id: ypdr23

Pomóż zorganizować wizytę Ajahna Mudito i Ajahna Brahmalego

Pomóż zorganizować wizytę Ajahna Mudito i Ajahna Brahmalego

Our users created 1 258 501 fundraisers and raised 1 440 408 455 zł

What will you fundraise for today?
Create fundraiser

Description

Wspólnie sprowadźmy Dhammę do Polski!

Pomóż zorganizować wizytę Ajahna Mudito i Ajahna Brahmalego


Z ogromną radością dzielimy się wiadomością, że już niebawem Polskę odwiedzi dwóch mnichów z australijskiego klasztoru Bodhinyana – Ajahn Mudito i Ajahn Brahmali. To wyjątkowa okazja, ponieważ Ajahn Mudito spędzi w naszym kraju aż kilka tygodni, a Ajahn Brahmali dołączy do niego na wspólne wydarzenia.


Podczas ich wizyty odbędą się dwa odosobnienia, podcasty z udziałem publiczności, wspólny warsztat z udziałem obu nauczycieli – co zdarza się niezwykle rzadko – oraz mowy Dhammy w siedmiu miastach Polski. Dodatkowo planujemy wiele spotkań z okazją do podarowania posiłku (dāny), co daje świeckiej społeczności liczne szanse na obcowanie z mądrością Sanghi i czynienie zasług.


Co więcej, w czasie tej wizyty nastąpi także oficjalna inauguracja Polish Early Buddhism Society (PEBS) – nowo powstającego stowarzyszenia, które będzie rozwijać się pod duchową opieką klasztoru Bodhinyana i Sanghi Ajahna Brahma. Celem PEBS jest zrzeszenie i jednoczenie wzmacnianie polskiej społeczności buddyjskiej poprzez organizację spotkań, szerzenie nauk wczesnego buddyzmu oraz wspieranie praktyki w duchu szlachetnej ścieżki.


Niestety, z przyczyn od nas niezależnych utraciliśmy planowane finansowanie wydarzenia. Mimo to, nie chcemy odwoływać tego niezwykłego pobytu. Zamiast tego zwracamy się do Was – przyjaciół – z prośbą o wspólny wysiłek.


Potrzebujemy zebrać 40 000 zł, które pokryją:

  • bilety lotnicze z Australii i z powrotem
  • przejazdy oraz zakwaterowania w odwiedzanych miastach
  • wynajem sal na wydarzenia
  • koszty techniczne związane z dokumentacją i transmisją wydarzeń


Jeśli uda się zebrać więcej niż zakładamy – nadwyżka zostanie przekazana na cele statutowe PEBS, aby wspierać kolejne inicjatywy służące rozwojowi Dhammy w Polsce.


Zbiórka odbywa się dzięki Fundacji Theravāda, która od lat jest sercem i opoką polskiej społeczności buddyjskiej. To właśnie dzięki takim wspólnym działaniom mamy szansę budować coś pięknego i trwałego.


Jeśli czujesz, że te wydarzenia są ważne – dołącz do nas! Każda wpłata, każda złotówka to cegiełka pod wspólny dom, który tworzymy jako społeczność.


Z metta i wdzięcznością,
Rada PEBS & Fundacja Theravāda



--------------------------------------------------------------------------------------------------


Wycena Turnus I (A. Mudito)


Transport międzynarodowy

- Bilety lotnicze Australia – Polska – Australia

~7 000 zł (zakupione przez darczyńcę)


Zakwaterowanie

- Hotele / miejsca pobytu w 2 miastach (Gdańsk, Olsztyn):

~ 4000 zł


Wydarzenia

- Wynajem sali na dwa dni w Warszawie (Mowę Dhammy + inaugurację PEBS):

~3 000 zL

- Sprzęt do nagrania podcastu (mikrofony, rejestrator, kamera + obsługa):

~2 000 zł


Dodatkowe koszty

- Transport lokalny (pociągi, busy, przejazdy międzymiastowe):

~ 1000 zL

- Skromne wyżywienie i podstawowe potrzeby podczas podróży kilku:

~1000 zł


Razem: ok. 11 000 zł


--------------------------------------------------------------------------------------------------


Wycena Turnus II (A. Brahmali i A. Mudito)


Transport międzynarodowy

- Bilety lotnicze Australia – Polska – Australia dla A. Brahmali

~7 000 zł


Zakwaterowanie

- Hotele / miejsca pobytu w 2 miastach (Wrocław, Krakow):

