id: yjfkkd

Wsparcie Szlachetnej Paczki

Wsparcie Szlachetnej Paczki

Our users created 1 166 358 fundraisers and raised 1 212 834 636 zł

What will you fundraise for today?

Description

Jak co roku jako społeczność Hufca Warszawa Praga-Południe organizujemy Szlachetną Paczkę dla jednej z rodzin.


W tym roku chcemy pomóc rodzinie, która szczególnie poruszyła nasze serca.


Pani jest samotną matką, po wielu dramatycznych przejściach. Po mimo trudnych, życiowych doświadczeń jest wiąż silną i zdeterminowaną kobietą, której sens życia stanowią trzej synowie. Dwaj chłopcy są obciążeni spektrum autyzmu. Ich choroba jest bardzo trudna i często nierozumiana przez otoczenie. Kobieta nie może podjąć pracy, gdyż musi zająć się synami, którzy często są w tak złej kondycji, że nie mogą chodzić do szkoły. Zwłaszcza młodszy chłopiec, u którego autyzm jest bardzo głęboki. Starszy syn uczęszcza do szkoły podstawowej z oddziałami integracyjnymi, a młodszy z chłopców wciąż jest w przedszkolu terapeutycznym i póki co, nie jest gotowy do podjęcia nauki w szkole. Najmłodszy synek prawdopodobnie jako jedyny jest zdrowy, chociaż tak na prawdę wciąż czeka na zdiagnozowanie. Mama samotnie, ale dzielnie stawia czoła każdemu wyzwaniu, jakie pojawia się w jej życiu. Została wielokrotnie skrzywdzona, najpierw przez męża, który z dnia na dzień odszedł i całkowicie zniknął z ich życia, a później partnera, od którego zmuszona była uciekać w 7 miesiącu ciąży. Jak mówi, nie miała nigdy łatwo - w domu rodzinnym, we własnej stworzonej rodzinie, czy przy próbie ułożenia sobie życia na nowo, jednak niczego nie żałuje i nie poddaje się. Pomimo trudnej sytuacji i choroby dzieci, uśmiecha się każdego dnia i nie wyobraża sobie, aby mogła poddać się w walce o lepsze życie dla chłopców. Po odliczeniu kosztów leczenia, terapii i utrzymania na jednego członka rodziny pozostaje 138 zł miesięcznie.


Najważniejszymi potrzebami są rozkładany fotel do spania dla jednego z chłopców, żywność trwała, środki czystości i ubrania. Ważną potrzebą są też pomoce terapeutyczne dla dzieci w spektrum autyzmu, na które Mama nie może sobie pozwolić.


Będziemy wdzięczni za każdą najmniejszą kwotę, która pozwoli nam na przygotowanie paczki i odciążenie Mamy w codziennych trudach.

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 36

MI
Michał i Olek
100 zł
 
Hidden data
50 zł
 
Hidden data
50 zł
 
Hidden data
hidden
RO
Dr.Rokko
50 zł
EM
Emilia Minkin
100 zł
GJ
Gosia Jakubowska
70 zł
 
Hidden data
hidden
BW
Emilka i Bruno Wołosiuk
200 zł
BL
Paweł Lis
50 zł
See more

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!