. Odwracam się w jego stronę, a on wskazuje na śmieci i krzyczy - tato byli tu wandale i brudasy. Odpowiedziałem, tak masz rację ktoś zasmiecil ten teren. Franek skomentował - co z tym zrobimy i kto to posprząta. Odpowiedziałem ( wstyd się przyznać) nic nie możemy zrobić, bo śmieci jest bardzo dużo. Po czym słyszę z jego ust - tato przecież ty znasz się na przyrodzie i jeszcze duży jesteś. Powtórzył to trzykrotnie "tato duży jesteś". Możecie mi wierzyć lub nie, ale dawno nie było mi tak wstyd. W tym momencie dotarło do mnie że mój czteroletni syn ma w sobie więcej odwagi i rozumu niż ja czterdziestoletni facet.

Dlatego uważam, że naszym obowiązkiem (obowiązkiem dorosłych) jest przynajmniej spróbować posprzątać teren Wydm L-M. Jeśli nie podejmiemy tej próby, to co pomyślą o nas nasze dzieci?

Wydmy Lucynowsko-Mostowieckie to jedna z niewielu przyrodniczych wizytówek ziemi wyszkowskiej. Przyjeżdżają tu mieszkańcy stolicy aby podziwiać je podczas kwitnienia wrzosów. A jak ta nasza wspólna wizytówka wygląda? Na ich obszarze zalega ok 200 ton śmierci. Koszt ich utylizacji i transportu wynosi ponad 200 000zl. Dlatego zwracam się do Was o wsparcie naszej wspólnej akcji. Tak, musimy zrobić to WSPÓLNIE, gdyż tylko wtedy wywrzemy pozytywna presję na osoby wywożące tam odpady. Każda wpłacona złotówka na naszą zbiórkę to jeden kilogram śmieci mniej. Może uda się nam posprzątać chociaż część tych nieczystości. Jeśli nie możecie wspomóc naszej akcji finansowo zapraszam do udziału w akcji sprzątania Wydm L-M (o czym później poinformujemy). Przydadzą się każde ręce do pracy. Zgromadzone środki finansowe przeznaczymy na utylizację odpadów. Pozdrawiam Marcin i Paulina

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 20

BK
Bozena Krejszeff
100 zł
PT
Paweł Turek
100 zł
AT
Adam Turek
100 zł
AG
Adam Grześkiewicz
100 zł
MJ
Maciek
50 zł
PW
Paulina Wiśniewska
50 zł
 
Hidden data
50 zł
 
Hidden data
50 zł
AS
Agata Sabak
50 zł
JP
Jolanta Powirska
30 zł
See more

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!