~ 3 000 zł


Wydarzenia

- Wynajem sal pod wydarzenia (Warszawa, Kraków, Wroclaw)

~10 000 zJ

- Sprzęt do nagrania podcastów ( Wrocław, Krakow)

~6 000 zł


Dodatkowe koszty

- Transport lokalny (pociągi, busy, przejazdy międzymiastowe):

~ 3 000 zł

- Skromne wyżywienie i podstawowe potrzeby podczas kilku podróży:

~1 000 zł


Razem: ok. 30 000 zł


--------------------------------------------------------------------------------------------------

AJAHN BRAHMALI

4u8L3H6nuZgAOfVg.jpg

Ajahn Brahmali urodził się w Norwegii w 1964 roku. Po raz pierwszy zainteresował się buddyzmem i medytacją po wizycie w Japonii, gdy miał dwadzieścia kilka lat. Po uzyskaniu dyplomów w dziedzinie inżynierii, a także finansów, rozpoczął mnisi trening jako anagārika (przestrzeganie ośmiu wskazań) w klasztorach buddyjskich Amaravati i Chithurst w Anglii. 


Po zetknięciu się z naukami Ajahna Brahma postanowił kontynuować swój trening w Australii w klasztorze Bodhinyana, dokąd przeniósł się w 1994 roku, a w 1996 został wyświęcony na bhikkhu (mnicha) – Ajahn Brahm został jego nauczycielem. W roku 2015, po 20 latach spędzonych jako wyświęcony mnich, uzyskał tytuł Maha Thera (pāḷi: Maha – wielki, Thera – starszy).

 

Ajahn Brahmali posiada rozległą wiedzę na temat języka pāḷi oraz samych sutt. Bhikkhu Bodhi, który przetłumaczył większość kanonu pāḷijskiego na język angielski dla wydawnictwa Wisdom Publications, określił go jako jednego z głównych pomocników biorących udział w niedawnym tłumaczeniu książki „The Numerical Discourses of the Buddha”, która jest kompletnym przekładem Anguttara Nikāyi. Ajahn Brahmali opublikował dwa eseje na temat współzależnego powstawania oraz – z Bhante Sujato – książkę pt. „Authenticity of the Early Buddhist Texts” (na temat autentyczności tekstów wczesnobuddyjskich), wydaną przez Buddhist Publication Society. 


Mnisi z Buddyjskiego Towarzystwa Zachodniej Australii (Buddhist Society of Western Australia) często zwracają się do niego po wyjaśnienia na temat Vinayi (reguły mnisiej) oraz sutt. Bardzo doceniają też jego wykłady dotyczące sutt i języka pāḷijskieo. Ponadto Ajahn Brahmali odegrał znaczącą rolę w większości projektów budowlanych i konserwacyjnych w klasztorze Bodhinyana oraz w nowo powstałej posiadłości Hermit Hill w Serpentine.


AJAHN MUDITO

Q3FddDF2bu0iz5eM.jpg

Ajahn Mudito urodził się w niewielkiej wiosce w północnej Finlandii. Po ukończeniu służby wojskowej udał się do Stanów Zjednoczonych, gdzie chodził do szkoły kucharskiej i przez kilka lat pracował w ekskluzywnych hotelach. Kiedy mieszkał w Nowym Jorku, jego długotrwałe zainteresowanie buddyzmem ewoluowało i zaczął praktykować medytację z rozmaitymi grupami. Poszukiwał swojej drogi u wielu nauczycieli, ale ci których spotykał wydawali mu się albo zbyt wyniośli, albo zbyt nudni.


Pewnego razu jednakowoż „gwiazdy były przychylne”, gdy Ajahn Brahm napisał swoją książkę „Otwórz wrota swojego serca”, a jej promocyjne tournée przybyło do Nowego Jorku. Tam Mudito pokochał Ajahna Brahma i jego proste nauki. Od tamtego czasu podążał za nim. W 2010 roku zamieszkał w klasztorze Bodhinyana, gdzie dwa lata później został wyświęcony na mnicha.


Ajahn Mudito jest niesamowicie ciepłą i mądrą osobą. Charakterem wyjątkowo przypomina swojego nauczyciela Ajahna Brahma, do tego stopnia, że nawet w klasztorze Bodhinyana jego Bracia w szatach mówią na niego czasami "Ajahn Brahm Junior". Jedno z jego ulubionych powiedzeń, to że 70% jest wystarczająco dobre.


