id: yd2esr

Aby w końcu zacząć żyć.

Aby w końcu zacząć żyć.

Our users created 1 014 593 fundraisers and raised 1 061 065 348 zł

What will you fundraise for today?

Updates1

 • Dziękuję wszystkim za udostępnienia i wsparcie. Każda wpłacona złotówka skraca mój pobyt w Amazonie. Dzięki!

  0Comments
   
  2500 char

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Cześć.


Niestety aby zrozumieć skąd taki tytuł zbiórki musisz poświęcić chwilę i przeczytać ten tekst. Jest to konieczne ponieważ wiele wyjaśni i pozwoli rozwiać wszelkie pojawiające się pytania.


Tak więc pozwól, że przedstawię Ci historię sprzed prawie 3 lat.


Otóż w kwietniu 2020r. wpadłem na pomysł aby oprócz pracy na pełnym etacie pójść dodatkowo do pracy w weekendy (Amazon). Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że będzie to trwać aż tak długo ponieważ założenie było tylko takie, aby przez rok nadpłacić jak najwięcej rat kredytu mieszkaniowego i tym samym skrócić jego spłatę. Po części w dużej mierze udało mi się to osiągnąć i skrócić swoje zobowiązania wobec banku o kilka lat.


Jednak czas zweryfikował wiele rzeczy. Rosnące koszty utrzymania siebie i rodziny oraz rosnące raty kredytu nie pozwoliły mi na rezygnację z pracy weekendowej.


I tak już od prawie trzech lat pracuję przez 7 dni w tygodniu prawie 240 godzin w miesiącu.

Niestety odczuwam coraz większe zmęczenie i widzę, że taki tryb życia odbija się na moim zdrowiu.

Nieregularny sen, ogólne zmęczenie organizmu, częste przeziębienia i bóle głowy.

Poza tym nie mam prawie w ogóle czasu dla najbliższych, dla rodziny i znajomych bo albo jestem w pracy albo śpię i odpoczywam w każdej wolnej chwili. Czuję jak życie ucieka mi między palcami.


Z tego też powodu postanowiłem zastanowić się nad tym co chciałbym robić? co sprawia mi frajdę? i czy mógłbym zamienić to w źródło dodatkowego dochodu.

Los chciał, że w tym czasie poszliśmy na kawalerskie pojeździć terenówkami w terenie.

Po przejażdżce, na której doskonale się bawiłem coś we mnie pękło. Mówiłem sam do siebie: „Andrzej przecież kiedyś miałeś niezłą zajawkę na offroad, chciałeś nawet kupić terenówkę aby hobbystycznie jeździć w wolnym czasie”. I tutaj narodziło się pytanie: „może by tak samemu zainwestować w terenówkę i tak jak firma w której wykupiliśmy przejażdżkę świadczyć takie usługi?”. Przecież mógłbym połączyć przyjemne z pożytecznym i jak to się mówi: „zarabiaj na tym co lubisz robić a nigdy nie będziesz pracować”. Poza tym sam decydowałbym o tym ile chcę pracować. Dzięki temu na pewno odzyskałbym czas dla najbliższych i w końcu zaczął żyć.

Niestety zakup dobrej, sprawnej terenówki to średni koszt ok. 30-40tys. Nie jestem w stanie odłożyć takich pieniędzy w krótkim czasie między innymi z powodu ww. zobowiązań.

Dlatego też pomysł na zbiórkę i prośba o pomoc.

PS. Jeżeli jakimś cudem doczytałaś/łeś do tego momentu i chcesz wesprzeć moją zbiórkę to mam jedną prośbę. Bardzo proszę abyś najpierw wsparła/wsparł zbiórki osób, które tej pomocy naprawdę potrzebują. Ja nie mam chorych dzieci, nie zmagam się z ciężką chorobą, nie straciłem mieszkania w pożarze. Dlatego najpierw wspomóż realnie potrzebujących a dopiero później, jeżeli będziesz miała/miał ochotę dołożyć cegiełkę do mojej zbiórki to będę bardzo wdzięczny.


Pozdrawiam.

Andrzej

Location

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Rewards 2

Buy, Support, Sell, Add.

Buy, Support, Sell, Add. Read more

Active created by Organiser:
Tickets & Vouchers • Other
Godzinna (ponad 60min) przejażdżka w terenie
Godzinna (ponad 60min) przejażdżka w terenie samochodem specjalnie do tego przystosowanym. Możliwość jazdy za kierownicą bądź jako pasażer. Możliwość ...
400 zł
Tickets & Vouchers • Other
2 godzinna (ponad 120min ) przejażdżka w terenie.
2 godzinna (ponad 120min ) przejażdżka w terenie samochodem specjalnie do tego przystosowanym. Możliwość jazdy za kierownicą bądź jako pasażer. Możliw...
700 zł

Donations 12

 
Hidden data
20 zł
DK
Dawid
1 zł
MA
Marin
20 zł
KA
Kasia
15 zł
 
Hidden data
hidden
 
Hidden data
hidden
PS
Piotr
20 zł
 
Hidden data
100 zł
KJ
Kamil
10 zł
 
Hidden data
1 zł
See more

Comments 3

 
2500 char
 • Piotr

  Przeczytałem Twoją historię i wpłacam symbolicznie, aby napisać ten komentarz. Nie wiadomo jak życie się potoczy, ale byłem w podobnej sytuacji i wiem co to znaczy. Może zrobisz to co piszesz, a może coś innego. Życzę ci, abyś odnalazł w swoim życiu spełnienie. Pamiętaj że zdrowie jest bardzo ważne. Szukaj ludzi z pasją, myśl o tym co "na górze", dziękuj za wszystko, nie słuchaj maruderów i kompleksiarzy, oceniaj realnie okoliczności, szanuj i czyń dobro z uśmiechem i pracuj nad sobą i kompetenc

  20 zł
 •  
  Anonymous user

  Powodzenia

  100 zł