id: ynej75

Mastektomia, żeby żebrom było lżej

Mastektomia, żeby żebrom było lżej

Our users created 1 170 077 fundraisers and raised 1 219 204 881 zł

What will you fundraise for today?

Description

Cześć wszystkim, mam na imię Wiktor i jestem 21-letnim transpłciowym chłopakiem. Wiem, że nie dla wszystkich osób odwiedzających tę zbiórkę (tu mam na myśli np. osoby z pracy, studiów, rodzinę, które pozdrawiam) każde słowo, którego potem użyje może być jasne, z kolei dla innych mogą być oczywiste, ale pozwólcie, że wytłumaczę.

Przy narodzinach przypisano mi automatycznie płeć żeńską. Jestem na terapii hormonalnej od 13 miesięcy - przyjmuję domięśniowo testosteron, który powoduje różne zmiany w moim ciele, powodujące, że czuję się lepiej sam ze sobą. A to ja, właśnie rok na testosteronie (niestety po zgoleniu marnego zarostu):

sfec1a1757cee093.jpegŻeby dotrzeć do tego momentu, musiałem przebrnąć przez psychologów-seksuologów, endokrynologów, psychiatrów jak i innych lekarzy, żeby otrzymać dokument potwierdzający F64.0(Zaburzenia identyfikacji płciowej).

Kolejnym krokiem, który pozwoli mi patrzeć w lustro z uśmiechem na twarzy, jest mastektomia, czyli operacja polegająca na usunięciu piersi.

Parę dni temu w końcu zadzwoniłem do Centrum Medycznego Rajska i dostałem termin na 21 września!

W nazwie zbiórki wspomniałem o żebrach... Transpłciowi mężczyźni (przed operacją) zwykle są zmuszeni do noszenia czegoś takiego jak binder (coś co staje się częścią naszej bielizny, wykonane z obcisłego materiału, aby spłaszczało piersi) lub używania taśm kinezjologicznych, żeby czuć się choć trochę bardziej komfortowo. Niestety wiąże się to z obciążaniem kręgosłupa jak i żeber, zwłaszcza przy dłuższym noszeniu.

Dziękuję każdemu za przeczytanie, za każdą złotówkę, w razie jakichkolwiek pytań lub chęci rozmowy, zapraszam do napisania do mnie na facebooku :)

Moją największą prośbą do was, jest po prostu udostępnianie

Zbiórka założona jest na moją dziewczynę, żeby nie świecić wszędzię moim "starym" imieniem.

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 46

JK
Joanna Klotzel
1 zł
 
Hidden data
10 zł
 
Hidden data
10 zł
 
Hidden data
20 zł
 
Hidden data
25 zł
 
Hidden data
10 zł
 
Hidden data
hidden
 
Hidden data
5 zł
KP
Kasia Paczkowska
10 zł
KP
Karolina Pietrzykowska
44 zł
See more

Comments 1

 
2500 characters