Cykl spotkań z palestyńskim edukatorem Bahą Hilo
Cykl spotkań z palestyńskim edukatorem Bahą Hilo
Our users created 1 225 182 fundraisers and raised 1 345 684 559 zł
What will you fundraise for today?
Description
Cykl spotkań z palestyńskim edukatorem Bahą Hilo
Organizacje prawnoczłowiecze, kulturalne i edukacyjne w Polsce zapraszają na cykl wykładów pt. „Surviving Oppression” oraz polską premierę filmu „Israelism”. Gościem wydarzeń będzie Baha Hilo, palestyński socjolog i edukator z Betlejem, który po raz pierwszy odwiedzi Polskę.
Data trasy: 18 listopada - 8 grudnia 2024 r.
Trasa obejmuje miasta:
Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Katowice, Łódź, Konin
Tematyka cyklu wykładów „Surviving Oppression” koncentruje się na analizie mechanizmów systemowej opresji w obliczu trwającej izraelskiej okupacji. Baha Hilo opowie o różnych formach represji, w tym politycznej, militarnej i społecznej, oraz o ich wpływie na życie codzienne Palestyńczyków. W programie znajduje się również polska premiera filmu dokumentalnego „Israelism” w reżyserii Erin Axelman, połączona z panelem dyskusyjnym. Film ukazuje wewnętrzne konflikty młodych Żydów amerykańskiego pochodzenia, którzy zaczynają kwestionować proizraelskie narracje po zetknięciu się z rzeczywistością Palestyńczyków.
Baha Hilo (drugi z lewej strony) - palestyński edukator i działacz z Betlejem, ukończył socjologię na Uniwersytecie w Birzeit. Współpracował z organizacjami zajmującymi się prawami człowieka, takimi jak ONZ, Joint Advocacy Initiative of the YMCA & YWCA i Badil Centre for Residency and Refugees Rights. Od 2013 roku prowadzi inicjatywę „To Be There”, której celem jest edukowanie osób spoza Palestyny poprzez organizowanie wizyt i programów edukacyjno-solidarnościowych, np. podczas zbiorów oliwek. Jest także moderatorem Programu Letniego FFIPP oraz koordynatorem działań w kawiarni Cytadela, centrum kulturalnym w Beit Sahour. Skupia się na edukacji o Palestynie, ukazując złożoność sytuacji wynikającej z polityki Izraela.
—
Cykl spotkań jest inicjatywą oddolną, organizatorzy działają wolontaryjnie, a środki uzyskane na zrzutce zostaną przeznaczone na sfinansowanie kosztów organizacji wydarzeń, tj. podróży Bahy Hilo, wynajmu sal na spotkania, tłumaczenia symultanicznego podczas wydarzeń.
Organizatorzy:
FFIPP Europe, To Be There, Akademia Dla Palestyny, kolektyw kefija, Salam Lab, Strefa WolnoSłowa, Polsko-Palestyńska Inicjatywa na rzecz Sprawiedliwości Kaktus, Stowarzyszenie Nomada, Stowarzyszenie Plan B.
There is no description yet.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.