magnetofon/dyktafon NT 2
magnetofon/dyktafon NT 2
Our users created 1 265 502 fundraisers and raised 1 458 630 013 zł
What will you fundraise for today?
Description
NT-ratujmy stare magnetofony! Bądźmy eco! Bardzo prosimy was o pomoc w spełnianiu marzeń muzeum kaset i ocalenia sprzętów vintage od zapomnienia!
Z racji, że wstęp do muzeum jest zupełnie za darmo i możecie przyjść kiedy chcecie, prosimy o wsparcie nas nawet najdrobniejszymi kwotami, bo wiemy ze "grosz do grosza..."
Warsztaty, które przeprowadzamy z dziećmi są robione za darmo lub za opłatą która pokrywa tylko koszty materiałów, nie pobieramy opłat za całą resztę działalności muzeum.
Na co zbieramy? Na SONY NT-2, najmniejszy magnetofon na świecie, który odczytuje mikrokasety, które zajmują 1/4 zwykłej kasety magnetofonowej.
Czemu jest to tak droga inwestycja? My też się zastanawiamy. Przede wszystkim, po wielu latach na świecie zostało niewiele egzemplarzy
SONY NT-2 to cyfrowy system nagrywania notatek wprowadzony przez firmę Sony w 1992 roku, czasami sprzedawany pod nazwą Scoopman.
System NT został wprowadzony, aby konkurować z Microcassette, wprowadzonym przez Olympus i Mini-Cassette, przez Philipsa.
System był systemem opartym na R-DAT, który przechowywał notatki przy użyciu skanowania spiralnego na specjalnych mikrokasetach o wymiarach 30 × 21,5 × 5 mm i szerokości taśmy 2,5 mm, z pojemnością nagrywania do 120 minut, podobną do taśmy Digital Audio Tape. Kasety Scoopmen oferowane są w trzech wersjach: Sony NTC-60, -90 i -120, z których każda opisuje czas (w minutach) nagrywania kasety.
Tu mamy porównanie SONY NT-2 i zwykłego walkmana
NT oznacza Non-Tracking, co oznacza, że głowa nie podąża dokładnie za śladami na taśmie. Zamiast tego głowica porusza się po taśmie pod mniej więcej właściwym kątem i szybkością, ale wykonuje więcej niż jedno przejście nad każdą ścieżką. Dane w każdej ścieżce są przechowywane na taśmie w blokach z informacją adresową, która umożliwia rekonstrukcję w pamięci z kilku przebiegów. To znacznie zmniejszyło wymaganą precyzję mechaniczną, zmniejszając złożoność, rozmiar i koszt rejestratora.
Inną cechą kaset NT jest Non-Loading, co oznacza, że zamiast mechanizmu wyciągania taśmy z kasety i owijania jej wokół bębna, bęben jest wpychany do wnętrza kasety, aby osiągnąć ten sam efekt. To również znacznie zmniejsza złożoność, rozmiar i koszt mechanizmu.
Cyfrowy mikrorejestrator Sony NT-2, wprowadzony w 1996 roku i pokazany tutaj, wyposażony jest w zegar czasu rzeczywistego, który rejestruje sygnał czasu na ścieżce cyfrowej wraz z danymi dźwiękowymi, dzięki czemu jest przydatny w dziennikarstwie, policji i pracy prawnej.
Dzięki buforowej pamięci maszyny jest ona w stanie automatycznie odwrócić kierunek taśmy na końcu rolki bez przerywania dźwięku. Sony NT-2, ulepszony następca cyfrowego mikrorejestratora Sony NT-1, wprowadzonego w 1992 roku, był ostatnią maszyną w serii.
System magnetofonowy NT kosztował kiedyś więcej niż dyktafon DAT. Były używane w przemyśle filmowym i organach ścigania, ponieważ jakość przewyższała większość przenośnych rejestratorów dźwięku w tamtym okresie. Gdy technologia cyfrowa ewoluowała i została zaakceptowana w amerykańskich systemach sądowych, NT2 został zastąpiony przez urządzenia nagrywające na dyskach wewnętrznych i wymiennych nośnikach cyfrowych. Nowe media były znacznie bardziej opłacalne i zapewniały nagrania dźwiękowe najwyższej jakości przy niższych kosztach. Łatwiej też było wykonać kopie sądowe z wykorzystaniem innych nośników, poza kasetami NT2. Urządzenia to ciekawostka dla kolekcjonerów.

There is no description yet.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser. Find out more.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser. Find out more.