"Niedopowiedzenia" - produkcja filmu krótkometrażowego
"Niedopowiedzenia" - produkcja filmu krótkometrażowego
Our users created 1 264 769 fundraisers and raised 1 456 444 066 zł
What will you fundraise for today?
Description
O filmie
“Niedopowiedzenia" to historia eksplorująca relację syna z ojcem i problem alkoholizmu. Witek udaje się do pobliskiego baru w poszukiwaniu ojca, który nie wrócił na noc do domu. Sytuacja się komplikuje, gdy znajduje go ledwo przytomnego przy disco sedesie. Film jest walką z milczącą zgodą, panującą w kwestii niepotrzebnej agresji, izolacji emocjonalnej i toksycznych stosunków rodzinnych. Witek przechodzi drogę w stronę akceptacji, która zmusza go do konfrontacji z wszechobecną ciszą. Ciszą wybrzmiewającą najgłośniej pomiędzy ścianami małej, zadymionej speluny.
Cele
Celem naszej zrzutki jest realizacja filmu krótkometrażowego, na potrzeby egzaminu do łódzkiej szkoły filmowej. Stworzenie tego filmu jest marzeniem całej ekipy. Wspierając nas bierzesz udział przy powstaniu naszej historii i stajesz się mecenasem sztuki, który pozwala grupie młodych ludzi, zrealizować żarzące się ambicje. By zapewnić wysoką jakość naszego przedsięwzięcia potrzebujemy budżetu, który pokryłby najważniejsze elementy produkcji takie jak:
Potrzeby
1. Sprzęt - Większość zebranych funduszy chcemy przeznaczyć na wynajem
profesjonalnego sprzętu filmowego, który pozwoli nam zapewnić olśniewający obraz.
2. Scenografia - Nasza historia odbywa się we wczesnych latach dwutysięcznych.
Potrzebujemy zakupić/wypożyczyć odpowiednie elementy scenograficzne, które
odpowiednio oddadzą klimat tamtych czasów.
3. Lokalizacja - Część pieniędzy przeznaczymy na zapewnienie odpowiedniego
miejsca, gdzie odbywać się będzie nasza historia.
4. Catering - Ekipa filmowa składać się będzie z ponad 20 osób, dlatego chcemy pokryć
koszty wyżywienia tak licznej grupy przez czas trwania planu (3 dni).
5. Promocja - Budżet pragniemy też przeznaczyć na dalszą promocję filmu na
platformach społecznościowych oraz przyszłą dystrybucję w obiegu festiwalowym.
Ekipa
Wiktor Jakub - scenariusz i reżyseria
Reżyser, scenarzysta, montażysta. Absolwent krakowskiego filmoznawstwa. Twórca filmów niezależnych. Tworzy filmy krótkometrażowe, teledyski, klipy modowe. Napisał i wyreżyserował finansowany przez miasto Kraków spektakl teatralny - “Prokrastynacja”. “Niedopowiedzenia” jest jego głównym projektem do teczki na łódzką i katowicką filmówkę. Pasjonat świata absurdu Alberta Camus, Becketta i Mrożka. Oficjalnie jego ulubionym filmem jest “Titane” Julii Ducournau, ale tak naprawdę to “Shrek 2”. Słucha zazwyczaj jednej piosenki na zapętleniu do momentu znudzenia. Profesjonalny odkładacz rzeczy na później.
Zbieracz zdjęć z polaroida, książek i ładnych kamieni.
Konrad Niedziela - reżyser zdjęć
Nazywam się Konrad Niedziela, mam 24 lata. Od dwóch lat realizuję reklamy, content video do internetu oraz krótkie metraże na festiwale filmowe razem z moim cudownymi przyjaciółmi, którzy tak jak ja kochają robić filmy ❤️ Ciągle się uczę jak tworzyć piękniejsze obrazki, które oddają wizję reżysera 🏞️ W tym roku, będę chciał dostać się do szkoły filmowej pokazując filmy, które zrobiłem w ostatnim czasie 🎞️
Marzę, żeby kiedyś zobaczyć w napisach końcowych filmu pełnometrażowego swoje nazwisko 🥹
„Trzeba robić filmy”. Konrad Niedziela
Adrianna Dras - kierowniczka produkcji
Prezentujemy panią Adę. Ada studiuje produkcję filmową i telewizyjną na Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz tańczy w Krakowskim Teatrze Tańca oraz okazjonalnie próbuje złapać luz na hiphopie . Jest 1/4 Kolektywu KAIDOZ, z którym zrobiła spektakl "Dzieci końca świata". Adrianna tańcuje odkąd nauczyła się chodzić, więc robi to z podobną lekkością, co stawianie kroków. Lubi pracować ( przy wielu projektach w tym samym czasie ) i leżeć na macie z kolcami podczas oglądania "Bojacka Horsemana" popijając napar z Igi Świątek.
