id: ynh44h

Dostęp do wody dla mieszkańców Río Plátano (Ekwador)

Dostęp do wody dla mieszkańców Río Plátano (Ekwador)

Our users created 1 167 421 fundraisers and raised 1 214 963 857 zł

What will you fundraise for today?

Description

Drogi Darczyńco, czy wyobrażasz sobie codzienną, 4 kilometrową wędrówkę po górach by zdobyć wodę do picia, którą czerpiesz z rzeki? A jeśli mógłbyś zmienić czyjeś życie by woda z rzeki, przez odpowiednie przyłącze, była dostępna w wiosce - czy pomógłbyś bliźniemu?

Dzielimy się z Tobą prośbą o pomoc, którą otrzymaliśmy z Ekwadoru (Ameryka Południowa). Całą skomplikowaną sytuację związaną z problemem dostępu do wody w jednej z miejscowości, opisał nam polski misjonarz ks. Janusz Wielgos, który posługuje w tym kraju prawie 20 lat.

xe82801a01747b79.jpegO pomoc proszą nasi bracia katolicy z wioski Río Plátano, położonej w parku narodowym Machalilla (GPS: -1.629118, -80.685912) u wybrzeży Ekwadoru. Ludzie żyją tu bardzo skromnie. Środki do życia zdobywają dzięki uprawie w niewielkich ilościach kukurydzy i hodowli zwierząt domowych. Kontakt ze światem jest tu możliwy wyłącznie w porze suchej, gdyż jedyną drogą do wioski jest koryto rzeki.


Brak wody w wiosce bardzo utrudnia mieszkańcom funkcjonowanie w życiu codziennym. By ją zdobyć muszą chodzić pieszo 2 kilometry w góry, gdzie znajduje się rzeka. Wypływającą wodę zbierają do kanistrów. Z uwagi na trudny górzysty teren wodę najczęściej przewożą na mułach.

h55280c3a8c424a5.png

Doprowadzenie wody do wioski jest możliwe przez odpowiednie przyłącza. Dzięki grawitacji wodę można by sprowadzać z rzeki położonej znacznie wyżej i gromadzić w zbiorniku o pojemności 5.000 litrów umieszczonym w wiosce, a następnie rozdzielać po domach. W ten sposób mieszkańcy mieliby wodę w swojej wiosce.

d0e886992d0c6760.jpegKoszt doprowadzenia wody do wioski wynosi 14.500 zł. Wchodzi w niego zakup: 4 kilometrów zwojów węży, zbiornika na wodę o pojemności 5.000 litrów oraz pompy zanurzeniowej. Całą pracę fizyczną wykonają mieszkańcy wioski, to jest układanie połączeń z rzeki do wioski, umieszczenie zbiornika oraz rozprowadzenie wody połączeniami do domów. Fachowe połączenia wykona przedstawiciel wodociągów z miejscowości Pedro Pablo Goméz, który zdecydował się nie brać żadnego wynagrodzenia za pracę. Mieszkańcy zapewnią mu dojazd, posiłek i nocleg.

z2e1d40cab670998.jpeg

Skrócenie codziennych, kilometrowych, górskich wędrówek po wodę oraz możliwość łatwiejszego nawadniania pola w porze suchej bardzo poprawi jakość życia i zdrowia mieszkańców. Dlatego zachęcamy Cię do wsparcia finansowego tak ważnego i potrzebnego projektu by pomóc ludziom najbardziej potrzebującym.


Dziękujemy, że razem z nami zmieniasz życie ludzi, dając im szansę na lepsze i godne życie.


Zespół Sięgnij NIEBA


p.s. jeśli chcesz przekonać się jak działa Twoja pomoc i jak zmienia się społeczność ludzi, którym pomagasz, wpłacając środki zostaw swój adres e-mail, na który wyślemy Ci raport i zdjęcia z realizacji projektu.


Informacja o tym projekcie dostępna jest na stronie internetowej Fundacji Sięgnij NIEBA: https://siegnijnieba.pl/aktualnosci/dostep-do-wody-ekwador

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 4

AS
MR ROBOT
555 zł
 
Hidden data
20 zł
JZ
Justyna
5 zł
 
Hidden data
hidden

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!