id: z8jfum

Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024

Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024

Our users created 1 181 040 fundraisers and raised 1 235 051 426 zł

What will you fundraise for today?

Description

Cześć!

Jestem Anastasiya i właśnie zakwalifikowałam się na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024! Jednak moja droga na igrzyska nie kończy się na kwalifikacji. Startuję jako Indywidualny Neutralny Zawodnik (AIN), co oznacza, że nie reprezentuje żadnego państwa, tylko siebie jako zawodniczkę. Wiąże się to z dużym obciążeniem finansowym stąd moja prośba o Twoją pomoc!

Moja historia to historia walki i determinacji. Pochodzę z Białorusi, gdzie od 12 roku życia trenowałam windsurfing. W 2018 roku, w poszukiwaniu lepszych i spokojniejszych warunków do życia wyjechałam na Ukrainę. Zostałam członkiem krajowej drużyny żeglarskiej, reprezentując Ukrainę na Mistrzostwach Świata w 2019 roku i przygotowując się do ważnych zawodów w 2020 roku, które niestety zostały zakłócone przez pandemię. Przez lata spędzone w Ukrainie trenowałam i pracowałam jako trenerka windsurfingu oraz ukończyłam studia magisterskie. 


W 2022 roku kiedy rozpoczęła się rosyjska inwazja, byłam w Odessie i musiałam ewakuować się do Polski razem z innymi uchodźcami, pozostawiając wszystkie moje rzeczy w Ukrainie. Szukając wsparcia u dawnych żeglarskich znajomych napisałam do Maćka Dziemiańczuka (jednego z trenerów PZŻ). Dzięki jego wsparciu znalazłam pracę i nowy dom w Kuźnicy, w ABC SURF. Po kilku miesiącach dostałam propozycję, żeby ponownie zacząć trenować żeglarstwo w klasie IQ Foil. Jestem wdzięczna za wsparcie Polskiego Związku Żeglarskiego w tej sprawie oraz mam ogromną nadzieję, że na kolejnych imprezach sportowych będę pływała pod biało - czerwoną flagą. 


Przez ostatnie dwa lata praca instruktora windsurfingu w okresie letnim pozwalała mi sfinansować treningi i utrzymanie się w okresie zimowym w Hiszpanii. Jednak teraz, na ostatniej prostej do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, jestem zmuszona prosić Was o wsparcie finansowe. 


Mam szansę spełnić moje największe marzenie. Pomożesz? 


Wsparcie finansowe, które zbieram, zostanie przeznaczone na:


 • Treningi w Marsylii, gdzie odbywają się IO 2024
 • Koszty podróży, zakwaterowania i wyżywienia w okresie przed IO
 • Opiekę medyczną i fizjoterapeutyczną
 • Niezbędne wyposażenie i stroje na IO, które muszą spełniać określone przez Komisję Olimpijską wymogi.


Twoja pomoc sprawi, że będę miała szansę zrealizować swoje marzenie i rywalizować na najważniejszej imprezie sportowej na świecie. Każda wpłata ma ogromne znaczenie i przyczyni się do tego, że historia mojej walki stanie się historią zwycięstwa i inspiracji dla innych.


Dziękuję Ci za wsparcie!


ENG

--------------------------------------------------------------------------------------------------

I'm Anastasiya, and I've just qualified for the 2024 Paris Olympics! However, my journey to the Games doesn't end with qualification. I'll be competing as an Individual Neutral Athlete (AIN), meaning I won't represent any nation but myself as a competitor. This comes with significant financial burden, hence my request for your assistance!


My story is one of struggle and determination. I'm originally from Belarus, where I began windsurfing at the age of 12. In 2018, seeking better and more peaceful living conditions, I moved to Ukraine. I became a member of the national sailing team, representing Ukraine at the 2019 World Championships and preparing for important competitions in 2020, which were unfortunately disrupted by the pandemic. During my years in Ukraine, I trained and worked as a windsurfing instructor while completing my master's studies.


In 2022, when the Russian invasion began, I was in Odessa and had to evacuate to Poland with other refugees, leaving all my belongings behind in Ukraine. Seeking support from former sailing community, I reached out to Maciej Dziemiańczuk (one of the coaches of the Polish Sailing Association). Thanks to his support, I found a job and a new home in Kuźnica, at ABC SURF. After a few months, I received an offer to resume sailing training in the IQ Foil class. I'm grateful for the support of the Polish Sailing Association in this matter and I sincerely hope that in future sports events, I'll be sailing under the white and red flag.


During my time in Poland, I also worked as a windsurfing instructor, which allowed me to train and support myself during the winter months. However, now that I have qualified for the Olympics, it's very difficult for me to continue financing my preparations independently. This is why I'm forced to ask for your financial support.


I have the chance to fulfill my biggest dream. Will you help?


The financial support I gather will be allocated to:

 • Training in Marseille, where the 2024 Olympics will take place
 • Travel, accommodation, and meals expenses leading up to the Olympics
 • Medical care and physiotherapy
 • Necessary equipment and outfit for the Olympics, meeting the specific requirements set by the Olympic Committee.


Your assistance will give me the chance to realize my dream and compete at the most important sporting event in the world. Every contribution matters and will turn the story of my struggle into a story of victory and inspiration for others.


Thank you for your support!There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 209

preloader

Comments 4

 
2500 characters
 • PL
  Pi Lamadrid

  You deserve this!!!

  100 zł
 •  
  Anonymous user

  Przeszłaś niesamowitą drogę! Jesteśmy z Tobą!

  hidden
 •  
  Anonymous user

  Poszlo, Paweł jesteś Wielki! Powodzenia!

  hidden
 • Anastasiya Valkevich

  Ponad 50% w tak krótkim czasie! Jesteście wspaniali, bardzo bardzo dziękuje za Wasze wsparcie! Jestem wzruszona.