Bunia chce żyć
Bunia chce żyć
Our users created 1 222 585 fundraisers and raised 1 338 865 190 zł
What will you fundraise for today?
Updates2
Add updates and keep supporters informed about the progress of the campaign.
This will increase the credibility of your fundraiser and donor engagement.
Description
Bunia... Tak wiele mogłabym o niej napisać. Ten piesek nie miał w życiu lekko, przez wiele lat bezdomna, przeganiana, trafiła w końcu pod moje skrzydła. Okazała się być cudowną, grzeczną, łagodną psią dziewuszką, wpatrzoną w człowieka jak w obrazek. Pokochałam ją całym sercem, a ona pokochała mnie. Obiecałam jej bezpieczeństwo, opiekę, troskę...
Teraz zachorowała, ciężko zachorowała, a badanie cytologiczne wykazało guza z komórek tucznych o istotnych cechach złośliwości cytologicznej. Konieczna jest dalsza, pogłębiona diagnostyka i, jeśli będzie to możliwe, wdrożenie leczenia. Koszty są jednak ogromne, lecz ja obiecałam jej przecież, że będzie u mnie otoczona opieką i bezpieczna. Bez Waszej pomocy nie uda mi się wywiązać z tej obietnicy.
Jest Was tu dużo, znacie mnie i moje Popaprańce, czytacie o naszych przygodach... Wiem, że kwota, potrzebna do zebrania jest wysoka, a to dopiero początek mojej walki z rakiem, jednak wierzę, że pokonamy tego zabójcę wspólnie! Nawet malutkie sumy pozwolą uczynić nam kolejny krok w stronę zwycięstwa.
Poniżej wynik badania cytologicznego:
Badanie cytologiczne (Vetlab)Norma MATERIAŁ BADANY: Trzy preparaty z biopsji jednostronnie powiększonego węzła chłonnego podżuchwowego. OBRAZ MIKROSKOPOWY: Jeden preparat bogatokomórkowy, dość dobrej jakości. Pola widzenia pokrywały luźną warstwą liczne komórki tuczne. Wykazywały one cechy atypii: zmienna, w tym często skąpa liczba purpurowych ziarnistości cytoplazmatycznych, anizokarioza, obecność komórek dwujądrzastych. Pomiędzy nimi regularnie notowano eozynofile. W tle liczne erytrocytty, cienie i fragmenty komórek oraz purpurowe i kwasochłonne ziarnistości. W obrazie kolejnego preparatu dominowały liczne erytrocyty. Pomiędzy nimi notowano przede wszystkim neutrofile i makrofagi. Rzadziej obecne małe limfocyty, eozynofile i komórki tuczne. Ostatni preparat ubogokomórkowy. Notowano głównie komórki limfoidalne - małe limfocyty i plazmocyty na tle z miejscowymi erytrocytami i kroplami lipidowymi. Ponadto regularnie obecne komórki tuczne i eozynofile.
ROZPOZNANIE CYTOLOGICZNE: Guz z komórek tucznych (mastocytoma) i/lub jego przerzut do węzła chłonnego KOMENTARZ: Obraz zmian cytologicznych wskazuje na występowanie w badanego pacjenta guza z komórek tucznych o istotnych cechach złośliwości cytologicznej. Nie jest jasne, czy badana zmiana jest pierwotnym rozrostem mastocytomy (z przypadkową aspiracją komórek limfatycznych okolicznego węzła w jednym z preparatów), czy też jej przerzutem do węzła chłonnego z istotnym wyparciem komórek jego miąższu. Wysoce wskazana diagnostyka pacjenta pod kątem występowania skórnej/podskórnej zmiany pierwotnej i/lub zajęcia innych węzłów chłonnych przez proces nowotworowy. W razie wątpliwości i w celu ustalenia stopnia złośliwości mastocytomy wysoce wskazane wykonanie badania histopatologicznego.
There is no description yet.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.