P.E.B.S.

POLISH EARLY BUDDHISM SOCIETY

z8JL8fl9u7zWKTBM.jpg

Polskie Stowarzyszenie Wczesnego Buddyzmu (PEBS) to organizacja, której misją jest wspieranie praktyki Dhammy w oparciu o Wczesne Buddyjskie Teksty poprzez tworzenie przestrzeni do praktyki i dostępu do nauk opartych na najstarszych źródłach buddyzmu.


Nasze działania koncentrują się na dwóch głównych celach:


  • Wspieranie powstania i rozwoju klasztorów buddyjskich w Polsce – zarówno dla mnichów, jak i mniszek – inspirowanych duchem klasztoru Bodhinyana pod opieką Ajahna Brahma. Pragniemy tworzyć trwałe fundamenty dla życia monastycznego w Polsce.
  • Budowanie żywej, świeckiej wspólnoty praktykującej wczesny buddyzm poprzez spotkania, odosobnienia, mowy Dhammy, warsztaty oraz inne formy wspólnej praktyki. Zależy nam na tym, aby duchowe nauki były obecne w codziennym życiu i wspierały rozwój indywidualny oraz wspólnotowy.


Jednym z naszych priorytetów jest równość w dostępie do praktyki duchowej –dążymy do stworzenia równych warunków dla kobiet i mężczyzn.


FUNDACJA THERAVADA

A6v2qPUUzDlFYkyf.jpg

Cele statutowe Fundacji „Theravada” to przede wszystkim propagowanie wiedzy z zakresu buddyzmu theravādy, ale także ochrona zdrowia i promocja zdrowego trybu życia dzięki upowszechnianiu technik medytacji i relaksacji umożliwiających zmniejszanie poziomu stresu oraz poprawę fizycznego i psychicznego samopoczucia. Fundacja promuje oryginalne metody medytacyjne, których źródłem jest kanon pāḷijski, co jest gwarancją kompleksowej i sprawdzonej metody. To zapewnia również rzetelność i prawdziwość przekazu nauczania Buddhy. Fundacja realizuje swoje cele poprzez:

  • Prowadzenie kanału na YouTube o nazwie SasanaPL, gdzie publikowane są rozmaite filmy dot. Dhammy (nauki Buddhy) i medytacji buddyjskiej z tradycji theravādy. Większość z tych filmów to nauki buddyjskich mnichów przetłumaczone na język polski z podłożonym polskim lektorem. Kanał ma około 150 000 subskrybentów, ponad 750 opublikowanych filmów i znacznie ponad 37 milionów wyświetleń. https://www.youtube.com/sasanapl
  • Dzięki wsparciu darczyńców Fundacja drukuje i wysyła papierowe książki za darmo każdemu, kto zamówi je on-line (zsumowana liczba wydanych egzemplarzy to około 100 000). Większość tytułów to tłumaczenia znanych i cenionych autorów piszących o Dhammie i medytacji buddyjskiej z tradycji theravādy. Rozdawane są one również na wydarzeniach związanych z Fundacją Theravada jak też w grupach lokalnych. Książki można pobrać także w formie cyfrowej jak też zamówić darmowe wersje papierowe na stronie: Dhamma.pl.
  • Zakładanie oraz wspieranie lokalnych grup medytacyjnych, które praktykują w zgodzie z tradycją buddyzmu theravādy w różnych miejscowościach na terenie całej polski. Grupy theravādy występują między innymi w następujących miastach: Bielsko-Biała, Olsztyn, Łódź, Gdańsk, Gliwice, Kraków, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław. Więcej na stronie: Sangha.pl
  • Organizacja i wspieranie wydarzeń stacjonarnych oraz online, na których nauczają buddyjscy mnisi, mniszki lub zaawansowani w praktyce ludzie świeccy. Są to zarówno tzw. odosobnienia medytacyjne, które trwają z reguły kilka dni, jak i kilkugodzinne spotkania w ośrodkach miejskich. Więcej o wydarzeniach na: Sangha.pl
  • Publikowanie wiedzy w formie artykułów, haseł słownikowych, jak też innych tekstów, w tym dotyczących porad praktycznych medytacji w ramach tradycji theravādy na stronie: Sasana.pl.


There is no description yet.

There is no description yet.

Download apps
Download the Zrzutka.pl mobile app and fundraise for your goal wherever you are!
Download the Zrzutka.pl mobile app and fundraise for your goal wherever you are!

Moneyboxes

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!