id: ysy64r

Pomóżmy Oliwii w leczeniu i rehabilitacji

Pomóżmy Oliwii w leczeniu i rehabilitacji

The organiser verified the description with proper documents.
Inactive donations - the required operation of the Organiser of the fundraiser. If you are an Organiser - log in and take the required action.

Our users created 1 170 013 fundraisers and raised 1 219 107 995 zł

What will you fundraise for today?

Description

Witam wszystkich :) Wraz z córką Oliwią, prosimy o wsparcie w leczeniu i dalszej rehabilitacji. Oliwia urodziła się z poważnymi wadami rozwojowymi i genetyczną chorobą o nazwie Zespół Turnera. Potrzebuje ciągłej oraz długotrwałej rehabilitacji i leczenia,aby móc normalnie funkcjonować wśród swoich rówieśników. Moja córka jest bardzo mądrą i ciekawą świata dziewczynką,pełną pasji, która ma wielkie marzenia i plany ,a dalsze leczenie pomoże jej na ich realizację. Informacje na temat Oliwia są na stronie www.dzieciom.pl/15452

Oliwia urodziła się w 2002 roku z powikłaniami. W czwartym dniu życia stwierdzono u córki dysplazję stawów biodrowych III stopnia dlatego następnego dnia trzeba było założyć jej aparat na bioderka. W trzecim miesiącu życia u Oliwii stwierdzono refluks pęcherzowo-moczowodowy IV stopnia czyli wsteczny odpływ moczu do nerek. Została zakwalifikowana do zabiegu ,który odbył się miesiąc później a w kolejnym roku przeszła poważną operację antyrefluksową. W między czasie kilkakrotnie w ciągu roku przebywała w szpitalach, poradniach specjalistycznych i przeszła wiele badań . Byłam przekonana, że będzie już tylko lepiej. Niestety stan zdrowia córki się pogarszał i ponownie została zakwalifikowana do operacji rozdzielenia nerki podkowiastej ze względu na bardzo częste infekcje dróg moczowych.

Rok później po licznych badaniach, częstych i długich pobytach w szpitalu, okazało się, że Oliwia cierpi ma rzadką chorobę genetyczną Zespół Turnera czyli niedoczynność przysadki mózgowej spowodowana brakiem hormonu wzrostu, anemię, zaburzenia czynności jajników -torbiele jajników. Przez kilka lat przyjmowała hormon wzrostu, który pomógł jej osiągnąć wzrost, dzięki któremu niewiele różni się od swoich rówieśników. Jednak ze względu na to iż choroba została rozpoznana dopiero w 9-tym roku życia,pozostałe narządy wewnętrzne jak i zewnętrzne nieco ucierpiały ,bądź nie rozwinęły się tak jak to jest u zdrowego dziecka. Dwa lata po rozpoznaniu choroby, ze wzgledu na to iż prawa nerka praktycznie przestawała pracować ( tzn

udział w oczyszczaniu krwi dla nerki prawej wynosi tylko 16,5%) Oliwia przeszła kolejna operacje heminefrektomię, czyli odcięcie segmentu nerki wraz z moczowodem.Oliwia prócz podstawowej choroby cierpi również ma poważne schorzenie kręgosłupa-skolioza, zespół porażenny,zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, zespół bólowo -korzeniowy kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego . Od kilku lat Oliwia uczestniczy w rehabilitacji kręgosłupa i pozostałych schorzeń oraz turnusach rehabilitacyjnych a także korzystała z rehabilitacji prywatnych,które przyniosły bardzo dobre rezultaty, jednak z powodu braku środków zmuszone byłyśmy zrezygnować. Dotychczas korzystałyśmy z środków zgromadzonych na koncie Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Pozwalały nam one na rehabilitację, jednak niestety zostały wyczerpane a rehabilitacja Oliwii nie może zostać przerwana.Koszt godzinnej terapii wynosi 100zł,na którą musi uczęszczać minimum 3 razy w tygodniu co miesięcznie daje koszt ok. 1200zł.

Staram się z całych sił zapewnić Oliwii radosne i szczęśliwe dzieciństwo, mimo wszystkich zdrowotnych komplikacji. Niestety ostatnio moje starania ograniczane są przez tak prozaiczne sprawy jak pieniądze. Dlatego wraz z córką zwracam się z prośbą o pomoc finansową. Każda złotówka przybliży nas do celu jakim jest uśmiech i szczęście mojego dziecka.

Za każdą złotówkę DZIĘKUJĘ

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 28

 
Hidden data
200 zł
 
Hidden data
105 zł
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
70 zł
 
Hidden data
50 zł
 
Hidden data
50 zł
See more