Jurgita Zaikauskas - aststentka reżysera
Siema, jestem Jurgita. Od lat kręcę się wokół teatru i chciałabym tak dalej. A w zasadzie - na zawsze - chciałabym powiązać swoje życie ze sztuką. I właśnie mam okazję do przeżycia kolejnej super przygody przy tym projekcie.
Poza tym kocham folklor, tańczę w zespole ludowym i jestem w stanie godzinami gadać o ciuchach (tych ludowych, od course. Różnice między regionami i takie tam). Jakby ktoś chciał oberki i inne krakowiaki - to do mnie 😉
Daniel Sypniewski - scenograf
Ładny opis miałem na telefonie, ale spadł z biurka (telefon) i ni mo (obu). Jak nie płaczę nad starym Xiaomi, to oglądam zachodnie kreskówki, rysuję melancholijne stworki i rozplanowuje swoją przyszłość w kamperze w losowym lesie Europy Środkowej. Jak w lesie znajdę dostęp do prądu, to będę tam oglądać w kółko filmy Kaufmana.
Zespół aktorski
Kamil Żebrowski
Kamil Żebrowski - student aktorstwa z Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Fascynuje go kultura Hip-hop a przede wszystkim taniec. Tańczy od 7 lat. Trochę śpiewa. Gitara (I stopień szkoły muzycznej), pianino (kilka tutoriali na Youtube). Nie lubi jak się do niego mówi Kamilek. Udało mu się odhaczyć pierwsze aktorskie marzenie i zagrać z Michałem Żebrowskim. Uważa, że najlepszy film na świecie to Kung Fu Panda. Do obejrzenia poleca jeszcze Na Fali oraz Sekretne Życie Waltera Mitty. Chciałby więcej czytać i mieć więcej wolnego czasu na bycie nerdem.
Michał Kościuk
Urodził się w 1981 w Chełmie. Dyplom wrocławskiej PWST uzyskał w 2006 rolą Don Juana Tenorio w „Don Juanie” wg de Moliny i Puszkina. W tym samym roku został etatowym aktorem Teatru Bagatela, gdzie zadebiutował jako Jörgen Tesman w „Heddzie Gabler” (reż. D. Starczewski). Z równym entuzjazmem podchodzi do ról dramatycznych, co komediowych: „śmichy-chichy też lubię grać. Powygłupiam się dwie godziny, ludzie się śmieją i ja też mam z tego radochę”. Występował w inscenizacjach Shakespeare’a, Czechowa i Williamsa, adaptacjach Kafki i Dostojewskiego, współczesnych dramatach („Barbelo”, „Oblężenie”), brytyjskich farsach oraz „Testosteronie”. Na szczególną uwagę zasługują jego Cassio w „Othellu” i Helver w „Nocy Helvera”. Gościnnie gra w Teatrze Barakah. Bierze także udział w kryminalnych i obyczajowych serialach telewizyjnych oraz filmach kinowych („Jak żyć?”, „Nie opuszczaj mnie”).
Michalina Zgaińska
Mam 22 lata, jestem studentką drugiego roku na Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Urodziłam się w Pile, mam dużo roślinek i kocham mojego psa.
To jest tylko część naszego licznego zespołu, który pomoże stworzyć nam nasze krótkie dzieło. Jeśli chcesz razem z nami tworzyć ten film i znaleźć się w jego napisach końcowych zapraszamy do udzielania się w zbiórce. Za każdy przekroczony punkt wpłat otrzymujesz dodatkowe nagrody.
- Wpłata - podziękowania imienne w napisach końcowych
- od 100 złotych - kopia plakatu filmowego
- od 200 złotych - specjalne zaproszenie na filmową premierę w Krakowie
- 500+ złotych - do ustalenia w kontakcie prywatnym

There is no description yet.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser. Find out more.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser. Find out more.